Konserwacja dachów i papy

Skuteczne pokrycie dachowe to takie które gwarantują szczelność dachu oraz brak konieczności corocznej ich konserwacji. Jak zatem dbać o dach i jakie rozwiązania istnieją na polskim rynku?

Konserwacja dachu jest kluczowa

Konserwacja dachu z papy jest kluczową kwestią dla zachowania jego nienagannej używalności. Prawidłowo przeprowadzona konserwacja dachu z papy termozgrzewalnej pozwala na uniknięcie nieszczelności, które nie pozostają bez wpływu na trwałość konstrukcji budynku, izolacyjność cieplną przegród budynku czy komfort użytkowania (np. ryzyko wystąpienia grzybów), który nierzadko przekłada się na zdrowie mieszkańców. Konserwacja dachów papowych zdecydowanie wydłuża ich żywotność, eliminując przy tym konieczność całkowitej lub częściowej wymiany pokrycia. Czyszczenie i konserwacja dachów to więc znakomity sposób na oszczędność czasu, nerwów oraz pieniędzy. Możesz uniknąć przykrych skutków nieszczelności dachu. Wystarczy, że postawisz na profilaktyczne działania w postaci konserwacji dachów, a usługi specjalistyczne nie będą Ci już potrzebne!

Najczęstsze pytania dotyczące konserwacji dachów za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy przeprowadzić konserwacje dachu?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż bardzo ważne jest przeprowadzanie regularnych kontroli stanu pokrycia dachowego, która obejmuje m.in. stan krawędzi dachu, koszy czy stan systemu rynnowego. Pierwsze zabiegi kontrolne należy wykonać po 2-3 latach eksploatacji, natomiast potem już taki audyt warto wykonywać minimum raz do roku. Z kolei sama konserwacja papy termozgrzewalnej powinna być przeprowadzana wtedy, kiedy jest konieczna, jednak nie rzadziej niż co 5 lat – po takim czasie dach wymaga przynajmniej odświeżenia przy użyciu sprawdzonych rozwiązań gwarantujących wydłużenie żywotności istniejącego pokrycia dachowego o kolejne min. 5-10 lat. Co zatem polecamy do tego celu? Hydronylon!

Dlaczego warto wykonać konserwację dachu?

Dach jest bardzo ważnym elementem budynku, który chroni go przed czynnikami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wiatr). Jeżeli dojdzie do uszkodzenia dachu np w postaci nieszczelności na skutek braku konserwacji, Twój dom nie będzie już bezpiecznym miejscem do życia. Przez brak odpowiedniej konserwacji dachów pokrytych papą może też dojść do poważnego uszkodzenia, a tym samym – zniszczenia całej konstrukcji pokrycia. Wówczas późniejsza naprawa albo wymiana będzie generować o wiele większe koszty aniżeli zapobiegawcza konserwacja dachów z papy.

Hydronylon – konserwacja papy na dłużej

Hydronylon to płynna masa tworząca bezpieczną powłokę dla Twojego dachu. Jego przeznaczeniem są konserwacje dachów na podłożach z papy, blachy, membran dachowych i pianki poliuretanowej. Jesteśmy producentami tej nowoczesnej technologii, dlatego możemy zapewnić Cię o jej znakomitych efektach popartych jakością. Hydronylon to trwały, ekologiczny, bezpieczny i dbający o estetykę dachu produkt. Zobaczysz, że gdy raz go użyjesz, że będziesz chciał już go zamienić na żadne inne pokrycie dachowe. Konserwacja dachu nie musi być czasochłonna i trudna – wystarczy użyć Hydronylonu zamiast nakładać całą papę od nowa. Sam sprawdź!

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa termozgrzewalna. Konserwację papy termozgrzewalnej oraz każdej innej polecamy z użyciem zestawu Hydronylon.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Konserwacja dachów z blachy za pomocą Hydronylonu jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Konserwacje dachów, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu to gwarant ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku konserwacji starych dachów z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Gliwice
20170623_11020120170623_11023120170623_110255

Gliwice

Zduńska Wola Zimny Dach
Zduńska WolaZduńska WolaZduńska Wola

Zduńska Wola Zimny Dach

Szczecin
dach_z_papy_szczecin-01dach_z_papy_szczecin-02dach_z_papy_szczecin-03

Szczecin

Posadzki Łódź
posadzkiposadzkiposadzki

Posadzki Łódź

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności – tak, aby konserwacja dachu była jak najbardziej efektywna.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącego, częstego czyszczenia i konserwacji dachów. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Konserwacja dachów z papy termozgrzewalnej albo blachy nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealną konserwację dachu z papy i blachy na lata.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Konserwacja dachów papowych jeszcze nigdy nie była tak ekologiczna!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Konserwacja papy

Zabieg konserwacji papy jest istotną kwestią dla zachowania właściwości pokrycia dachowego. Prawidłowo przeprowadzona procedura pozwala na uniknięcie nieszczelności, która mają znaczenie nie tylko dla trwałości konstrukcji, ale też izolacyjności cieplnej i komfortu mieszkańców.

Konserwacja pokryć dachowych może zdecydowanie wydłużyć żywotność papy, eliminując przy tym konieczność całkowitej lub częściowej wymiany powierzchni dachu.

