Remont dachu z papy i blachy

Tylko skuteczne pokrycie dachowe zapewni maksimum bezpieczeństwa oraz odpowiednią szczelność. Remont dachu co pewien czas jest więc koniecznością. Jakie rozwiązania pozwalają zachować dach w doskonałym stanie na dłużej?

Remont dachu jest kluczowy

Remont dachów

Remont dachu jest kluczowy dla zachowania jego używalności, dobrego stanu budynku oraz dla bezpieczeństwa osób, które w nim przebywają. Dach jest narażony na działanie czynników zewnętrznych, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią ochronę. Prawidłowo i regularnie przeprowadzanie remontu dachu, wymiana pokrycia dachowego oraz konserwacji dachów z blachy czy papy pozwala na unikanie nieszczelności, które mogą w konsekwencji prowadzić do pogorszenia się stanu konstrukcji budynku. Nieszczelności wpływają także na gorszą izolacyjność cieplną oraz komfort użytkowania budynku – mogą pojawiać się grzyby i pleśnie.

Remont starego dachu warto wykonać jak najszybciej. Może się okazać, że nie tylko konieczna jest wymiana pokrycia dachowego, ale również więźby dachowej. W przypadku pojawienia się nieszczelności ulega ona szybko destrukcji poprzez działanie wilgoci. Staje się tym samym niebezpieczna. Dlatego też remontu nie warto odkładać. Aby zadbać o jak najlepszy stan nowego dachu, najlepiej wykorzystać odpowiednie środki zabezpieczające i konserwujące.

Najczęstsze pytania dotyczące remontu dachów za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy przeprowadzić remont dachu?

Remont dachu z blachy

Kontrola stanu dachu – pokrycia dachowego oraz całej konstrukcji, powinna być wykonywana regularnie. Podczas takiej kontroli warto sprawdzić stan więźby dachowej, krawędzi dachu, koszy czy też stan systemu rynnowego. Pierwsza inspekcja powinna być wykonana po mniej więcej 2-3 latach użytkowania dachu. Później – raz do roku. Konserwacja pokrycia dachowego powinna być przeprowadzana w zależności od rodzaju użytego materiału. Dla papy termozgrzewalnej jest to zazwyczaj 5 lat. Zazwyczaj podczas przeglądu łatwo zauważyć początki korozji w przypadku dachów blaszanych czy inne uszkodzenia, na które należy szybko zareagować. Co pewien czas jednak należy zastosować środki odświeżające dach i wydłużające żywotność jego pokrycia. W tej roli doskonale sprawdza się Hydronylon. Dzięki jego użyciu nie są konieczne kosztowne i pracochłonne remonty dachów czy całkowita wymiana pokrycia dachowego.

Dlaczego warto wykonać remont dachu?

Dach chroni budynek przed zniszczeniami powodowanymi przez czynniki pogodowe – wiatr, deszcz, śnieg. Zapewnia również bezpieczeństwo mieszkańcom domu. Dlatego tak ważna jest regularna konserwacja oraz kontrola stanu technicznego dachu i więźby dachowej. Zaniechanie tych kwestii może doprowadzić do uszkodzeń pokrycia dachu oraz całej jego konstrukcji. W takiej sytuacji konieczny będzie już całościowy remont dachu. Remont dachu blaszanego czy z papy, które są poważnie uszkodzone, generuje więcej kosztów niż regularne dokonywanie napraw i konserwacji. Hydronylon sprawia, że remonty dachów i całkowita wymiana pokrycia dachowego nie są konieczne. Remont dachu jest więc mniej kosztowny.

 

Jak przeprowadzać remonty dachów płaskich?

Zastanawiasz się jak przeprowadza się remonty dachów płaskich? Zapewne jesteś na etapie poszukiwań gotowego domu lub, co jest równie częste, planujesz zbudować swój dom od podstaw. Jeśli jednak masz już swój wymarzony dom, może okazać się, że Twój dach wymaga remontu – czy to przez upływ czasu czy przez wady konstrukcyjne, które czasem mogą się pojawić. Remonty dachów płaskich okazują się być nie tak skomplikowane jak remonty dachów stromych. Postaramy się pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy z Twoim dachem.

Hydronylon – remont papy i blachy na dłużej

Hydronylon jest płynną masą, która tworzy powłokę zabezpieczającą dach. Stosuje się go przede wszystkim do remontu dachu oraz konserwacji dachów na podłożu z papy, blachy, membrany dachowej i pianki poliuretanowej. To nowoczesna technologia, która zadziwia skutecznością – naprawa dachu staje się szybka i niedroga. Jako producent Hydronylonu jesteśmy o tym przekonani i zapewniamy także Ciebie! Środek jest nie tylko trwały, ale również bezpieczny i ekologiczny. Na dachu prezentuje się estetycznie, a dodatkowo skraca czas remontu dachu papowego czy blaszanego. Hydronylon to sposób na estetyczny i wytrzymały dach – przekonaj się!

