Renowacja dachów z papy i blachy

Renowacja dachu wiąże się z przywróceniem powierzchni jej funkcjonalności, trwałości i wysokiej jakości całej konstrukcji. Perspektywa renowacji nie oznacza utylizowania dotychczasowych warstw podłoża, wręcz przeciwnie – bardzo często istniejące już warstwy służą nowemu podłożu.

Renowacja dachu = efektywna eliminacja uszkodzeń

Renowacja dachu jest bardzo ważna dla jego dalszego użytkowania. Gdy powłoka zaczyna się starzeć, normalnym działaniem jest przeprowadzenie gruntownej renowacji. Dzięki niej nie będzie konieczna całkowita wymiana pokrycia, a tym samym – spora inwestycja finansowa. Renowacja dachu płaskiego powinna być wynikiem regularnej kontroli stanu dachu, którą przeprowadza się co rok lub dwa. Wówczas nie ma znaczenia, czy mowa o renowacji dachu z papy czy renowacji dachu z blachy – do obu tych pokryć polecamy użycie zestawu Hydronylon.

Najczęstsze pytania dotyczące renowacji dachu za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy przeprowadzić renowację dachu?

Renowacja dachów polega głównie na wyeliminowaniu potencjalnych uszkodzeń, które powstały w trakcie długotrwałej eksploatacji pokrycia dachowego. Oznacza to wykluczenie zgrubień, pęknięć, pęcherzy, fałd czy odspojeń. Wiele zależy też od tego, z czego wykonany jest dach – jeśli mowa o dachu z blachy, renowacja okaże się konieczna w przypadku pojawienia się rdzy, zmiany koloru dachu czy łuszczeniu się farby. Częstym motywatorem do przeprowadzenia renowacji są też zacieki. Ich przyczyna leży najczęściej nieszczelności w połączeniach dachu oraz w szczegółach obróbek wynikające np. z ruchów konstrukcyjnych podłoża, niewłaściwego doboru rodzaju papy bądź błędów wykonawczych.

Dlaczego warto wykonać renowację dachu?

Renowacja dachów z papy pozwala uniknąć przede wszystkim ogromnych kosztów związanych z całkowitą wymianą pokrycia dachowego. Jeśli z kolei Twój dom (i dach) liczą już swoje lata, nie czekaj, aż pokrycie ulegnie poważnemu uszkodzeniu, a tym samym – np. przecieknie. Postaw na renowację starego dachu lub nieszczelnego dachu z zestawem Hydronylon, a zobaczysz, że ten wkrótce będzie wyglądał jak nowy i odzyska dawny blask.

Hydronylon – najlepszy sposób na renowację dachów

Dzięki nowoczesnemu zestawowi HYDRONYLON® wszelkie uszkodzenia podczas renowacji dachów blaszanych zostaną zniwelowane, a żywotność dachu przedłużona. Renowacja dachu = spójność, trwałość, jakość i zabezpieczenie podłoża na kolejne lata. Dzięki innowacyjnej formule zestawu HYDRONYLON® renowacja dachu papowego lub blaszanego to nie tylko inwestycja na kilkanaście lat – to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Takie rozwiązanie świetnie zabezpieczy i udoskonali konstrukcję Twojego dachu. Renowacja dachów, która jest skuteczna i nie rujnuje portfela? Sam sprawdź!

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa na zimno. Renowację dachów z papy na zimno oraz każdej innej polecamy za pomocą zestawu Hydronylon.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Renowacja dachów z blachy przy użyciu zestawu HYDRONYLON® jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Renowację dachów płaskich, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu, to gwarant ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku renowacji dachów z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Jawor Posadzki
JaworJaworJawor

Jawor Posadzki

Sieradz
c4a6dbe4-47db-4e94-9d48-100df122821da0bd187e-8cd7-497a-b660-189ed9717b59ebc017e8-53cf-44f1-9219-fbc097896007

Sieradz

Zabrze
img_9546img_9547img_9550

Zabrze

Tychy
img_1974img_1975img_1976

Tychy

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% nieprzemakalności – tak, aby renowacja nieszczelnych dachów była jak najbardziej efektywna.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącej i częstej renowacji dachu pokrytego papą bądź blachą. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Renowacja dachów krytych papą lub blachą nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealną renowację starych dachów na lata.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Renowacja dachów papowych jeszcze nigdy nie była tak ekologiczna!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

renowacja dachu oraz naprawa dachu z papy

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Zapraszamy do kontaktu

Skip to content