Malowanie dachów z blachy i papy

Zarówno blaszane, betonowe czy bitumiczne pokrycia dachowe wymagają regularnej kontroli. Postępując zgodnie z międzynarodowymi normami, można spodziewać się doskonałego efektu dzięki zastosowaniu nowoczesnego produktu, jakim jest HYDRONYLON®.

Malowanie dachów jako element konserwacyjno-naprawczy

Malowanie dachu to skuteczny sposób na odnowienie pokrycia. Malowanie dachu z blachy może odbywać się przy pomocy tradycyjnych pędzli czy wałków albo specjalistycznego sprzętu natryskowego. Aby w pełni zabezpieczyć pokrycie dachowe, warto nałożyć kilka warstw na powierzchnię dachu. Wybór profesjonalnych farb i detergentów wpłynie na trwałość powłoki i ochronę przed promieniowaniem UV oraz czynnikami zewnętrznymi. Na szczęście od teraz nie musisz już posiłkować się farbami, które albo zadbają o estetykę dachu, albo zapewnią mu ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Wystarczy, że wybierzesz środek, który łączy te obie rzeczy. Postaw ma profesjonalne malowanie dachów z zestawem HYDRONYLON®!

Najczęstsze pytania dotyczące malowania dachów z papy i z blachy dachu za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy wykonać malowanie blachy na dachu?

Zmiany zauważysz podczas regularnych kontroli (minimum raz do roku). Malowanie dachów przyda się wówczas, gdy dach zostanie zmieniony na skutek promieni UV, deszczu, skrajnie zmiennych temperatur i trudnych warunków atmosferycznych. Czynnikiem mającym wpływ na decyzję o malowaniu dachu jest także pojawienie się rdzy. A co z pogodą? To, w jakich warunkach zdecydujesz się na malowanie, wpływa nie tylko na komfort malowania, ale także na właściwości utworzonej podczas tej czynności powłoki. Idealny dzień na malowanie to 15-20°C przy wilgotności powietrza wynoszącej około 70-80%.

Dlaczego warto wykonać malowanie dachu?

Dach to jeden z ważniejszych elementów domu, który wpływa na jego ogólną prezencję. Dlatego jeśli zależy Ci na ładnym, zadbanym i estetycznym wyglądzie nie tylko pokrycia, ale i całego budynku, pamiętaj o regularnym malowaniu dachów blaszanych bądź z papy zestawem HYDRONYLON®. Jeśli całkowicie zaniechasz temat, zaniedbanie estetyczne może z czasem zamienić się w poważniejsze uszkodzenia, które ostatecznie mogą doprowadzić nawet do przecieków pokrycia dachowego.

Hydronylon – najlepszy sposób na malowanie dachów

Zamień zwykłą farbę na Hydronylon! To płynna masa tworząca bezpieczną powłokę dla Twojego dachu. Jesteśmy producentami tej nowoczesnej technologii, dlatego możemy zapewnić Cię o jej znakomitych efektach popartych jakością. Zastosowanie zestawu HYDRONYLON® gwarantuje dotarcie do najtrudniejszych miejsc dachu oraz jego estetyczny wygląd. Z pomocą zestawu HYDRONYLON® malowanie dachu z papy lub blachy okaże się dużo prostszym i skuteczniejszym rozwiązaniem. Sprawdź!

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa termozgrzewalna. Do malowania papy na dachu polecamy zestaw HYDRONYLON®.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Malowanie dachu z blachy za pomocą zestawu HYDRONYLON® jeszcze nigdy nie było tak proste!

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Malowanie dachów, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu to gwarant ładnego wyglądu i ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku malowania dachów z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Tychy Zimny Dach
Tychy Zimny DachTychy Zimny DachTychy Zimny Dach

Tychy Zimny Dach

Londyn
photo-1-2photo-8-2photo-6-2

Londyn

Opole
3bd7c6cf-f1e9-4304-a436-b31cd30b25f0ec25a333-b7a5-46ee-b65b-e564b739d3b7c52f3856-3a13-44e4-8f29-aba418526feb

Opole

Posadzki Gliwice
img_0883posadzkiposadzki

Posadzki Gliwice

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności. Tym samym malowanie dachu to nie tylko praca estetyczna, ale też zabezpieczająca.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności. Tym samym malowanie dachu to nie tylko praca estetyczna, ale też zabezpieczająca.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Malowanie dachów z papy albo blachy nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealną konserwację dachu z papy i blachy na lata.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu do pary z jego estetyczną prezencją. Profesjonalne malowanie dachów? Tylko z polskim środkiem HYDRONYLON®!
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Malowanie dachu z papy bądź z blachy jeszcze nigdy nie było tak ekologiczne!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Zapraszamy do kontaktu

0
Skip to content