hydro_qlrone

ZIMNY DACH = CHŁODNE PODDASZE
Pierwszy taki system w Polsce!

HYDRONYLON® QRL ONE to biała powłoka i technologia odporna na działanie zmiennych temperatur, znacznie wydłuży żywotność Twojego dachu. Wykorzystany na dachu znacznie obniży jego temperaturę co wpłynie na redukcję kosztów związanych z klimatyzacją!

Obniż temperaturę pomieszczeń nawet o 10°C!

Powłoka refleksyjna QRL ONE

to pierwsze w Polsce rozwiązanie „Zimne dachy„! Po nałożeniu na istniejący dach, powłoka nie tylko zmniejszy temperaturę powierzchni dachu, ale przede wszystkim poprawki komfort termiczny pod dachem. HYDRONYLON QRL ONE przyczyni się do spadku temperatury pomieszczeń nawet o 10°C.

HYDRONYLON QLR ONE po przeprowadzonych badaniach uzyskał niespotykany dotychczas współczynnik odbicia SRI = 110*.

*Dla porównania, idealna czerń SRI=0, idealna biel SRI=100

QLR ONE znacznie wpływa na redukcje temperatury w pomieszczeniach, co prowadzi do obniżenia kosztów użytkowania klimatyzacji.

Idealne rozwiązanie dla:

 • marketów i magazynów spożywczych
 • budynków mieszkalnych
 • budynków hodowlanych
 • zakładów produkcyjnych
 • powierzchni pod panele fotowoltaiczne
 • magazynów farmaceutycznych
 • chłodni
 • centrów handlowych
 • ośrodków wczasowych  i domków letniskowych

HYDRONYLON QLR ONE - Zimne Dachy

Zobacz jak wygląda biały dach pod fotowoltaiką®

01:00

Technologia HYDRONYLON QLR ONE zastosowana na powierzchnie pod fotowoltaikę bifacjalną wykazała zwiększenie wydajności nawet o 60% w porównaniu z panelami jednostronnymi.

Przykładowe realizacje

Fotowoltaika Zimny Dach
Przed renowacjąPrzed renowacjąPrzed renowacją

Fotowoltaika Zimny Dach

Janikowo Zimny Dach
Janikowo Zimny DachJanikowo Zimny DachJanikowo Zimny Dach

Janikowo Zimny Dach

Tychy Zimny Dach
Tychy Zimny DachTychy Zimny DachTychy Zimny Dach

Tychy Zimny Dach

Łódź – zimny dach
img_7507img_7495img_7467

Łódź – zimny dach

HYDRONYLON® QLR ONE

qlrone_ikonki-04

Odbija promienie UV

qlrone_ikonki-05

Obniża temperaturę pomieszczeń nawet o 10°C

qlrone_ikonki-07

Wydłuża żywotność powłoki

qlrone_ikonki-06

Nie rozprzestrzenia ognia

qlrone_ikonki-09

Redukuje koszty schładzania

qlrone_ikonki-08

Poprawia komfort cieplny ludzi i zwierząt

qlrone_ikonki-10

Zwiększa wydajność fotowoltaiki nawet o 60%!

qlrone_ikonki-11

100% wodoszczelny

Najważniejsze informacje na temat zimnego dachu

Dachy zimne, znane także pod nazwą dachy refleksyjne, to nowoczesna i prężnie rozwijająca się technologia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów możliwe jest zmniejszenie nagrzewania się dachu. Wiele zależy tu od odpowiednio dobranego pokrycia dachowego.

Pokrycie dachowe powinno spełniać dwa podstawowe kryteria: być refleksyjne (stąd nazwa dach refleksyjny), czyli odbijać promienie słoneczne, a także cechować się emisyjnością – mieć zdolność emisji promieniowania termicznego. Te właśnie cechy posiada Hydronylon. Tworzy on na pokryciu dachowym jednolitą strukturę bez spoin, dzięki czemu powłoka ta dodatkowo chroni przed nieszczelnością.

Dlaczego dachy zimne mają tak duże znaczenie? Niższa temperatura pokrycia dachowego sprawia, że w mieście powstaje mniej wysp ciepła. Jednak dach zimny to również duże oszczędności dla samego inwestora. Dach chłodny nie nagrzewa się tak, jak tradycyjne pokrycia. W konsekwencji dach chłodny jest również bardziej wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne. Zimny dach stworzony przy użyciu Hydronylonu wymaga więc mniej napraw.

Zaoszczędź na klimatyzacji, wybierz HYDRONYLON QLR ONE Zimny Dach

Poczytaj o o MIEJSKIEJ WYSPIE CIEPŁA

Mapa ciepła

Przeczytaj wpis na naszym blogu.

