Ile kosztuje dach?

 Kategoria Publikacje

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje dach, przede wszystkim konieczne jest wzięcie pod uwagę materiałów, z jakich zamierzamy go wykonać. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych rozwiązań. Dowiesz się ile kosztuje pokrycie dachu.

Ile kosztuje położenie dachu z blachodachówki

Blachodachówki układa się zarówno na dachach nowych budynków, jak i tych, które są poddawane renowacji. Pokrycie to przeważnie nie wymaga przeróbek czy wzmocnienia konstrukcji dachu ze względu na swoją lekkość. Konieczna może być jedynie wymiana warstw izolacyjnych. Warto pamiętać, że pod pokrycie to koniecznie trzeba ułożyć ruszt z łat i kontrłat. Jeśli decydujemy się na blachodachówki z posypką, pamiętajmy, że układa się je w kierunku odwrotnym niż w przypadku innych pokryć dachowych.

Blachodachówka cennik – blachodachówka cena za m2

Całkowity koszt – wraz z robocizną – wynosi ok. 30 tysięcy złotych, jednak trzeba pamiętać o tym, że to jedynie szacunkowe koszty, gdyż cena jest zależna od wielkości dachu. Co więcej, wiele będzie zależało od dodatkowych przeróbek, dlatego warto rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”. Mam nadzieję że już wiesz ile kosztuje pokrycie dachu blachodachówką? Na koszt pokrycia dachu blachodachówką wpływa kilka omówionych czynników.

Ile kosztuje dachówka

Zarówno dachówki ceramiczne, jak i cementowe określa się jako dość kosztowne wykończenie dachu. Obecnie mamy do wyboru dachówki w bardzo korzystnych cenach, dzięki produkcji na sporą skalę. Ceny dachówek są zależne od producenta, ale przyjmuje się, że dachówki cementowe kosztują 28-33 zł/m2, z kolei ceramiczne 30-40 zł/m2. Do tego należy oczywiście doliczyć koszty robocizny.

Ile kosztuje dach z blachy

Ile kosztuje pokrycie dachu blachodachówką? Ostateczny koszt budowy dachu z blachy zależy oczywiście od jej konkretnego rodzaju – mogą to być np. blachy trapezowe. W ofertach znajdziemy materiały o bardzo różnej jakości wykonania, dlatego najlepszym wyborem będzie zakup produktów ze średniej bądź górnej półki cenowej.

Ile kosztuje dach z blachy trapezowej

Najtańsze pokrycie dachu to także często najniższa jakość, a nie o to nam chodzi. Jaka jest cena blachodachówki (blachodachówki modułowej)? Koszt dobrej jakości materiału zaczyna się od kwoty 20 zł/m2. Dach z blachy trapezowej może również być dobrym rozwiązaniem. Wówczas cena dachu za m2 jest dość atrakcyjna.

Ile kosztuje dachówka ceramiczna – cena dachu

Jak zostało wspomniane powyżej, koszt dachówki ceramicznej rozpoczyna się już od 30-40 zł/m2. Oczywiście możemy zdecydować się na produkty z najwyższej półki cenowej, które mogą poszczycić się naprawdę wysoką jakością. Ich koszt może wynosić nawet 150 zł/m2.

Ile kosztuje dach kopertowy (dach czterospadowy)

Koszt wykonania dachu kopertowego zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim ustalamy kąt nachylenia więźby, a także całkowitą powierzchnię połaci dachowej. Przede wszystkim w pierwszym etapie wykonujemy solidną więźbę dachową. Wykorzystujemy do tego celu dobre jakościowo drewno, które będzie zaimpregnowane metodą ciśnieniową. Średni koszt zakupu materiałów, które będą niezbędne do wykonania więźby dachowej, to 50 zł/m2. Cena robocizny (cena robocizny dachu za m2) to ok. 28 zł/m2. Jeżeli dach ma powierzchnię 150 m2, koszt wykonania dachu kopertowego to kwota ok. 11-12 tysięcy złotych. Taki może być koszt robocizny dachu. Oczywiście to ile kosztuje robocizna dachu zależy od kilku czynników.

Ile kosztuje dach na dom jednorodzinny

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje budowa dachu dwuspadowego na dom. Koszt będzie zależny od bardzo wielu czynników. Pod uwagę bierzemy projekt, stopień zaawansowania dachu, a także region, w którym mieszkamy. Inaczej wycenia się prace przy dachu dwuspadowym, a inaczej na kopertowym, czyli czterospadowym. Różnice w cenie będą się wahać także w zależności od wybranego rodzaju pokrycia dachowego.

Ile kosztuje dach na dom 100m2

Na dach składa się bardzo wiele elementów. Muszą być one solidnie i profesjonalnie ze sobą połączone. To właśnie od jakości montażu zależy trwałość dachu. To dlatego warto wziąć pod uwagę wybór produktów. Ile kosztuje pokrycie dachu? Ile łat na 100m2 dachu trzeba zużyć? To wszystko wpływa na koszt robocizny dachu.