Jakie dachy można remontować przy użyciu zestawu HYDRONYLON®?

Remont dachów krytych papą

Papa to wciąż jeden z najczęściej wybieranych materiałów do pokrycia dachów płaskich. Wyróżnia ją trwałość, funkcjonalność oraz długa żywotność. Z użyciem zestawu Hydronylon można wykonać remont dachów z papy na zimno i na ciepło – zestaw jest odpowiedni do remontu dachu z wielu rodzajów papy.

Remont dachów blaszanych

Blacha jest często wybierana do pokrycia dachów dwuspadowych. Ze względu na swoją lekkość, walory estetyczne, a także łatwość cięcia i kształtowania,  cieszy się dużą popularnością. Remont dachu blaszanego z użyciem Hydronylonu to zadanie proste i szybkie!

 

Remont dachów płaskich

Dachy płaskie są wciąż często spotykanym rodzajem dachów, szczególnie w budownictwie nowoczesnym oraz starszym. Często jednak remonty dachów tego typu wiążą się z wieloma czynnościami. Remont dachów płaskich z użyciem zestawu Hydronylon staje się procesem szybkim i prostym, a produkt zapewnia pokryciu dachowemu trwałość na długi czas.

Remont starych dachów

Remont starego dachu to często przedsięwzięcie wieloetapowe. Naprawy wymaga konstrukcja, warto sprawdzić stan więźby dachowej oraz pokrycia dachu. Tu również przydatny będzie Hydronylon. Pomoże uszczelnić pokrycie dachu i zapewni mu trwałość na długi czas.

Remont nieszczelnych dachów

Remont nieszczelnego dachu wymaga wiele uwagi. Nieszczelności mogą prowadzić do niszczenia konstrukcji budynku oraz rozwoju grzybów i pleśni. Hydronylon świetnie sprawdza się w przypadku remontu dachu nieszczelnego, uszczelniając pokrycie dachowe i przedłużając jego trwałość.

Przykładowe realizacje

Wadowice
WadowiceWadowiceWadowice

Wadowice

Zabrze
img_9546img_9547img_9550

Zabrze

Klatki Schodowe Gliwice
Tynk Mozaikowytynk6tynk5

Klatki Schodowe Gliwice

Stargard
stargardstargardstargard

Stargard

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® skutecznie uszczelnia nawet nietypowe i skomplikowane elementy - a to wszystko dzięki płynnej konsystencji, która pozwala produktowi dotrzeć w wiele miejsc. Membrana dachowa HYDRONYLON® jest jednorodna, zatem brak w niej spoin. Sprawia to, że możliwe jest uzyskanie 100% szczelności dachu.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącego, częstego czyszczenia i remontu dachów. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze. Remont z zestawem HYDRONYLON® nie generuje dodatkowych kosztów - nie jest konieczne częste czyszczenie dachu ani skomplikowana konserwacja.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® za sprawą wysokiej szczelności pozwala uzyskać efekt zimnego dachu, czyli niższej temperatury na poddaszu. Dzięki temu zmniejszają się koszty chłodzenia, ponieważ oszczędzana jest energia przeznaczona na ten cel. Remont dachu papowego czy z blachy nie będzie więc generować dodatkowych opłat.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® tworzy pokrycie dachów bez spoin. Wyróżnia się ono wysoką trwałością potwierdzoną laboratoryjnie. Świadczą o tym także wykonane inwestycje z użyciem produktu. Dzięki zdobytemu doświadczeniu możliwe jest ciągłe ulepszanie receptury i technologii. HYDRONYLON® sprawia, że remont dachu z blachy to wysoka trwałość pokrycia dachowego.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® został opracowany w Polsce i tutaj też jest produkowany. Sprawia to, że jest świetnie przystosowany do polskiej pogody i nie są mu groźne zmienne warunki atmosferyczne. Masz więc pewność, że Twój dach pokryty preparatem będzie miał trwałość na wiele lat.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® wpisuje się w ruch dbania o przyrodę. Jest produktem ekologicznym, zawiera niewiele związków organicznych LZO, co sprawia, że jest bezpieczny dla środowiska.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy grupą fachowców o wysokich kwalifikacjach i z szeroką wiedzą. Na rynek weszliśmy zgodnie z normami międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015, jak i krajowymi: Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Stworzyliśmy i wciąż udoskonalamy System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji. Pozwala nam to dostarczać produkt HYDRONYLON® najwyższej jakości, a tym samym wytrzymałe i nowoczesne pokrycia dachowe. Zestaw jest ekologiczny i bezpieczny dla środowiska.

Poza produktem HYDRONYLON®, firma Proof-Tech oferuje także kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców, a także sprzęt niezbędny do aplikacji.

Myślisz, że nowe pokrycie dla Twojego domu jest niezbędne? Zainteresuj się remontem dachu przy użyciu zestawu HYDRONYLON®, a nie będzie potrzebował wymiany pokrycia dachowego.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Zapraszamy do kontaktu

+48 662 431 070

biuro@proof-tech.com

Skip to content