Naprawa dachów | Naprawa dachu z papy i blachy

Naprawa dachów, której podejmujemy się dla naszych Klientów, realizowana jest głównie pod kątem kompleksowej renowacji dachu. Naprawa dachu z papy czy naprawa dachu z blachy to usługi, w których jesteśmy specjalistami. Jako efekt końcowy mogą się Państwo cieszyć z pełni zabezpieczonego podłoża, o wysokiej trwałości i niezwykłej jakości. To wszystko za sprawą zestawu HYDRONYLON®, będących innowacyjnym rozwiązaniem w branży budowlanej.

Skuteczna naprawa dachu to podstawa

Zarówno naprawa papy, jak i naprawa blachy wymaga dokładnego przygotowania powierzchni, kontroli stanu technicznego i wyboru odpowiednich środków do zabezpieczenia dachu na lata. Gruntowny remont dachu to niemałe i kosztowne przedsięwzięcie dla klienta komercyjnego i indywidualnych, dlatego zanim potrzebna będzie taka inicjatywa, warto skonsultować się ze specjalistami z branży dekarskiej, czy naprawa dachu z papy (bądź naprawa dachu z blachy, w zależności od rodzaju pokrycia) w danym przypadku jest wystarczająca. Może bowiem okazać się, że w danym momencie naprawy dachu są najlepszym rozwiązaniem.

Najczęstsze pytania dotyczące naprawy dachów za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy wykonać naprawę dachu z papy lub blachy?

Naprawy dachu należy dokonać jak najszybciej od momentu zauważenia uszkodzenia. Im szybciej zostanie zauważone uszkodzenie, tym większe prawdopodobieństwo, że naprawa dachu wystarczy do jego dalszego użytkowania i nie trzeba będzie wymieniać go na nowe pokrycie. Przykłady uszkodzeń, podczas których naprawa dachów okaże się niezbędna, to np. pojawienie się pęcherzy powietrza po zawilgoceniu podłoża, pęknięcia powstałe przez utratę elastyczności czy brak przetopu w miejscach łączenia papy. Przy okazji przeglądu dachu warto sprawdzić, czy konieczne będą takie przedsięwzięcia jak np. naprawa kominów i naprawa płyty obornickiej na poszczególnych warstwach powierzchni.

Dlaczego warto wykonać naprawę dachu?

O tym, że naprawa dachów płaskich jest opłacalna, a czasem nawet konieczna, chyba nie musimy Cię specjalnie przekonywać. Z uszkodzonym dachem trudno funkcjonować, a z kolei wymiana całego pokrycia na nowe generuje zdecydowanie większe koszty do pary z większą ilością przeznaczonego na to czasu. Naprawa dachów z papy czy z blachy nie musi być tymczasowym wyjściem z sytuacji – bardzo często takie działanie wystarczy na wiele lat, sprawiając, że możesz czuć się bezpiecznie w swoim domu.

Hydronylon – najlepszy sposób na naprawę dachów

Hydronylon to płynna masa tworząca bezpieczną powłokę dla Twojego dachu. Jego przeznaczeniem jest naprawa dachu z papy na zimno, blachy, dachówki i pianki poliuretanowej. Jesteśmy producentami tej nowoczesnej technologii, dlatego możemy zapewnić Cię o jej znakomitych efektach popartych jakością. Hydronylon to trwały, ekologiczny, bezpieczny i dbający o estetykę dachu produkt. Zobaczysz, że gdy raz go użyjesz, że będziesz chciał już go zamienić na żadne inne pokrycie dachowe. Naprawy dachów, czy to we Wrocławiu czy w innym mieście, nie muszą być czasochłonne i trudne – wystarczy użyć Hydronylonu zamiast robić kompletny remont albo wymieniać cały dach. Zobacz sam!

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa na zimno. Naprawę dachu z papy na zimno oraz każdej innej polecamy za pomocą zestawu HYDRONYLON®.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Naprawa dachu z blachy przy użyciu zestawu HYDRONYLON® jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Naprawy dachów, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu, to gwarant ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku naprawy dachów płaskich z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Sosnowiec
SosnowiecSosnowiecSosnowiec

Sosnowiec

Jaworzno
jawo1jawo2jawo3

Jaworzno

Bielsko-Biała
biesko_1_1biesko_1_2biesko_1_3

Bielsko-Biała

Warszawa
WarszawaWarszawaWarszawa

Warszawa

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności – tak, aby naprawa dachu była jak najbardziej efektywna.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącej i częstej naprawy dachów. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Naprawa dachu z papy lub z blachy nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealną naprawę dachów płaskich na lata.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Naprawy dachów jeszcze nigdy nie były tak ekologiczne!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

renowacja dachu oraz naprawa dachu z papy

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Naprawa dachu

PROOF-TECH to firma z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w naprawach dachów i dostarczaniu Klientom najlepszych rozwiązań. Przede wszystkim skupiamy się na kompleksowej renowacji dachu, aby zapewnić większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe. Decydując się na nasze usługi, możesz uniknąć problemów związanych z ubytkami i zyskać nowy wygląd pokrycia dachowego.

Nasi specjaliści podejmują się renowacji na całej powierzchni dachu ze szczególnym uwzględnieniem papy oraz blachy. Efektem końcowym jest nowy, widoczny na pierwszy rzut oka wygląd pokrycia dachowego i poprawa właściwości dachu. Korzystamy przede wszystkim z naszego autorskiego zestawu HYDRONYLON®, czyli innowacyjnego rozwiązania, które z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większe uznanie w branży budowlanej.

Zapoznaj się z zaletami produktów i usług PROOF-TECH i odkryj nową jakość pokrycia dachowego!

