ZIMNY DACH QRL ONE

QRL ONE to unikalna autorska receptura, która sprawdzi się na dachu o każdym kształcie i każdym kącie nachylenia. Technologia odporna na działanie zmiennych temperatur, znacznie wydłuża żywotność Twojego dachu. QRL ONE to bezszwowa powłoka zapewniająca 100% szczelności. Jest odporna na promieniowanie UV przez co eliminuje tworzenie miejskich wysp ciepła i korzystnie wpływa na naszą ekologię.

Obniż temperaturę pomieszczeń nawet o 10°C

Powłoka refleksyjna QRL ONE

To przełomowe rozwiązanie w technologii “Zimne dachy“! Po nałożeniu na istniejące pokrycie dachowe, QRL ONE nie tylko zmniejszy temperaturę powierzchni dachu, ale przede wszystkim poprawki komfort termiczny pod dachem. QRL ONE przyczyni się do spadku temperatury pomieszczeń nawet o 10°C.

QLR ONE po przeprowadzonych badaniach uzyskał niespotykany dotychczas współczynnik odbicia SRI = 110*.

*Dla porównania, idealna czerń SRI=0, idealna biel SRI=100

QRL ONE znacznie wpływa na redukcje temperatury w pomieszczeniach, co prowadzi do obniżenia kosztów użytkowania klimatyzacji.

Idealne rozwiązanie dla:

  • marketów i magazynów spożywczych
  • budynków mieszkalnych
  • budynków hodowlanych
  • zakładów produkcyjnych
  • powierzchni pod panele fotowoltaiczne
  • magazynów farmaceutycznych
  • chłodni
  • centrów handlowych
  • ośrodków wczasowych  i domków letniskowych

Technologia QLR ONE zastosowana na powierzchnie pod fotowoltaikę wykazała zwiększenie wydajności dwustronnych paneli nawet o 60%!

QLR ONE

qlrone_ikonki-04

Odbija promienie UV

qlrone_ikonki-05

Obniża temperaturę pomieszczeń nawet o 10°C

qlrone_ikonki-07

Wydłuża żywotność powłoki

qlrone_ikonki-06

Nie rozprzestrzenia ognia

qlrone_ikonki-09

Redukuje koszty schładzania

qlrone_ikonki-08

Poprawia komfort cieplny ludzi i zwierząt

qlrone_ikonki-10

Zwiększa wydajność fotowoltaiki nawet o 60%!

qlrone_ikonki-11

100% wodoszczelny

Najważniejsze informacje na temat zimnego dachu

Dachy zimne, znane także pod nazwą dachy refleksyjne, to nowoczesna i prężnie rozwijająca się technologia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów możliwe jest zmniejszenie nagrzewania się dachu. Wiele zależy tu od odpowiednio dobranego pokrycia dachowego.

Pokrycie dachowe powinno spełniać dwa podstawowe kryteria: być refleksyjne (stąd nazwa dach refleksyjny), czyli odbijać promienie słoneczne, a także cechować się emisyjnością – mieć zdolność emisji promieniowania termicznego. Te właśnie cechy posiada Hydronylon. Tworzy on na pokryciu dachowym jednolitą strukturę bez spoin, dzięki czemu powłoka ta dodatkowo chroni przed nieszczelnością.

Dlaczego dachy zimne mają tak duże znaczenie? Niższa temperatura pokrycia dachowego sprawia, że w mieście powstaje mniej wysp ciepła. Jednak dach zimny to również duże oszczędności dla samego inwestora. Dach chłodny nie nagrzewa się tak, jak tradycyjne pokrycia. W konsekwencji dach chłodny jest również bardziej wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne. Zimny dach stworzony przy użyciu Hydronylonu wymaga więc mniej napraw.

Kontakt

Jeśli chcesz żeby Twój dach był zimny – skontaktuj się z nami!

+48 662 431 070

biuro@proof-tech.com

Skip to content