Renowacja posadzek betonowych

Wysokiej jakości posadzka to taka, która posiada odpowiedni układ warstw oraz ich grubość. Do renowacji posadzek betonowych w piwnicach i budynkach mieszkalnych stosujemy nasz autorski produkt – wylewkę epoksydową dwukomponentową.

Proof-Tech - renowacja posadzek krok po kroku

Zobacz jak wygląda renowacja posadzki

02:30

Etapy renowacji posadzki betonowej

01.

Odpowiednie przygotowanie i oczyszczenie podłoża. Szlifujemy warstwę betonu, myjemy i gruntujemy.

02.

Nałożenie wylewki samopoziomującej, która jest równomiernie rozprowadzana na podłożu i wyrównana.

03.

Nałożenie wysoko odpornej warstwy żywicznej – HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint.

Przykładowe realizacje

Najczęstsze pytania dotyczące renowacji posadzek betonowych

Kiedy należy zdecydować się na renowację posadzki betonowej?

Betonowa posadzka tak jak każda inna z upływem czasu się zużywa. Jeśli posadzka jest narażona na intensywną eksploatację, jej wierzchnia warstwa będzie wymagać po jakimś czasie renowacji. Najpierw procesy zniszczenia i degradacji zaobserwuje w miejscach intensywnie użytkowanych, czyli np. w ciągach komunikacyjnych. Po wytarciu wierzchniej warstwy następuje proces degradacji nawierzchni przez wypłukiwanie spoiwa wiążącego kruszywo w podłożu betonowym. Pojawia się pylenie nawierzchni, a z czasem zaobserwujemy odsłonięcie ziaren kruszywa podłoża betonowego. To właśnie od tego momentu proces będzie postępował, prowadząc do pęknięć, uszkodzeń czy odprysków. To idealny moment na przeprowadzenie renowacji posadzki betonowej.

Dlaczego warto zdecydować się na renowację betonowej posadzki?

Wykonanie renowacji nawierzchni pozwoli na zahamowanie procesu jej degradacji. Posadzka będzie odpowiednio wzmocniona, zabezpieczona i odświeżona. W ten sposób posłuży bezawaryjnie jeszcze przez długie lata. Jeśli nie podejmiemy szybko odpowiednich kroków, narazimy się na długie, kosztowne naprawy. Wylewka epoksydowa dwukomponentowa odpowiednio ochroni posadzkę, wydłużając jej żywotność.

HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint – sprawdzony produkt do renowacji posadzek z betonu

Zapewniamy renowację posadzek betonowych (nie lastryko), świadcząc pełną usługę – począwszy od przygotowania podłoża aż po oddanie prac i okres gwarancji. Kolorystyka posadzki może być dowolna, jednak ze względów estetycznych, to właśnie odcień szarości jest najpopularniejszym. Renowacji dokonujemy przy wykorzystaniu naszej autorskiej dwuskładnikowej, wodorozcieńczalnej farby epoksydowej. Znakomicie sprawdza się do malowania zarówno nowych, jak i używanych powierzchni betonowych.

Zalety farby epoksydowej HYDROMAT Epoxy Floor 2K Paint

Wylewka epoksydowa dwuskładnikowa może być z powodzeniem stosowana na powierzchnie betonowe, które są narażone na umiarkowane obciążenia mechaniczne i chemiczne. Idealnie sprawdzi się w budynkach: mieszkalnych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej. Wylewka wyróżnia się niską emisją związków chemicznych. Wśród dodatkowych zalet można wyróżnić:

Nie pyli się i jest łatwa w utrzymaniu

Nie wymaga konserwacji

Nie wytwarza uciążliwego zapachu podczas aplikacji

Zminimalizowana szkodliwość dla zdrowia

Zapraszamy do kontaktu

+48 662 431 070

biuro@proof-tech.com

Skip to content