Renowacja dachu to najlepszy sposób na oszczędność czasu i zadbanie o bezpieczeństwo obiektu, ponieważ pozwala uniknąć przykrych skutków nieszczelności i zapobiec dalszym uszkodzeniom mechanicznym.Stawiając na profilaktyczne działania, unikniesz gruntownego remontu i tym samym zaoszczędzisz znaczną część budżetu.

Wybierz PROOF-TECH i nowoczesne materiały bitumiczne! Możesz mieć pewność, że konserwacja dachu z papy przebiegnie szybko i sprawnie!

Kiedy należy przeprowadzić konserwacje dachu?

Przeprowadzanie regularnych kontroli dachu z papy jest bardzo ważne dla utrzymania stanu krawędzi dachu, koszy czy stanu systemu rynnowego. Pierwsze zabiegi kontrolne należy wykonać po 2-3 latach eksploatacji, a sprawdzanie stanu pokrycia minimum raz do roku.

Warto pamiętać, że konserwacja papy termozgrzewalnej powinna być przeprowadzana wtedy, gdy zauważymy jakieś nieprawidłowości, jednak nie rzadziej niż co 5 lat. Po upływie tego czasu dach wymaga przynajmniej odświeżenia przy użyciu sprawdzonych rozwiązań gwarantujących wydłużenie żywotności istniejącego pokrycia dachowego.

Szukasz idealnego rozwiązania do konserwacji papy? Polecamy Hydronylon!

Hydronylon – konserwacja papy na dłużej

Hydronylon to płynna masa tworząca bezpieczną powłokę dla Twojego dachu z papy. Jego przeznaczeniem są konserwacje dachów na podłożach wykonanych z różnych tworzyw, również substancji asfaltowych.

PROOF-TECH to producent tej nowoczesnej technologii, dlatego możemy zapewnić Cię o jej skuteczności i wytrzymałości. Hydronylon jest:

 • trwały,
 • ekologiczny,
 • bezpieczny,
 • estetyczny.

To wyjątkowe tworzywo jest doskonałym dowodem na to, że konserwacja dachu nie musi być czasochłonna i trudna. Hydronylon pozwoli Ci skutecznie zabezpieczyć pokrycie i poprawić stan dachu bez konieczności zrywania papy i nakładania jej od nowa.

Zapoznaj się z jego właściwościami i ciesz się skutecznością przez długi czas!

Naprawa dachu z papy od PROOF-TECH – poznaj nasze rozwiązania

Wiemy, jak odnowić pokrycie dachowe z papy termozgrzewalnej. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, które zabezpieczą Twój dach przed wpływem wysokich i niskich temperatur, promieniowaniem słonecznym, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Remont dachu z papy od PROOF-TECH, to:

 1. Nowoczesna naprawa dachu z papy – stosujemy nowoczesne sposoby renowacji, uszczelniania i konserwacji pokryć dachowych.
 2. Długoletnia ochrona – wiemy, jak zabezpieczyć papę termozgrzewalną, aby służyła Ci dłuższy czas! Nasze rozwiązania są łatwe w stosowaniu, nie wymagają zrywania i utylizacji istniejących pokryć dachowych.
 3. Odporność na warunki atmosferyczne – stosujemy substancje, które są odporne wpływ wysokich temperatur oraz na promieniowanie słoneczne.
 4. Odporność na wilgoć – Hydronylon i inne stosowane przez nas produkty mogą być nakładane pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Po wyschnięciu tworzą jednolitą, trwale elastyczną i odporną na działanie wilgoci powłokę ochronną.
 1. Doskonale zabezpieczona papa termozgrzewalna – nasze produkty zapewniają idealną ochronę dachów, nawet tych o skomplikowanym kształcie. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością do naprawianych podłoży, wysoką rozciągliwością, pamięcią kształtu oraz wodoszczelnością.
 2. Bezpieczeństwo dla środowiska – rozwiązania od PROOF-TECH nie wymagają stosowania otwartego ognia i charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych.

Dlaczego warto wykonać konserwację dachu?

Dach jest bardzo ważnym elementem budynku, który chroni wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wiatr). Brak odpowiedniej konserwacji papy może prowadzić do poważnego uszkodzenia, a tym samym – zniszczenia pokrycia.

Ocena skali zniszczeń i konserwacja mogą uchronić Cię przed wyższymi kosztami naprawy, czy nawet wydawania dużej części budżetu na nowe pokrycie dachowe. Zachęcamy do wykonywania regularnych kontroli i bieżących napraw!

Konserwacja papy – postaw na PROOF-TECH!

PROOF-TECH to wykwalifikowana kadra specjalistów, którzy od lat zapewniają najlepsze rozwiązania dla swoich Klientów. Naszą jakość potwierdzają certyfikaty i normy:

 • międzynarodowe – PN–EN ISO 9001:2015,
 • polskie – Krajowa Ocena Technicznąa IMBiGS-KOT-2017/0001.

Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje oraz permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON® Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i wyboru najlepszych rozwiązań do konserwacji dachu z papy termozgrzewalnej!

Zapraszamy do kontaktu

Skip to content