Renowacja dachów z papy i blachy

Renowacja dachu wiąże się z przywróceniem powierzchni jej funkcjonalności, trwałości i wysokiej jakości całej konstrukcji. Perspektywa renowacji nie oznacza utylizowania dotychczasowych warstw podłoża, wręcz przeciwnie – bardzo często istniejące już warstwy służą nowemu podłożu.

Renowacja dachu = efektywna eliminacja uszkodzeń

Renowacja dachu jest bardzo ważna dla jego dalszego użytkowania. Gdy powłoka zaczyna się starzeć, normalnym działaniem jest przeprowadzenie gruntownej renowacji. Dzięki niej nie będzie konieczna całkowita wymiana pokrycia, a tym samym – spora inwestycja finansowa. Renowacja dachu płaskiego powinna być wynikiem regularnej kontroli stanu dachu, którą przeprowadza się co rok lub dwa. Wówczas nie ma znaczenia, czy mowa o renowacji dachu z papy czy renowacji dachu z blachy – do obu tych pokryć polecamy użycie zestawu Hydronylon.

Najczęstsze pytania dotyczące renowacji dachu za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy przeprowadzić renowację dachu?

Renowacja dachów polega głównie na wyeliminowaniu potencjalnych uszkodzeń, które powstały w trakcie długotrwałej eksploatacji pokrycia dachowego. Oznacza to wykluczenie zgrubień, pęknięć, pęcherzy, fałd czy odspojeń. Wiele zależy też od tego, z czego wykonany jest dach – jeśli mowa o dachu z blachy, renowacja okaże się konieczna w przypadku pojawienia się rdzy, zmiany koloru dachu czy łuszczeniu się farby. Częstym motywatorem do przeprowadzenia renowacji są też zacieki. Ich przyczyna leży najczęściej nieszczelności w połączeniach dachu oraz w szczegółach obróbek wynikające np. z ruchów konstrukcyjnych podłoża, niewłaściwego doboru rodzaju papy bądź błędów wykonawczych.

Dlaczego warto wykonać renowację dachu?

Renowacja dachów z papy pozwala uniknąć przede wszystkim ogromnych kosztów związanych z całkowitą wymianą pokrycia dachowego. Jeśli z kolei Twój dom (i dach) liczą już swoje lata, nie czekaj, aż pokrycie ulegnie poważnemu uszkodzeniu, a tym samym – np. przecieknie. Postaw na renowację starego dachu lub nieszczelnego dachu z zestawem Hydronylon, a zobaczysz, że ten wkrótce będzie wyglądał jak nowy i odzyska dawny blask.

Hydronylon – najlepszy sposób na renowację dachów

Dzięki nowoczesnemu zestawowi HYDRONYLON® wszelkie uszkodzenia podczas renowacji dachów blaszanych zostaną zniwelowane, a żywotność dachu przedłużona. Renowacja dachu = spójność, trwałość, jakość i zabezpieczenie podłoża na kolejne lata. Dzięki innowacyjnej formule zestawu HYDRONYLON® renowacja dachu papowego lub blaszanego to nie tylko inwestycja na kilkanaście lat – to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Takie rozwiązanie świetnie zabezpieczy i udoskonali konstrukcję Twojego dachu. Renowacja dachów, która jest skuteczna i nie rujnuje portfela? Sam sprawdź!

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa na zimno. Renowację dachów z papy na zimno oraz każdej innej polecamy za pomocą zestawu Hydronylon.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Renowacja dachów z blachy przy użyciu zestawu HYDRONYLON® jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Renowację dachów płaskich, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu, to gwarant ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku renowacji dachów z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Tychy Zimny Dach
Tychy Zimny DachTychy Zimny DachTychy Zimny Dach

Tychy Zimny Dach

Inowrocław-Salt House
dji_0811dji_0863dji_0861

Inowrocław-Salt House

Gliwice
20170623_11020120170623_11023120170623_110255

Gliwice

Wrocław
posadzka Wrocławposadzka Wrocławposadzka Wrocław

Wrocław

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% nieprzemakalności – tak, aby renowacja nieszczelnych dachów była jak najbardziej efektywna.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącej i częstej renowacji dachu pokrytego papą bądź blachą. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Renowacja dachów krytych papą lub blachą nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealną renowację starych dachów na lata.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Renowacja dachów papowych jeszcze nigdy nie była tak ekologiczna!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Renowacja dachu

Renowacja dachu ma na celu przywrócenie powierzchni dawnej funkcjonalności oraz trwałości. Dobrze przeprowadzony proces może też wydłużyć żywotność konstrukcji, dzięki czemu będzie służyła nam przez kolejne długie lata.

Przy renowacji dachów nie zawsze zachodzi konieczność utylizowania dotychczasowych warstw, wręcz przeciwnie – bardzo często istniejące warstwy wykorzystuje się do stworzenia nowego podłoża.

PROOF-TECH jako producent hydronylonu oferuje innowacyjny sposób renowacji dachów. Ten nowoczesny zestaw może zniwelować wszelkie uszkodzenia i tym samym wydłużyć żywotność pokrycia. Zapewniamy zarówno najwyższej jakości materiały, jak i profesjonalne wykonawstwo, abyś mógł cieszyć się odnowionym dachem przez wiele lat. Zapoznaj się z zaletami hydronylonu i przekonaj się o jego korzyściach!

Renowacja dachu – kiedy warto ją przeprowadzić?

Renowacja dachu jest procesem, który ma na celu usunięcie potencjalnych uszkodzeń wynikających z długotrwałej eksploatacji pokrycia dachowego. Dzięki temu możemy zlikwidować wszelkie zgrubienia, pęknięcia, pęcherze, fałdy oraz odspojenia.

