Hydronylon – produkt polski

 In Publikacje

Mimo że od wielu lat mamy w Polsce nieograniczony dostęp do towarów z najdalszych zakątków świata, wciąż chętnie wybieramy w czasie zakupów wytwory rodzimego rynku.

Polskie produkty utożsamiamy z jakością. Cenimy polskich producentów, wybieramy marki z polskim kapitałem i zwracamy uwagę, czy surowce zostały pozyskane, a finalnie produkt wyprodukowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdarza nam się w Polsce narzekać na biurokrację. Ale mamy też świadomość, że to w pewnym stopniu system ustawodawstwa i kontroli jest warunkiem, dzięki któremu produkty wytwarzane w naszym kraju są bezpieczne i wyprodukowane z poszanowaniem wszelkich zasad.

Mowa tu między innymi o warunkach sanitarnych, drodze pozyskiwania składników i przestrzeganie praw pracowników obsługujących produkcję. W Polsce obowiązują przepisy krajowe oraz prawo unijne.

Świadomi konsumenci wybierają polskie produkty

Coraz częściej interesujemy się nie tylko finalnym produktem, ale też samymi składnikami. Mamy wymagania dotyczące pochodzenia poszczególnych elementów oraz całego procesu produkcji.

Podejmujemy decyzje zakupowe nie tylko na podstawie tego, jak wygląda dany produkt, ale również po lekturze informacji na opakowaniu. I nowe rozwiązania wychodzą nam naprzeciw. Możemy na przykład „rozszyfrować” kod kreskowy przy sklepowej półce, korzystając ze specjalnej aplikacji w smartfonie.

Produkt polski – co to właściwie oznacza

Oczywiście, zmiennych wpływających na jakość może być wiele. Od pochodzenia składników, przez miejsce wyprodukowania, aż po warunki transportu. Nie wszystkie dane znajdują się w aplikacji, niektórych informacji należy poszukać na własną rękę.

Motywacje szukających towarów z oznaczeniem „produkt polski” są różne. Często poczytują krajową produkcję jako dowód dbałości o jakość. Albo chcą aktywnie i wymiernie wspierać firmy działające i rozliczające się w Polsce, a nie „oszczędzające” za granicą.

Produkt polski – regulacje i oznaczenia

Kwestia informacji o tym, czy konkretne produkty zostały wyprodukowane w Polsce, tak naprawdę zawierają kody kreskowe. Jeśli pierwsze trzy cyfry to 590, oznacza to, że produkt został wytworzony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Niewielu konsumentów o tym wie, a jeszcze mniej pamięta, aby spojrzeć na kod kreskowy każdego nabywanego podczas zakupów produktu.

Szczególnie ostrożnie podchodzimy do kupowania produktów żywnościowych. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ułatwia konsumentom rozpoznanie, czy konkretny produkt został wyprodukowany na terenie Polski. Opracowano ujednolicony prosty symbol „produkt polski” w widocznym kolorze czerwonym, który można umieszczać na opakowaniach.

Polski produkt – oznaczenie na opakowaniu

Znak graficzny zawierający informację „produkt polski” przybrał kształt prostokąta podzielonego w poziomie na dwa równe prostokąty. Kontur znaku wyznacza obrys w kolorze czerwonym. Kolor czerwony we wszystkich elementach znaku ma spełniać wymagania dla „przestrzeni barwnej CMYK”. Ujednolicenie oznaczenia na produktach znacznie ułatwia konsumentom rozpoznanie takiego znaku. A jego prostota sprawia, że łatwo stwierdzić, co rzeczywiście oznacza.

Wzór znaku graficznego został określony rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oznacza się w ten sposób zarówno produkty przetworzone, jak i nieprzetworzone. Używanie oznaczenia na opakowaniu nie wymaga od firm przejścia żadnej procedury – wystarczy spełniać określone w ustawie wymogi i już można stosować znak – informację „produkt polski”.

Oznaczenie miejsca produkcji i użycia konkretnych składników

W przypadku produktów w opakowaniach możemy liczyć na kod kreskowy, aplikację, obecność dodatkowego znaku lub napisu. W zasadzie nie ma możliwości, aby nie znaleźć informacji o tym, gdzie poszczególne rzeczy zostały wyprodukowane – regulują to także przepisy.

