Konserwacja dachów i papy

Skuteczne pokrycie dachowe to takie które gwarantują szczelność dachu oraz brak konieczności corocznej ich konserwacji. Jak zatem dbać o dach i jakie rozwiązania istnieją na polskim rynku?

Konserwacja dachu jest kluczowa

Konserwacja dachu z papy jest kluczową kwestią dla zachowania jego nienagannej używalności. Prawidłowo przeprowadzona konserwacja dachu z papy termozgrzewalnej pozwala na uniknięcie nieszczelności, które nie pozostają bez wpływu na trwałość konstrukcji budynku, izolacyjność cieplną przegród budynku czy komfort użytkowania (np. ryzyko wystąpienia grzybów), który nierzadko przekłada się na zdrowie mieszkańców. Konserwacja dachów papowych zdecydowanie wydłuża ich żywotność, eliminując przy tym konieczność całkowitej lub częściowej wymiany pokrycia. Czyszczenie i konserwacja dachów to więc znakomity sposób na oszczędność czasu, nerwów oraz pieniędzy. Możesz uniknąć przykrych skutków nieszczelności dachu. Wystarczy, że postawisz na profilaktyczne działania w postaci konserwacji dachów, a usługi specjalistyczne nie będą Ci już potrzebne!

Najczęstsze pytania dotyczące konserwacji dachów za pomocą zestawu HYDRONYLON®

Kiedy należy przeprowadzić konserwacje dachu?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż bardzo ważne jest przeprowadzanie regularnych kontroli stanu pokrycia dachowego, która obejmuje m.in. stan krawędzi dachu, koszy czy stan systemu rynnowego. Pierwsze zabiegi kontrolne należy wykonać po 2-3 latach eksploatacji, natomiast potem już taki audyt warto wykonywać minimum raz do roku. Z kolei sama konserwacja papy termozgrzewalnej powinna być przeprowadzana wtedy, kiedy jest konieczna, jednak nie rzadziej niż co 5 lat – po takim czasie dach wymaga przynajmniej odświeżenia przy użyciu sprawdzonych rozwiązań gwarantujących wydłużenie żywotności istniejącego pokrycia dachowego o kolejne min. 5-10 lat. Co zatem polecamy do tego celu? Hydronylon!

Dlaczego warto wykonać konserwację dachu?

Dach jest bardzo ważnym elementem budynku, który chroni go przed czynnikami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wiatr). Jeżeli dojdzie do uszkodzenia dachu np w postaci nieszczelności na skutek braku konserwacji, Twój dom nie będzie już bezpiecznym miejscem do życia. Przez brak odpowiedniej konserwacji dachów pokrytych papą może też dojść do poważnego uszkodzenia, a tym samym – zniszczenia całej konstrukcji pokrycia. Wówczas późniejsza naprawa albo wymiana będzie generować o wiele większe koszty aniżeli zapobiegawcza konserwacja dachów z papy.

Hydronylon – konserwacja papy na dłużej

Hydronylon to płynna masa tworząca bezpieczną powłokę dla Twojego dachu. Jego przeznaczeniem są konserwacje dachów na podłożach z papy, blachy, membran dachowych i pianki poliuretanowej. Jesteśmy producentami tej nowoczesnej technologii, dlatego możemy zapewnić Cię o jej znakomitych efektach popartych jakością. Hydronylon to trwały, ekologiczny, bezpieczny i dbający o estetykę dachu produkt. Zobaczysz, że gdy raz go użyjesz, że będziesz chciał już go zamienić na żadne inne pokrycie dachowe. Konserwacja dachu nie musi być czasochłonna i trudna – wystarczy użyć Hydronylonu zamiast nakładać całą papę od nowa. Sam sprawdź!

Do jakich dachów można zastosować zestaw HYDRONYLON®?

Papa

Papa jest jednym z najczęściej wybieranych pokryć do dachów płaskich. Cechuje się długą żywotnością, funkcjonalnością i trwałością. Istnieje wiele rodzajów papy na dach, np. papa termozgrzewalna. Konserwację papy termozgrzewalnej oraz każdej innej polecamy z użyciem zestawu Hydronylon.

