Renowacja dachu z papy – jak ją przeprowadzić?

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak w prosty sposób przeprowadzić renowację dachu z papy, jakich materiałów do renowacji dachu z papy użyć oraz co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na renowację pokrycia dachowego z papy.

Spis treści:

  • Materiały do renowacji dachu z papy
  • Naprawa dachu krytego papą termozgrzewalną
  • Naprawa dachu pokrytego papą
  • Naprawa dachu płaskiego papa

Materiały do renowacji dachu z papy

Stare pokrycia dachowe od czasu do czasu wymagają renowacji. W tym celu poszukujemy najlepszych możliwych materiałów, które zagwarantują nam trwałość dachu z papy przez długi czas. Odpowiednie materiały do renowacji dachu z papy składają się z trzech produktów: podkładu, siatki wzmacniającej oraz warstwy nawierzchniowej.

Naprawa dachu krytego papą termozgrzewalną

Aby naprawa dachu krytego papą termozgrzewalną była skuteczna, konieczne jest zaopatrzenie się w podkład, siatkę zbrojącą oraz warstwę nawierzchniową. Pierwszy produkt bazowy to akrylowa samosieciująca membrana hydroizolacyjna, która służy do wykonywania specjalnych podkładów wypełniających dla warstwy nawierzchniowej na podłożach z papy.

Naprawa dachu pokrytego papą

Kolejnym etapem naprawy pokryć dachowych z papy jest wtopienie w warstwę podkładową siatki wzmacniającej, aby uzbroić dach na całej jego powierzchni. Jest to kluczowy element, aby powłoka była wytrzymała przez długie lata. Następnie nakładamy warstwę nawierzchniową. Kopolimerowa akrylowa masa hydroizolacyjna odpowiada za wykonywanie warstwy wierzchniej na wcześniej przygotowanych podłożach z papy bitumicznej. Dostępna jest w kolorze szarym, grafitowym, brązowym lub czerwonym.
Naprawa dachu płaskiego papa

Naprawę dachu płaskiego z papy warto zlecić fachowcom. Wykonają oni nową powłokę ochronną bez konieczności wymiany pokrycia dachowego. Dach z papy będzie odpowiednio zakonserwowany, a dodatkowymi atutami są: poprawa estetyki, uszczelnienia miejscowe, schłodzenie poddasza, uszczelnienie kominów, wpustów, naświetli, zabezpieczenie ścian bocznych itd. Dach z papy bitumicznej może cieszyć się wysoką trwałością i służyć przez długie lata – pod warunkiem, że odpowiednio o niego zadbamy. Renowacja dachu z papy to dobry pomysł na przedłużenie żywotności pokrycia.

0
Skip to content