Jak naprawić dach z papy?
Bez wątpienia papa jest jednym z najpopularniejszych materiałów powszechnie stosowanych w pokryciach dachowych. Nie da się jednak ukryć, że ze względu na swoje niedoskonałości, stale poszukuje się innowacyjnych alternatyw. Jak naprawić dach z papy, aby na długi czas cieszyć się jego niezawodnością? Wyjaśniamy!
Spis treści:
- Czy papa na dach jest dobrym wyborem?
- Płynne membrany dachowe do naprawy dachu z papy
Z wpisu dowiesz się, jakie są wady i zalety papy bitumicznej na dach oraz dlaczego płynne membrany dachowe będą doskonałym wyborem wtedy, gdy zastanawiasz się, jak naprawić dach z papy.
Czy papa na dach jest dobrym wyborem?
Papa bitumiczna przede wszystkim wymaga regularnego przeprowadzania prac konserwacyjnych. Jeśli dach z papy przecieka, przeważnie łata ubytek przy pomocy łaty. Oczywiście rozwiązanie to jest szybkie i tanie, zapewni oczekiwany rezultat, jednak nie dłuższą metę po prostu się nie sprawdzi. Każda kolejna łata obciąża konstrukcję dachu. Łaty wystawione na działanie promieni UV, bardzo szybko tracą swoje właściwości. W efekcie pojawia się konieczność przeprowadzenia następnych prac konserwacyjnych, a to błędne koło. Bitumiczne pokrycia dachowe mają także inne minusy. Papa bardzo łatwo nagrzewa się w okresie letnim, co skutkuje wysoka temperaturą na ostatnich piętrach budynku. Komfort mieszkańców jest zmniejszony. Problemu można uniknąć, decydując się na naprawdę dachu z papy z zastosowaniem płynnej membrany dachowej.
Płynne membrany dachowe do naprawy dachu z papy
Remont dachów może wiązać się ze sporym wydatkiem. Często naprawa pokrycia jest odkładana w czasie w obawie przed tym, że będzie trwała sporo czasu. Istnieje jednak rozwiązanie, które niweluje te problemy. Jeśli decydujemy się na hydroizolację dachu przy użyciu płynnej membrany dachowej, nie trzeba zrywać starego pokrycia z papy. Bezspoinowe powłoki mają także sporo innych zalet. Co istotne, płynna membrana dachowa nie pochłania promieni UV. W efekcie dach się nie nagrzewa, a komfort domowników, którzy mieszkają na najwyższych kondygnacjach, jest zwiększony. Hydroizolacja zwiększa również żywotność dachu.
Płynne membrany dachowe są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli powłoka zostanie prawidłowo zaaplikowana, pokrycia dachowe będą cieszyć bezawaryjnością przez długie lata. Technologia ta nie wymaga łączeń. Dach będzie w stu procentach szczelny – nie ma obaw o przeciekanie w newralgicznych miejscach. Ze względu na natryskową metodę nakładania, możliwe jest dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Płynne membrany dachowe zapewniają ochronę w przepustach dachowych, wąskich przestrzeniach między ściankami. Bezspoinowa powłoka zapobiega rozwojowi bakterii, mchów, porostów, grzybów. Za pomocą płynnych membran można uzupełniać uszkodzenia, które powstały przy montażu anten, wentylatorów. Ogromnym plusem jest brak konieczności zrywania starej warstwy papy. Płynna membrana nie obciąża konstrukcji dachu w przeciwieństwie do łatania ubytków przy pomocy łat. Cena w porównaniu do jakości jest bardzo atrakcyjna.
Zobacz również inne wpisy na naszym blogu: