Ile kosztuje dach?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje dach, przede wszystkim konieczne jest wzięcie pod uwagę materiałów, z jakich zamierzamy go wykonać. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych rozwiązań.

Ile kosztuje dach z blachodachówki

Blachodachówki układa się zarówno na dachach nowych budynków, jak i tych, które są poddawane renowacji. Pokrycie to przeważnie nie wymaga przeróbek czy wzmocnienia konstrukcji dachu ze względu na swoją lekkość. Konieczna może być jedynie wymiana warstw izolacyjnych. Warto pamiętać, że pod pokrycie to koniecznie trzeba ułożyć ruszt z łat i kontrłat. Jeśli decydujemy się na blachodachówki z posypką, pamiętajmy, że układa się je w kierunku odwrotnym niż w przypadku innych pokryć dachowych.

Blachodachówka cennik – blachodachówka cena

Całkowity koszt – wraz z robocizną – wynosi ok. 30 tysięcy złotych, jednak trzeba pamiętać o tym, że to jedynie szacunkowe koszty, gdyż cena jest zależna od wielkości dachu. Co więcej, wiele będzie zależało od dodatkowych przeróbek, dlatego warto rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”.

Ile kosztuje dachówka

Zarówno dachówki ceramiczne, jak i cementowe określa się jako dość kosztowne wykończenie dachu. Obecnie mamy do wyboru dachówki w bardzo korzystnych cenach, dzięki produkcji na sporą skalę. Ceny dachówek są zależne od producenta, ale przyjmuje się, że dachówki cementowe kosztują 28-33 zł/m2, z kolei ceramiczne 30-40 zł/m2. Do tego należy oczywiście doliczyć koszty robocizny.

Ile kosztuje dach z blachy

Ile kosztuje pokrycie dachu blachodachówką? Ostateczny koszt dachu z blachy zależy oczywiście od jej konkretnego rodzaju – może to być np. blacha trapezowa. W ofertach znajdziemy materiały o bardzo różnej jakości wykonania, dlatego najlepszym wyborem będzie zakup produktów ze średniej bądź górnej półki cenowej.

Blacha na dach ceny

Najtańsze pokrycia to także często najniższa jakość, a nie o to nam chodzi. Jaka jest cena blachodachówki? Koszt dobrej jakości materiału zaczyna się od kwoty 20 zł/m2.

Ile kosztuje dachówka ceramiczna – cena dachu

Jak zostało wspomniane powyżej, koszt dachówki ceramicznej rozpoczyna się już od 30-40 zł/m2. Oczywiście możemy zdecydować się na produkty z najwyższej półki cenowej, które mogą poszczycić się naprawdę wysoką jakością. Ich koszt może wynosić nawet 150 zł/m2.

Ile kosztuje dach kopertowy

Koszt wykonania dachu kopertowego zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim ustalamy kąt nachylenia więźby, a także całkowitą powierzchnię połaci dachowej. Przede wszystkim w pierwszym etapie wykonujemy solidną więźbę dachową. Wykorzystujemy do tego celu dobre jakościowo drewno, które będzie zaimpregnowane metodą ciśnieniową. Średni koszt zakupu materiałów, które będą niezbędne do wykonania więźby, to 50 zł/m2. Cena robocizny to ok. 28 zł/m2. Jeżeli dach ma powierzchnię 150 m2, koszt wykonania dachu kopertowego to kwota ok. 11-12 tysięcy złotych.

Ile kosztuje dach na dom jednorodzinny

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje dach na dom. Koszt będzie zależny od bardzo wielu czynników. Pod uwagę bierzemy projekt, stopień zaawansowania dachu, a także region, w którym mieszkamy. Inaczej wycenia się prace przy dachu dwuspadowym, a inaczej na kopertowym, czyli czterospadowym. Różnice w cenie będą się wahać także w zależności od wybranego rodzaju pokrycia.

Ile kosztuje dach na dom 100m2

Na dach składa się bardzo wiele elementów. Muszą być one solidnie i profesjonalnie ze sobą połączone. To właśnie od jakości montażu zależy trwałość dachu. To dlatego warto wziąć pod uwagę wybór produktów. Ile kosztuje pokrycie dachu?

  • membrana dachu – 2-5 zł/m2,
  • więźba dachowa – 30-80 zł/m2,
  • ocieplenie stropu – 8-60 zł/m2,
  • dachówka ceramiczna 30-100 zł/m2.

Jeżeli do wykonania dachu o wielkości 100 m2 zastosujemy materiały z górnej półki cenowej, które zapewnią wysoką jakość, za poszczególne części zapłacimy:

  • membrana dachu – 500 zł,
  • więźba dachowa – 8000 zł,
  • ocieplenie stropu – 6000 zł,
  • dachówka ceramiczna – 10 000 zł.

Całościowy koszt dachu wyniesie 24 500 zł, ale trzeba doliczyć także montaż oraz orynnowanie.

Ile kosztuje dach czterospadowy

Dach czterospadowy to inaczej dach kopertowy, o którym pisaliśmy powyżej. Koszt wyniesie dokładnie tyle samo i te same czynniki będziemy brać pod uwagę.

Ile kosztuje dach 200m2

Dach 200m2 będzie kosztować około 50 000 złotych. Warto sprawdzić szczegółowe wyliczenia wykonane dla dachu 100m2 i pomnożyć je dwukrotnie.

Ile kosztuje dach płaski

Na koszt dachu płaskiego będzie składać się budowa płyty żelbetowej lub deskowania, dlatego trudno jest jednoznacznie określić koszty tego etapu prac.

Koszt dwuspadowego 250m2 dachu

Czy koszt dwuspadowego 250m2 dachu jest wysoki? Wysoki koszt to oczywiście pojęcie względne, ponieważ jest ono uzależnione od naszych zasobów oraz wielu innych czynników. Na koszt dwuspadowego 250m2 dachu składają się takie kwestie jak sam dach, drewniana konstrukcja dachu, ślepa podłoga OSB na stropie, a także dachówka, gąsiory, dachówki wentylacyjne oraz kominiarskie i orynnowanie, a także wiele innych, których tu nie wymieniliśmy. Wszystko więc jest dość mocno uzależnione od ekipy, projektu i materiałów.

Koszt dachu dwuspadowego 250m2 – czy jest się czym martwić?

Koszt dachu dwuspadowego 250m2 ciężko policzyć jednoznacznie, ponieważ na jego cenę wpływa wiele czynników – od zastosowanych materiałów po ceny poszczególnych ekip budowlanych. Jeśli zależy Ci na tym, by koszt dachu dwuspadowego 250m2 był możliwie niski, skonsultuj się z brygadzistą, ponieważ wiele firm budowlanych posiada wyrobione już układy rabatowe oraz wie gdzie warto się zaopatrzyć. Zastanów się także nad tym, jaki dach pasuje do Twojej wizji domu oraz jaki dach będzie pasował do projektu. Im większy kąt nachylenia – tym wyższa cena.

0
Skip to content