  • membrana dachu – 2-5 zł/m2,
  • więźba dachowa – 30-80 zł/m2,
  • ocieplenie stropu – 8-60 zł/m2,
  • dachówka ceramiczna 30-100 zł/m2.

Jeżeli do wykonania dachu o wielkości 100 m2 zastosujemy materiały z górnej półki cenowej, które zapewnią wysoką jakość, za poszczególne części zapłacimy:

  • membrana dachu – 500 zł,
  • więźba dachowa – 8000 zł,
  • ocieplenie stropu – 6000 zł,
  • dachówka ceramiczna – 10 000 zł.

Całościowy koszt dachu wyniesie 24 500 zł, ale trzeba doliczyć także montaż oraz orynnowanie. Teraz już wiesz ile kosztuje zrobienie dachu 100m2.

Ile kosztuje dach czterospadowy (dach kopertowy)

Dach czterospadowy to inaczej dach kopertowy, o którym pisaliśmy powyżej. Koszt wyniesie dokładnie tyle samo i te same czynniki będziemy brać pod uwagę. Więc koszt dachu 4 spadowego będzie wyliczony jak wyżej.

Ile kosztuje pokrycie dachu 200m2

Dach 200m2 będzie kosztować około 50 000 złotych. Warto sprawdzić szczegółowe wyliczenia wykonane dla dachu 100m2 i pomnożyć je dwukrotnie.

Ile kosztuje budowa dachu płaskiego

Na koszt dachu płaskiego będzie składać się budowa płyty żelbetowej lub deskowania, dlatego trudno jest jednoznacznie określić koszty tego etapu prac.

Koszt dachu dwuspadowego 200m2

koszt dachu dwuspadowego 250m2, ile kosztuje pokrycie dachuCzy koszt dachu dwuspadowego 200m2 jest wysoki? Wysoki koszt to oczywiście pojęcie względne, ponieważ jest ono uzależnione od naszych zasobów oraz wielu innych czynników. Na koszt dwuspadowego 200m2 dachu składają się takie kwestie jak sam dach, drewniana konstrukcja dachu, ślepa podłoga OSB na stropie, a także dachówka (dachówka ceramiczna), gąsiory, dachówki wentylacyjne oraz kominiarskie i orynnowanie, a także wiele innych, których tu nie wymieniliśmy. Wszystko więc jest dość mocno uzależnione od ekipy, projektu i materiałów.

Koszt dachu dwuspadowego 250m2 – czy jest się czym martwić?

Koszt dachu dwuspadowego 250m2 ciężko policzyć jednoznacznie, ponieważ na jego cenę wpływa wiele czynników – od zastosowanych materiałów po ceny poszczególnych ekip budowlanych. Jeśli zależy Ci na tym, by koszt dachu dwuspadowego 250m2 był możliwie niski, skonsultuj się z brygadzistą, ponieważ wiele firm budowlanych posiada wyrobione już układy rabatowe oraz wie gdzie warto się zaopatrzyć. Zastanów się także nad tym, jaki dach pasuje do Twojej wizji domu oraz jaki dach będzie pasował do projektu. Im większy kąt nachylenia – tym wyższa cena.

Dach płaski – cena

Stawiasz na nowoczesność i postanowiłeś zainwestować w dach płaski? Cena takiego dachu jest przeważnie niższa od ceny dachu stromego, ponieważ nie zajmuje tak dużej powierzchni. I choć jeszcze kilka lat temu dachy płaskie nie były popularne, dziś coraz częściej widuje się je w projektach architektonicznych. W przypadku projektów obejmujących taki dach płaski, cena jest niewygórowana także z powodu niższych potrzeb zaangażowania w budowę – jest prosty w konstrukcji i ułożeniu. Na ostateczną cenę wpływa jednak jakość wykorzystanych materiałów.

Dach dwuspadowy czy kopertowy?

Wielu inwestorów musi odpowiedzieć sobie na pytanie dach dwuspadowy czy kopertowy. Jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Wybór dachu wpływa nie tylko na wygląd naszego domu, ale również na funkcjonalność poddasza. Dlatego odpowiedź na pytanie dach dwuspadowy czy kopertowy jest bardzo ważna i warto poświecić czas na dokładną analizę. Warto również zadać sobie pytanie czym pokryć dach dwuspadowy?

Jaka blacha na dach kopertowy?

cena dachu płaskiego za m2, a koszt budowy dachu dwuspadowego Zastanawiasz się jaka blacha na dach kopertowy sprawdzi się u Ciebie najlepiej? Tak naprawdę na dachu kopertowym można zastosować praktycznie każdy typ blachówki czy blachodachówki. Warto jednak pamiętać, że pokrycie dachu kopertowego blachodachówką generuje niezliczoną ilość odpadów, a to kłóci się z trendem ekologicznym. O tym, jaka blacha na dach kopertowy będzie położona w Twoim przypadku powinieneś zadecydować najlepiej po konsultacji z szefem ekipy budowlanej, która będzie się nim zajmować. Taka osoba z pewnością ma sporą wiedzę i doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.