Blacha

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do domów z dachami dwuspadowymi. To rozwiązanie posiada wiele zalet: jest lekka, oszczędna, estetyczna i łatwa w cięciu oraz kształtowaniu. Konserwacja dachów z blachy za pomocą Hydronylonu jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Membrany dachowe

Ten rodzaj pokrycia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu membrany z łatwością odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Membrany dachowe świetnie pełnią funkcję pokrycia tymczasowego (przed zamontowaniem tego właściwego). Konserwacje dachów, a dokładniej membran dachowych z użyciem Hydronylonu to gwarant ochrony na długo.

Folie PCV

Folie są często kojarzone z membranami dachowymi, jednak różni je przede wszystkim poziom paroprzepuszczalności, który jest mniejszy. Z tego względu lepiej nadadzą się do izolacji. Hydronylon znakomicie sprawdzi się w przypadku konserwacji starych dachów z folii PCV, chroniąc je przed niespodziewanymi przeciekami.

Przykładowe realizacje

Gliwice
GliwiceGliwiceGliwice

Gliwice

Zabrze
20171014_15483220171014_15484020171014_154911-01

Zabrze

Janikowo Zimny Dach
Janikowo Zimny DachJanikowo Zimny DachJanikowo Zimny Dach

Janikowo Zimny Dach

Sosnowiec
SosnowiecSosnowiecSosnowiec

Sosnowiec

Zalety zestawu HYDRONYLON®

Skuteczne uszczelnienie
Skuteczne uszczelnienie
HYDRONYLON® dzięki płynnej konsystencji daje możliwość uszczelnienia najbardziej skomplikowanych i nietypowych elementów. Podstawową cechą membrany dachowej HYDRONYLON® jest jednorodność powłoki, czyli brak spoin. Membrana dachowa HYDRONYLON® daje możliwość uzyskania 100% szczelności – tak, aby konserwacja dachu była jak najbardziej efektywna.
Bezkosztowe utrzymanie
Bezkosztowe utrzymanie
Membrana dachowa HYDRONYLON® nie wymaga bieżącego, częstego czyszczenia i konserwacji dachów. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.
Oszczędność energii
Oszczędność energii
HYDRONYLON® pozwala na uzyskanie efektu zimnego dachu, co skutkuje utrzymaniem niższej temperatury na poddaszu budynku. W efekcie prowadzi to do oszczędności energii przeznaczonej na chłodzenie. Konserwacja dachów z papy termozgrzewalnej albo blachy nie będzie stanowić dodatkowego elementu na Twoim rachunku.
Wysoka jakość i trwałość na lata
Wysoka jakość i trwałość na lata
HYDRONYLON® to produkt najwyższej jakości, który tworzy jednolite, bezspoinowe i trwałe pokrycie dachowe. Jego trwałość potwierdzają badania laboratoryjne oraz zrealizowane inwestycje. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala na ciągłe doskonalenie receptury i technologii wykonania. Zapewniasz sobie idealną konserwację dachu z papy i blachy na lata.
Produkt polski
Produkt polski
HYDRONYLON® jest stworzony i produkowany w Polsce. Jest to produkt idealnie przystosowany do polskich warunków atmosferycznych. We współpracy z naszymi wykwalifikowanymi polskimi wykonawcami masz pewność otrzymania długoletniej trwałości dachu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
HYDRONYLON® to produkt o niskiej zawartości związków organicznych LZO, co stanowi o jego bezpieczeństwie dla środowiska naturalnego. Konserwacja dachów papowych jeszcze nigdy nie była tak ekologiczna!

Dlaczego warto nam zaufać?

Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami zarówno międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015 oraz Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy HYDRONYLON®, a w konsekwencji nowoczesne pokrycia dachowe zleceniodawcom. Oprócz ekologicznego i całkowicie bezpiecznego zestawu HYDRONYLON®, Proof-Tech oferuje dodatkowo kompleksowe wsparcie techniczne dla wykonawców oraz niezbędny do aplikacji sprzęt.

Efekty stosowania zestawu HYDRONYLON®*

renowacja dachu oraz naprawa dachu z papy

*Przeciągnij strzałkę na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć zdjęcie przed i po zastosowaniu zestawu HYDRONYLON®.

Zapraszamy do kontaktu

Skip to content