Za gorąco? Schłodź mieszkanie bez klimatyzacji!

 In Publikacje

Ostatnio pogoda daje nam wszystkim ostro w kość. Upały, przed którymi staramy się ukryć są często nie do wytrzymania. Szukamy cienia, chwili ochłody, odpoczynku. Co w tej sytuacji zrobić? Myślisz o montażu klimatyzacji? Znamy łatwy sposób, po którym w domu lub pracy będzie chłodniej, bez instalacji urządzeń chłodzących. Na czym on polega?

Zacznij od dachu!

Czy wiesz, że im bardziej nagrzany dach tym wyższa temperatura w pomieszczeniach pod nim? Kolor dachu i to jakim materiałem jest pokryty ma kluczowe znaczenie w jego trwałości i komforcie termicznym pod nim. Tak jak nie zaleca się w słoneczne dni noszenia czarnych ubrań (ponieważ „przyciągają” więcej promieni słonecznych) tak samo sytuacja wygląda w przypadku budynków w których przebywamy.

Papa w miesiącach letnich nagrzewa się nawet do 80oC! Blacha do 85oC! Jeżeli mieliście okazję wejść na taki dach w upalny dzień to wiecie o jakim dyskomforcie piszemy. W czasie upałów temperatura dachu ma ogromne znaczenie! Nie tylko kumuluje ciepło czy przyczynia się do powstawania miejskich wysp ciepła, ale też w znacznym stopniu degraduje pokrycie dachu. Dlatego jako prężnie rozwijająca się firma, postawiliśmy w tym roku na technologię Zimne Dachy. Naszą technologię charakteryzuje odpowiednia refleksyjność (zdolność do odbijania promieni słonecznych) i emisyjność (zdolność emisji promieniowania termicznego).

Schłodź budynek od zewnątrz i ciesz się komfortem termicznym wewnątrz!

Jak działa nasza technologia? To proste.

Na istniejące pokrycie dachowe nakładamy pędzlem lub wałkiem białą powłokę HYDRONYLON QLR ONE. Ma ona za zadanie zakonserwować dach na kolejne lata, obniżyć jego temperaturę i dzięki wysokiej refleksyjności zwiększyć wydajność paneli pv. Całkiem łatwe, prawda? Poniżej przedstawiamy zdjęcia z dachu gdzie połowa została zabezpieczona białą powłoką HYDRONYLON QLR ONE, a druga połowa pokryta jest nadal papą termozgrzewalną. Temperatura na dworze tego dnia wynosiła 27oC.

Różnica wyniosła prawie 47oC! Niewielkim kosztem i nakładem prac inwestor zyskał:

  • Lepszy komfort termiczny pod dachem
  • Oszczędność na klimatyzacji i urządzeniach chłodzących
  • Trwałą powłokę na dachu
  • Skuteczne uszczelnienie
  • Konserwację papy na kolejne lata

„Natychmiast po oddaniu prac przez firmę Proof-Tech poczułem niższą temperaturę w pomieszczeniu pod białym dachem. Nie spodziewałem się, że różnica będzie odczuwalna od razu. Moim głównym założeniem było uszczelnienie przeciekającego dachu, a to co dostałem „w gratisie” tylko ugruntowało moje przekonanie, że podjąłem współpracę z firmą, która dotrzymuje słowa i świadczy najlepszej klasy produkty” – mówi Prezes Spółki, Piotr Spyra. 

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów, powłoka HYDRONYLON QLR ONE jest odporna na zanieczyszczenia i zmienne warunki atmosferyczne. Jest wytrzymała na działanie ekstremalnych temperatur i nawet w niskich temperaturach pozostaje elastyczna i nie pęka.

Dzięki tej technologii chcemy pokazać, że niewielkim nakładem prac możemy zyskać to co w miesiącach letnich jest tak ważne – chłód! 

Powłoka nada się na dachy budynków mieszkalnych, garaże, magazyny czy hale produkcyjne. Wszędzie tam, gdzie obecna jest papa lub blacha. Nie czekaj z renowacją do ostatniej chwili, oszczędź na klimatyzacji. Wybierz polskie rozwiązanie. 

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą: 662-431-070.

Skip to content