Dach kopertowy – jak zrobić?

Planujesz dach kopertowy, jako zwieńczenie własnego domu? Na pewno zdajesz sobie sprawę, że taka konstrukcja dachu nie jest prosta. Dach kopertowy – jak zrobić? Najistotniejszy jest fakt, że mamy do czynienia z czterema skośnymi połaciami – większe mają kształt trapezu, mniejsze trójkąta. Nie ma tutaj ścian szczytowych, podobnie jak w przypadku dachu dwuspadowego. Dach kopertowy prezentuje się bardzo ładnie, a najlepszym materiałem na jego pokrycie jest dachówka lub gont. Dach ten jest bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Porównanie cen pokryć dachowych – co jest najdroższe, a co najtańsze?

Decydując się na budowę domu, każdy inwestor sprawdza ceny konkretnych materiałów. Pokrycia dachowe to kolejny element, który wymaga dużych nakładów pieniężnych. Nic więc dziwnego, że praktycznie każdy szuka rzetelnych stron oferujących porównanie cen pokryć dachowych. Zwykle jednak wychodzimy z założenia, że dach z blachy jest najtańszym wyborem, natomiast dachówka to najdroższe pokrycie dachowe (pokrycia dachowe). Oczywiście konkretne ceny różnią się od siebie, ponieważ na rynku mamy kilku lub kilkudziesięciu producentów oraz naprawdę mnóstwo różnorodnego materiału.

Ile kosztuje dach dwuspadowy z blachodachówki?

Blachodachówka (blachodachówka modułowa) to jeden z chętniej wybieranych materiałów na pokrycie dachu. Świetnie sprawdza się zarówno przy nowych dachach, jak i podczas renowacji. Pokrycie zachwyca lekkością oraz jest nieco tańsze od tradycyjnej dachówki (dachówki ceramicznej). Nie wymaga wzmacniania konstrukcji. Ile kosztuje dach dwuspadowy z blachodachówki? Cena zależy od powierzchni dachu, a także od konkretnego materiału i producenta. Kolor również może odgrywać dużą rolę w cenie materiału, podobnie jak wzór, na który się zdecydujesz. Blachodachówka to rewelacyjny wybór!

Płaski dach domu ma powierzchnię 200m2

Co zrobić, jeśli płaski dach domu na powierzchnię 200m2? Gdzie szukać jakichkolwiek oszczędności? Niestety, oszczędzanie na takim dachu, jak konstrukcja dachu płaskiego jest dość skomplikowane, ponieważ całość powinna być odpowiednio uzbrojona, a ponadto taki dach wymaga sporej ilości betonu. Nowoczesny dach płaski to duże koszty, choć niekoniecznie większe, niż dach skośny. Warto jednak mieć na uwadze, że dach płaski powinien mieć dobrze wykonane izolacje, które nie zawiodą podczas ulewnych deszczów, śniegu oraz innych warunków pogodowych.

Więźba dachowa kopertowa – konstrukcja

Dachy w domach jednorodzinnych mogą mieć przeróżną konstrukcję. Często w planach domu na rzucie kwadratu lub prostokąta widnieje więźba dachowa kopertowa. Taka więźba dachowa nie jest wcale skomplikowana. Jak sama nazwa mówi, w rzucie przypomina ona nieco kopertę. Spady poprowadzone są na cztery strony, nie ma tutaj żadnych ścian szczytowych. W dachu znajdziemy więcej okien dachowych, niż w przypadku domów dwuspadowych, gdzie okna bardzo często umieszczane są w ścianach szczytowych, ponieważ są tańsze oraz dają sporo światła.

Nylon dekarski – cennik

W przypadku przecieków dachowych trzeba sobie odpowiednio radzić, aby nie doprowadzić do znacznego pogorszenia się stanu pokrycia dachowego. Pomóc w tym może nylon dekarski. Cennik tego materiału zależy od konkretnych właściwości oraz od producenta. Nylon to nowoczesna technologia powlekania dachów specjalistycznym tworzywem. Charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne, na promieniowanie ultrafioletowe oraz może pochwalić się doskonałą plastycznością. Nylon dostępny jest w formie płynnej i zmienia się w zwartą powłokę.

Blachodachówka na dach kopertowy

Dach kopertowy jest bardzo ładny i posiada prostą konstrukcję. Nie posiada ścian szczytowych, co pozwala na zaoszczędzenie materiału. Dach kopertowy nie nazywa się tak bez powodu – w rzucie z góry przypomina swoim wyglądem kopertę na listy. Blachodachówka (blachodachówka modułowa) na dach kopertowy to dobry wybór, jeśli chcesz połączyć efekt wizualny blachy z rewelacyjną wytrzymałością dachówki, a przy okazji zapłacić nieco mniej. Obecnie ceny materiałów poszybowały wysoko do góry, a ponadto czas oczekiwania jest dość wydłużony, dlatego jest chwila na zastanowienie się, co do wyboru wykończenia.

Zobacz również inne wpisy na naszym blogu:

Skip to content