Renowacja posadzek betonowych

Wysokiej jakości posadzka to taka, która posiada odpowiedni układ warstw oraz ich grubość. Do odnawiania posadzek z betonu w piwnicach i budynkach mieszkalnych stosujemy nasz autorski produkt – wylewkę epoksydową dwukomponentową.

Proof-Tech - renowacja posadzek krok po kroku

Zobacz jak wygląda renowacja posadzki

02:30

Etapy renowacji posadzki betonowej

01.

Odpowiednie przygotowanie i oczyszczenie podłoża posadzek przemysłowych. Szlifujemy warstwę betonu, myjemy i gruntujemy.

02.

Nałożenie wylewki samopoziomującej, która jest równomiernie rozprowadzana na podłożu i wyrównana.

03.

Naprawa posadzki betonowej obejmuje jeszcze jeden krok – nałożenie wysoko odpornej warstwy żywicznej – HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint.

Przykładowe realizacje

Najczęstsze pytania dotyczące renowacji posadzek betonowych

Kiedy należy zdecydować się na renowację posadzki betonowej?

Naprawa posadzek to często konieczność. Betonowa posadzka tak jak każda inna z upływem czasu się zużywa. Jeśli posadzka jest narażona na intensywną eksploatację, jej wierzchnia warstwa będzie wymagać po jakimś czasie renowacji. Najpierw procesy zniszczenia i degradacji zaobserwuje na podłożach betonowych intensywnie użytkowanych, czyli np. w ciągach komunikacyjnych. Po wytarciu wierzchniej warstwy następuje proces degradacji nawierzchni przez wypłukiwanie spoiwa wiążącego kruszywo w podłożu betonowym. Pojawia się pylenie nawierzchni, a z czasem zaobserwujemy odsłonięcie ziaren kruszywa podłoża betonowego. To właśnie od tego momentu proces będzie postępował, prowadząc do pęknięć, uszkodzeń czy odprysków. To idealny moment na przeprowadzenie renowacji posadzki betonowej.

Dlaczego warto zdecydować się na renowację betonowej posadzki?

Wykonanie renowacji nawierzchni pozwoli na zahamowanie procesu jej degradacji. Naprawa posadzki sprawi, że posadzka będzie odpowiednio wzmocniona, zabezpieczona i odświeżona. W ten sposób posłuży bezawaryjnie jeszcze przez długie lata. Jeśli nie podejmiemy szybko odpowiednich kroków, narazimy się na długie, kosztowne naprawy. Wylewka epoksydowa dwukomponentowa odpowiednio ochroni posadzkę, wydłużając jej żywotność.

HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint – sprawdzony produkt do renowacji posadzek z betonu

Zapewniamy renowację posadzek betonowych (nie lastryko), świadcząc pełną usługę – począwszy od przygotowania podłoża aż po oddanie prac i okres gwarancji. Kolorystyka posadzki może być dowolna, jednak ze względów estetycznych, to właśnie odcień szarości jest najpopularniejszym. Renowacji dokonujemy przy wykorzystaniu naszej autorskiej dwuskładnikowej, wodorozcieńczalnej farby epoksydowej. Znakomicie sprawdza się do malowania zarówno nowych, jak i używanych powierzchni betonowych.

Zalety farby epoksydowej HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint

Wylewka epoksydowa dwuskładnikowa może być z powodzeniem stosowana na powierzchnie betonowe, które są narażone na umiarkowane obciążenia mechaniczne i chemiczne. Idealnie sprawdzi się w budynkach: mieszkalnych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej. Wylewka wyróżnia się niską emisją związków chemicznych. Wśród dodatkowych zalet można wyróżnić:

Nie pyli się i jest łatwa w utrzymaniu

Nie wymaga konserwacji

Nie wytwarza uciążliwego zapachu podczas aplikacji

Zminimalizowana szkodliwość dla zdrowia

Zapraszamy do kontaktu

+48 662 431 070

biuro@proof-tech.com

Renowacja posadzek z betonu produktem HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint

Renowacja posadzek przy użyciu HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint przebiega w kilku etapach. Pierwszym krokiem jeśli chodzi o remont posadzki betonowej jest odpowiednie przygotowanie podłogi. W tym kroku najważniejsze jest staranne zeszlifowanie starej warstwy. Następnie należy umyć posadzkę i odpowiednio ją zagruntować.

Renowacja posadzek z betonu – krok drugi to nałożenie wylewki samopoziomującej. Wylewkę tę rozprowadza się równomiernie po całej powierzchni posadzki, a następnie wyrównywana.

Ostatni krok jeśli chodzi o remont posadzek to nałożenie wysoko odpornej warstwy żywicznej – Hydromat Epoxy Floor 2K Paint. Proces ten polega na równomiernym nałożeniu preparatu na podłogę. Dzięki temu posadzka staje się odporna na uszkodzenia i wzmocniona. Procedura renowacji posadzki sprawia, że znikają wszelkie oznaki degradacji, takie jak pęknięcia, rysy, a proces niszczenia zostaje zatrzymany.

Gdzie wykonujemy renowacje posadzek?

  • renowacja posadzki betonowej w garażu – w miejscach obciążonych częstym ruchem samochodowym i pieszym (a takim miejscem jest garaż) często dochodzi do degradacji podłoży betonowych, dlatego w zakres naszych usług wchodzi profesjonalna renowacja posadzki betonowej w garażach.
  • renowacja posadzki betonowej w piwnicy – posadzka w piwnicy z czasem ulega degradacji, a uszkodzenia są coraz bardziej widoczne. Aby zapobiegać niszczeniu podłogi, dokonujemy napraw. W zakres naszych usług wchodzi renowacja posadzki betonowej w piwnicach.
  • renowacja posadzki na parkingu podziemnym – podłoga w garażu każdego dnia znosi duże obciążenia. Nawet niewielkie uszkodzenia przy dużym ruchu samochodów mogą szybko doprowadzić do poważnych uszkodzeń.
    Renowacja posadzki na parkingach podziemnych to najlepszy sposób b na ochronę podłogi.
  • renowacja posadzki w magazynie – posadzka w magazynie jest narażona na wiele czynników – przede wszystkim mechanicznych, takich jak przesuwanie sprzętów, jazda wózkami, przechowywanie ciężkich towarów.
    Renowacja posadzki w magazynach pozwala na dłużej zachować walory techniczne podłogi.
  • renowacja posadzki w hali przemysłowej – w różnego rodzaju halach posadzki często ulegają uszkodzeniom. Pojawiają się na nich trudne do usunięcia plamy, wielogodzinne obciążenie skutkuje natomiast ubytkami w betonie. Renowacja posadzki w halach przemysłowych pomaga zabezpieczyć i wzmocnić podłogę.
  • renowacja posadzki w pomieszczeniu technicznym – pomieszczenie techniczne jest niezbędne do obsługi budynku. Posadzka w takim miejscu może szybko ulegać zniszczeniu. Renowacja posadzki w pomieszczeniach technicznych zapobiega powstawaniu uszkodzeń, wzmacnia podłogę, a także jest skuteczna w przypadku już istniejących uszkodzeń.
Skip to content