Konieczność przeprowadzenia renowacji zależy w dużej mierze od materiału starego pokrycia. W przypadku dachu z blachy renowacja może okazać się niezbędna, jeśli pojawi się rdza, zmiany koloru lub odkształcenia farby.

Często przesłanką do wykonania renowacji są także zacieki wynikające z nieszczelności w połączeniach dachu lub błędy w obróbkach blacharskich. W wyniku tych nieprawidłowości może bowiem dochodzić do ruchów konstrukcyjnych podłoża, które wpływają na właściwości konstrukcji.

Renowacja dachu – dlaczego warto?

Renowacja dachu przede wszystkim pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z całkowitą wymianą pokrycia dachowego. Decydując się na renowację dachu z papy, można zapobiec poważnym uszkodzeniom, takim jak przecieki, które mogą wystąpić w miarę starzenia się konstrukcji. Pamiętajmy, że duże znaczenie ma przeprowadzenie napraw, zanim pokrycie ulegnie poważnym uszkodzeniom, co pozwoli uniknąć wysokich kosztów i przeprowadzić naprawę w stosunkowo krótkim czasie.

Dzięki renowacji starego dachu z zestawem Hydronylon pokrycie odzyska swoje pierwotne walory i blask. W ten sposób możemy zachować trwałość i funkcjonalność dachu, a także chronić wnętrze domu przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Malowanie dachu hydronylonem – renowacja powierzchni dachu z różnych materiałów

HYDRONYLON® to produkt, który może być wykorzystywany do renowacji dachów wykonanych z różnych materiałów:

  • Papa – jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do wykonywania pokryć dachów płaskich, ponieważ cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Jeśli chcesz odnowić powierzchnię i przywrócić jej dawne właściwości, postaw na zestaw hydronylon!
  • Blacha – charakteryzuje się prostą formą, dlatego jest często wybierana do budowy dachów dwuspadowych. Materiał jest lekki, oszczędny, estetyczny i łatwy w cięciu oraz kształtowaniu. Jeśli pojawiły się na ślady korozji, możesz odnowić blachę z zestawem hydronylon, co pozwoli skutecznie przedłużyć jej żywotność.
  • Membrany dachowe – cechują się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany przede wszystkim pełnią funkcję pokrycia tymczasowego przed zamontowaniem właściwego materiału. Osoby, którym zależy na odnowieniu membran i poprawie ich właściwości mogą skorzystać z hydronylonu – zestaw ten przeznaczony jest bowiem również do naprawy pokryć tymczasowych.
  • Folie PCV – choć są często kojarzone z membranami dachowymi, to różnią się od nich niższym poziomem paroprzepuszczalności. Hydronylon doskonale sprawdzi się w przypadku renowacji dachów z folii PCV, chroniąc podłoże przed niespodziewanymi przeciekami.

HYDRONYLON® do malowania powierzchni – skuteczna renowacja dachu

Jeśli obawiasz się, że konieczna jest wymiana pokrycia dachowego, zapoznaj się z zaletami hydronylonu! Stworzyliśmy go po to, by ograniczyć koszty związane z renowacją dachu przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości i skuteczności. Najważniejsze cechy zestawu HYDRONYLON® to:

  • Skuteczne uszczelnienie – dzięki swojej płynnej konsystencji zestaw umożliwia uszczelnienie nawet najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów dachowych. Powłoka jest jednorodna i pozbawiona spoin, dlatego zapewnia 100% nieprzemakalność, co jest szczególnie istotne podczas renowacji nieszczelnych dachów.
  • Bezkosztowe utrzymanie – w przeciwieństwie do tradycyjnych pokryć dachowych hydronylon nie wymaga częstych renowacji.
  • Oszczędność energii – powierzchnie pokryte Hydronylonem mogą uzyskać efekt zimnego dachu, co prowadzi do niższej temperatury na poddaszu budynku. W ten sposób możesz ograniczyć koszty związane z klimatyzacją.
  • Wysoka jakość i trwałość – hydronylon jest produktem najwyższej jakości, tworzącym jednolite i trwałe pokrycie dachowe, odporne na promieniowanie UV. Potwierdzają to badania laboratoryjne oraz dotychczas wykonane przez nas inwestycje. Renowacja dachu przy użyciu Hydronylonu przyniesie trwałe efekty na wiele lat!
  • Produkt polski – hydronylon został stworzony i wyprodukowany w Polsce, co czyni go materiałem idealnie przystosowanym do warunków atmosferycznych w naszym kraju. Możesz mieć pewność, że dach będzie wytrzymały i trwały przez długie lata!
  • Bezpieczeństwo dla środowiska – hydronylon jest produktem o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co sprawia, że jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Renowacja dachów przy użyciu tego produktu jest bardziej ekologiczna niż tradycyjne metody.

Hydronylon to innowacyjna membrana dachowa, która zapewnia skuteczne uszczelnienie, trwałość na lata, oszczędność czasu i pieniądze. Stanowi więc doskonałą opcję przy renowacji dachów, szczególnie tych, które wcześniej były pokryte papą bądź blachą.

Odnowiona powierzchnia dachu z PROOF-TECH – postaw na profesjonalistów!

PROOF-TECH to firma zrzeszająca wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy nieustannie pracują nad utrzymaniem i doskonaleniem Systemu Zarządzania Jakością. Weszliśmy na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001.

Dzięki temu dostarczamy najwyższej klasy HYDRONYLON®, zapewniający nowoczesne pokrycia dachowe naszym Klientom. Oferujemy też kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny sprzęt do aplikacji hydronylonu. Jeśli planujesz renowację pokrycia dachowego lub masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Zapraszamy do kontaktu

Skip to content