HYDRONYLON QLR ONE - Zimne Dachy

Zobacz jak wygląda biały dach®

01:00

Zimny dach

Obniż temperaturę pomieszczeń nawet o 10°C dzięki innowacyjnej powłoce refleksyjnej QRL ONE! To pierwsze w Polsce rozwiązanie w celu stworzenia zimnego dachu, które nie tylko zmniejszy temperaturę na jego powierzchni, ale też poprawi komfort termiczny wnętrza domu.

HYDRONYLON QRL ONE przyczynia się do spadku temperatury wewnątrz budynków i ogranicza promieniowanie UV bez konieczności zrywania powierzchni dachowych. Zapraszamy do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami od PROOF-TECH!

Zimne dachy – skutecznoość

Współczynnik odbicia SRI = 110* po przeprowadzonych badaniach zapewnia niespotykane dotychczas osiągnięcia. Dla porównania idealna czerń ma SRI=0, a idealna biel SRI=100. QRL ONE skutecznie wpływa na redukcję temperatury w pomieszczeniach, co przekłada się na obniżenie kosztów związanych z klimatyzacją.

HYDRONYLON QRL ONE ogranicza przenikanie ciepła, zwłaszcza w ciepłych miesiącach, gdy panuje silniejsze promieniowanie słoneczne. Poznaj wszystkie zalety naszych innowacyjnych produktów!

Zimny dach – dlaczego warto wybrać HYDRONYLON QRL ONE?

HYDRONYLON QRL ONE to idealne rozwiązanie dla różnych branż w celu zmniejszenia temperatury powierzchni dachu. Sprawdzi się między innymi w przypadku:

 • Marketów i magazynów spożywczych,
 • Budynków mieszkalnych,
 • Budynków hodowlanych,
 • Zakładów produkcyjnych,
 • Powierzchni pod panele fotowoltaiczne,
 • Magazynów farmaceutycznych,
 • Chłodni,
 • Centrów handlowych,
 • Ośrodków wczasowych i domków letniskowych.

Technologia HYDRONYLON QLR ONE zastosowana na powierzchniach pod fotowoltaikę bifacjalną wykazała zwiększenie wydajności nawet o 60% w porównaniu z panelami jednostronnymi.

HYDRONYLON QRL ONE – zyskaj niską temperaturę powierzchni dachu!

Zimny dach to najlepsze rozwiązanie dla zwiększenia trwałości pokrycia dachowego. Najważniejsze zalety HYDRONYLON QRL ONE to:

 • Odbijanie promieni słonecznych UV,
 • Ograniczenie miejskich wysp ciepła,
 • Obniżenie temperatury pomieszczeń nawet o 10°C,
 • Ograniczenie efektu cieplarnianego,
 • Wydłuża żywotność powłoki,
 • Ognioodporność,
 • Redukcja kosztów schładzania,
 • Chroni pokrycia dachowe,
 • Poprawia komfort cieplny ludzi i zwierząt,
 • Poprawa efektywności działania instalacji fotowoltaicznych,
 • 100% wodoszczelność.

Zimne dachy – najważniejsze informacje

Zimne dachy, zwane także dachami refleksyjnymi, to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się technologia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów możliwe jest znaczące zminimalizowanie nagrzewania się dachu, co ma bezpośrednie przełożenie na komfort cieplny użytkowników.

Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednio dobrany materiał pokrycia dachowego. HYDRONYLON QLR ONE to rozwiązanie, które spełnia oba kryteria – jest refleksyjne (odbija promienie słoneczne) oraz emisyjne (umożliwia emisję promieniowania termicznego. Za sprawą jednolitej, bezspoinowej struktury powłoka HYDRONYLON chroni również przed ewentualnymi nieszczelnościami.

Zimny dach ma ogromne znaczenie dla budynków, ponieważ redukuje tworzenie się wysp ciepła w mieście. Inwestorzy mogą również cieszyć się oszczędnościami, ponieważ chłodne dachy nagrzewają się w mniejszym stopniu niż tradycyjne pokrycia. To sprawia, że są bardziej wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, co w rezultacie zmniejsza konieczność napraw.

Masz pytania w kwestii zimnego dachu? Skontaktuj się z PROOF-TECH!

Wybierz HYDRONYLON QLR ONE – zimny dach i zaoszczędź na klimatyzacji! Zaufaj naszej nowoczesnej technologii, która obniży temperaturę Twojego dachu i poprawi komfort termiczny wewnątrz budynku. Zwiększ wydajność fotowoltaiki z PROOF-TECH i zyskaj niezawodne rozwiązanie na długie lata użytkowania!

Kontakt

Jeśli chcesz żeby Twój dach był zimny – skontaktuj się z nami!

Skip to content