Nowe pokrycie dachowe, czy skuteczna naprawa dachu?

Naprawa dachu z papy, blachy oraz innych materiałów wymaga dokładnych oględzin i przygotowania. Przede wszystkim należy wykonać kontrolę stanu technicznego, wybrać odpowiednie środki do zabezpieczenia dachu oraz dokładnie przygotować powierzchnię przed przystąpieniem do pracy. W ten sposób zapewnimy sobie najlepsze warunki i ograniczymy konieczność poprawek.

Gruntowny remont konstrukcji dachu jest nie tylko bardzo kosztowny, ale i czasochłonny. Dbając o elementy konstrukcyjne oraz przeprowadzając regularne naprawy bieżących uszkodzeń, możemy w dużej mierze ograniczyć te koszty i tym samym uniknąć gruntownego remontu.

Jeśli podejrzewasz, że mimo wszystko nie obejdzie się bez poważnej naprawy dachu, warto skonsultować się ze specjalistami z branży dekarskiej. Dzięki temu upewnisz się, jaki zakres prac będzie niezbędny, dla osiągnięcia pożądanego efektu. Może okazać się, że wystarczy przeprowadzić nieinwazyjną i mniej kosztowną naprawę dachu z papy lub blachy.

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

HYDRONYLON® to preparat, który może być wykorzystywany do różnego rodzaju pokrycia dachowego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zastosowania:

  1. Naprawa dachu z papy – papa jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pokryć dachów płaskich. Wszystko to za sprawą jej długiej żywotności, braku konieczności wykonywania obróbek blacharskich, funkcjonalności i trwałości. Warto mieć na uwadze fakt, że istnieją różne rodzaje tego pokrycia, co powinno być uwzględnione przed przeprowadzeniem remontu. Naprawy dachu z papy termozgrzewalnej oraz wielu innych typów, możesz przeprowadzić z zestawem HYDRONYLON®!
  2. Remont dachu z blachy – blacha na dach to klasyczny rodzaj pokrycia, dlatego jest częstym wyborem właścicieli domów z dachami dwuspadowymi. Jest nie tylko lekka i ekonomiczna, ale też niezwykle estetyczna oraz łatwa w kształtowaniu. Dzięki zestawowi HYDRONYLON® możesz sprawić, że naprawa dachu z blachy będzie jeszcze prostsza i bardziej efektywna.
  3. Naprawy dachu z membranami dachowymi – membrany charakteryzują się wysoką paroprzepuszczalnością, dlatego bez trudu odprowadzają wilgoć na zewnątrz dachu. Ten rodzaj pokrycia doskonale sprawdza się w roli pokrycia tymczasowego, dając tym samym więcej czasu na przeprowadzenie niezbędnych prac. Naprawy membran dachowych z powodzeniem możesz wykonać z zestawem HYDRONYLON®, który zapewni odpowiednią ochronę i zabezpieczenie.
  4. Naprawa uszkodzonych elementów na dachach pokrytych foliami PCV – chociaż folie PCV często są mylone z membranami dachowymi, to warto pamiętać, że ten rodzaj pokrycia cechuje się niższą paroprzepuszczalnością. HYDRONYLON® to technologia, która świetnie sprawdzi się również w przypadku naprawy dachów płaskich z folii PCV, ponieważ posiada on właściwości chroniące przed niespodziewanymi przeciekami.

Jak często należy naprawiać dach?

Niezależnie od materiałów pokrycia, warto pamiętać, że naprawy powinny być wykonywane jak najszybciej od momentu zauważenia uszkodzeń mechanicznych. Jeśli uda Ci się szybko zauważyć nieprawidłowości, zyskujesz większą szansę na ograniczenie kosztów naprawy dachu. Przykładowe uszkodzenia wymagające szybkiej reakcji to:

  • pojawienie się pęcherzy powietrza po zawilgoceniu podłoża,
  • pęknięcia powstałe przez utratę elastyczności
  • brak przetopu w miejscach łączenia papy.

Za każdym razem, gdy kontrolujesz stan dachu, sprawdź też kominy, płytę obornicką na poszczególnych warstwach powierzchni oraz kondycję rur spustowych.

Dlaczego warto wykonać naprawę dachu?

Poważne uszkodzenia dachu mogą znacznie ograniczać komfort korzystania z budynku. Ponadto wymiana całego pokrycia generuje zdecydowanie większe koszty i wymaga poświęcenia czasu na naprawę. Warto mieć na uwadze, że zarówno naprawa dachów z papy, jak i blachy nie musi okazać się jedynie tymczasowym rozwiązaniem. Często okazuje się, że pokrycie będzie doskonale pełniło swoją funkcję przez kolejne długie lata.

HYDRONYLON® od PROOF-TECH – najlepszy sposób na naprawę dachów

HYDRONYLON® to płynna masa, której celem jest stworzenie bezpiecznej powłoki na Twoim dachu. W efekcie nasi Klienci mogą liczyć na skuteczną naprawę dachu wykonanego z papy, blachy, dachówki, pianki poliuretanowej i wielu innych materiałów.

Stworzyliśmy HYDRONYLON® i doskonale znamy jego właściwości, dlatego jesteśmy pewni działania tego produktu. Charakteryzuje się on trwałością bezpieczeństwem i najwyższą estetyką. To wszystko sprawia, że naszym rozwiązaniom zaufało już wiele firm z branży budowlanej, które doceniają jego zalety. Przekonaj się o właściwościach hydronylonu i zapewnij sobie skuteczną naprawę dachu!

Zapraszamy do kontaktu

Skip to content