Uszczelnianie dachu z papy i blachy

Renowacja dachu wiąże się z przywróceniem powierzchni jej funkcjonalności, trwałości i wysokiej jakości całej konstrukcji. Perspektywa renowacji nie oznacza utylizowania dotychczasowych warstw podłoża, wręcz przeciwnie – bardzo często istniejące już warstwy służą nowemu podłożu.

Uszczelnianie dachów z papy i blachy

Nieszczelność dachu pokrytego papą to często spotykany problem. Przeciekający dach powoduje szereg problemów – od zalewania pomieszczeń, niszczenia instalacji elektrycznych po pleśń i grzyby. Dlatego często pytanie „jak uszczelnić dach?” jest pytaniem bardzo ważnym. Zarówno uszczelnienie dachu z blachy i papy, jak i uszczelnienie komina na dachu czy uszczelnienie płyty obornickiej oraz świetlików dachowych jest niezwykle istotne dla jego dalszego użytkowania. Pokrycia dachowe na lata muszą być przede wszystkim odporne na czynniki atmosferyczne i gwałtowne zmiany warunków pogodowych przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności.

Najczęstsze pytania dotyczące uszczelnienia dachu za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy przeprowadzić uszczelnienie dachu?

Uszczelnianie dachów z blachy i papy przeprowadza się w momencie, gdy zaczynasz zauważać, że przeciekają. Przed przystąpieniem do prac uszczelniających należy sprawdzić, jak duże uszkodzenia spowodował przeciek i czy nie została zawilgocona izolacja. Jeśli tak, to trzeba wymienić ocieplenie lub pozwolić na wyschnięcie materiału izolacyjnego i dopiero wtedy nałożyć środek uszczelniający.

Dlaczego warto wykonać uszczelnienie dachu?

Uszczelnianie dachów jest wręcz obowiązkiem, jeśli chce się zachować obecne pokrycie dachowe i komfort mieszkania w domu. To samo dotyczy uszczelniania komina, który ma wpływ na stan dachu. Nie trzeba więc dodatkowych argumentów, które przekonają Cię do wykonania uszczelnienia dachu przy kominie – to po prostu konieczność. Pamiętaj jednak, by do tego celu wybrać odpowiedni preparat. Polecamy zestaw Hydronylon, który profesjonalnie uszczelni Twój dach!

Hydronylon – najlepszy sposób na uszczelnienia dachów i kominów

Na rynku można znaleźć różnorodność preparatów, które radzą sobie z uszczelnianiem papy. Proof-Tech wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i oferuje swoje innowacyjne rozwiązanie, jakim jest HYDRONYLON® o niezawodnym działaniu. Uszczelnienie papy zestawem HYDRONYLON® jest najskuteczniejszym wyborem. Dzięki temu zachowana zostanie spójność warstw pokrycia, szczelność i trwałość na lata. Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie: czym uszczelnić komin? Rozwiązanie jest jedno: HYDRONYLON®! Dzięki niemu uszczelnienia kominów będą proste jak nigdy dotąd.

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa termozgrzewalna. Uszczelnianie dachu z papy termozgrzewalnej oraz każdej innej polecamy z użyciem zestawu Hydronylon.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Uszczelnianie dachów blaszanych za pomocą Hydronylonu jeszcze nigdy nie było tak proste.

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Uszczelnianie i naprawa dachów, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu to gwarant ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku uszczelnień dachowych z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Londyn
photo-2-1photo-1-1

Londyn

Sieradz
sieradz_3_1sieradz_3_2sieradz_3_3

Sieradz

Gliwice
gliwice-kozielskagliwice-kozielska-2gliwice-kozielska-1

Gliwice

Myszków
MyszkówMyszkówMyszków

Myszków

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności – tak, aby uszczelnianie dachu przy kominie było jak najbardziej efektywne.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga częstego uszczelniania dachów – tylko w razie konieczności. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Uszczelnianie dachów z blachy albo papy nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealne uszczelnienie komina z dachem na długi czas.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Uszczelnienia dachów jeszcze nigdy nie były tak ekologiczne!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

renowacja dachu oraz naprawa dachu z papy

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Zapraszamy do kontaktu

Skip to content