Podobnie rzecz się ma z listą składników czy alergenów. Dopuszczone do sprzedaży na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produkty powinny zawierać na opakowaniach wszystkie tego typu informacje.

Produkt zagraniczny sprzedawany na terenie Polski

Nawet jeśli wśród składników nie ma substancji uczulających, ale towar został wytworzony w miejscu, gdzie podczas produkcji mogło dojść do kontaktu z alergenem, na opakowaniu produktu znajdzie się najpewniej taka informacja.

Jeśli produkt nie ma opisu po polsku, dystrybutor sprzedający konkretną rzecz w Polsce powinien samodzielnie zamieścić takie informacje na opakowaniu produktu, na przykład wykorzystując naklejki z tekstem w języku polskim.

Jak uzyskać informację: produkt polski czy wytworzony za granicą

W przypadku produktu z kodem kreskowym klient może wykorzystać aplikację. Osobne kategorie stanowią produkty bez opakowań oraz produkty, które są częścią składową usługi. Klientom nie pomoże wówczas aplikacja do skanowania. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak konkretny produkt został wytworzony, skąd jakieś rozwiązanie zostało pozyskane, należy to sprawdzić inaczej.

I warto to zrobić bez względu na to, czy zależy nam na tym, by kupić polski produkt czy po prostu dobry.

Aktualnie właściwie większość firm ma swoje strony internetowe. W przypadku, gdy oferowane przez nie produkty rzeczywiście produkowane są w Polsce, informują o tym chętnie i obszernie. Przekłada się to na pozytywny wizerunek i z pewnością stanowi samo w sobie sposób na reklamę oferowanych produktów.

„Produkt polski” – informacja pożądana

Informację „produkt polski” zamieszczają już nie tylko producenci żywności, wiele firm w bardzo różnych branżach decyduje się na oznaczenie produktów w specjalny sposób. W Internecie dostępne są również serwisy, w których znaleźć można informacje o poszczególnych produktach i producentach.

Można dowiedzieć się czy firma działa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale też skąd pochodzi kapitał. Strona tego rodzaju działa również jako mobilna aplikacja.

Jakość produktów Proof-Tech

Jesteśmy producentem i dostawcą usług. Działamy w Polsce, ale zlecenia realizujemy również poza granicami Polski. Dbamy nie tylko o każdy szczegół wykonania zlecenia, ale również o wybór surowców i proces produkcji. Nasze systemy są innowacyjne. I choć na rynku pojawia się coraz więcej produktów pozornie podobnych, zawsze zachęcamy naszych klientów do porównania szczegółowych specyfikacji.

Czy produkt polski w przypadku pokrycia dachowego zawsze oznacza wysoką jakość? W rozmowach z inwestorami podkreślamy, że na finalny efekt składają się ilość i jakość poszczególnych elementów, ale i proces.

Choć ostatecznie dach wygląda podobnie, niekoniecznie będzie tak samo dobrze przygotowany na warunki atmosferyczne i inne czynniki. Nawet jeżeli to krajowa produkcja, warto dowiedzieć się, jak dany produkt działa i dlaczego jest oferowany w konkretnej cenie.

HYDRONYLON® – polski produkt

Oferujemy wysokiej jakości produkt, którego wytwarzanie odbywa się na terenie Polski. Czuwamy nad najdrobniejszymi szczegółami, stosując między innymi wewnętrzny system kontroli. Kilkanaście lat doświadczenia i setki dotychczasowych realizacji to nie tylko sprzedaż produktu. To również znakomicie działająca metoda, dzięki której za oznaczeniem „produkt polski” stoją skuteczność i trwałość.

Dlaczego warto wybrać polski produkt HYDRONYLON®

Oferowany przez nas HYDRONYLON® to powłoka i technologia odporna na działanie zmiennych temperatur. Działamy w Polsce w oparciu o znajomość i wykorzystanie najlepszych rozwiązań ze świata.

Dbamy o każdy element oferty. Oznacza to, że nasz produkt jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale spełnia oczekiwania inwestorów długoterminowo. Między innymi wpływa na redukcję temperatury w pomieszczeniach, co prowadzi do obniżenia kosztów użytkowania klimatyzacji.

Oznaczenie „polski produkt” traktujemy jako zobowiązanie wobec klientów, którzy nam zaufali.

Skip to content