Konserwacja dachów i papy

Skuteczne pokrycie dachowe to takie które gwarantują szczelność dachu oraz brak konieczności corocznej ich konserwacji. Jak zatem dbać o dach i jakie rozwiązania istnieją na polskim rynku?

Konserwacja dachu jest kluczowa

Konserwacja dachu z papy jest kluczową kwestią dla zachowania jego nienagannej używalności. Prawidłowo przeprowadzona konserwacja dachu pozwala na uniknięcie nieszczelności, które nie pozostają bez wpływu na trwałość konstrukcji budynku, izolacyjność cieplną przegród budynku czy komfort użytkowania (np. ryzyko wystąpienia grzybów), który nierzadko przekłada się na zdrowie mieszkańców. Konserwacja dachów zdecydowanie wydłuża ich żywotność, eliminując przy tym konieczność całkowitej lub częściowej wymiany pokrycia. To więc znakomity sposób na oszczędność czasu, nerwów oraz pieniędzy.

Kiedy należy wykonać konserwację dachu?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż bardzo ważne jest przeprowadzanie regularnych kontroli stanu pokrycia dachowego, która obejmuje m.in. stan krawędzi dachu, koszy czy stan systemu rynnowego. Pierwsze zabiegi kontrolne należy wykonać po 2-3 latach eksploatacji, natomiast potem już taki audyt warto wykonywać minimum raz do roku. Z kolei sama konserwacja papy termozgrzewalnej powinna być przeprowadzana wtedy, kiedy jest konieczna, jednak nie rzadziej niż co 5 lat – po takim czasie dach wymaga przynajmniej odświeżenia przy użyciu sprawdzonych rozwiązań gwarantujących wydłużenie żywotności istniejącego pokrycia dachowego o kolejne min. 5-10 lat. Co zatem polecamy do tego celu? Hydronylon!

Hydronylon – konserwacja papy na dłużej

Hydronylon to płynna masa tworząca bezpieczną powłokę dla Twojego dachu. Jego przeznaczeniem są konserwacje dachów na podłożach z papy, blachy, membran dachowych i pianki poliuretanowej. Jesteśmy producentami tej nowoczesnej technologii, dlatego możemy zapewnić Cię o jej znakomitych efektach popartych jakością. Hydronylon to trwały, ekologiczny, bezpieczny i dbający o estetykę dachu produkt. Zobaczysz, że gdy raz go użyjesz, że będziesz chciał już go zamienić na żadne inne pokrycie dachowe. Konserwacja dachu nie musi być czasochłonna i trudna – wystarczy użyć Hydronylonu zamiast nakładać całą papę od nowa. Sam sprawdź!

Hydronylon – konserwacja papy na dłużej

Zabrze
20150421_10402920150421_10403420150421_104056

Zabrze

Gliwice
20151106_16144220160419_140308_junake-w20160419_140445_junake-w

Gliwice

Londyn
photo-2-1photo-1-1

Londyn

Międzyzdroje
dscn2322dscn2334dscn2335

Międzyzdroje

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącej konserwacji.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku a w efekcie prowadzi do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachu na lata. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne i zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferyczne. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami mają Państwo pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego.

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Zapraszamy do kontaktu

+48 662 431 070

biuro@proof-tech.com