Renowacja dachu z blachy – co trzeba wiedzieć?

 Kategoria Publikacje

Z poniższego tekstu dowiesz się, jak pomalować dach z blachy, jak skutecznie przeprowadzić renowację dachu z blachy oraz co trzeba wiedzieć, decydując się na malowanie dachu pokrytego blachą.

Spis treści:

 • Farba do renowacji dachu z blachy
 • Malowanie dachu blacha ocynkowana
 • Malowanie dachu pokrytego blachą
 • Malowanie dachu z blachy aluminiowej
 • Malowanie dachu pokrytego blachą porady
 • Malowanie dachu z blachy ocynkowanej
 • Czym pomalować dach z blachy ocynkowanej?
 • Malowanie dachu z blachy aluminiowej
 • Renowacja dachu z blachy trapezowej
 • Malowanie dachu z blachy ceny
 • Blacha ocynkowana – czym malować takie powierzchnie?
 • Farba do malowania dachu z blachy ocynkowanej – ceny

Farba do renowacji dachu z blachy

Dach z blachy jest stale narażony na działanie promieni UV, zmiennych temperatur, a także deszczu czy innych trudnych warunków atmosferycznych. Nic dziwnego, że od czasu do czasu dach blaszany wymaga renowacji pokrycia dachowego. Nawet najlepiej zabezpieczona blacha będzie potrzebować przeglądu. Największym wrogiem dla dachów z blachy jest rdza. To dlatego, oprócz farby do renowacji dachu z blachy, niezbędna będzie specjalna powłoka, która ochroni pokrycie.

Malowanie dachu blacha ocynkowana

Zanim zdecydujemy się na malowanie dachu z blachy, konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu sprawdzi się antykorozyjna masa podkładowa, która jest elementem zestawu do wykonywania powłokowych pokryć dachowych, nakładanych w płynnej postaci. To właśnie ona odpowiada za ochronę dachu z blachy i sprawia, że pokrycia dachowe dłużej cieszą się trwałością.

Malowanie dachu pokrytego blachą

Aby renowacja dachu z blachy przebiegła pomyślnie, po nałożeniu antykorozyjnej masy podkładowej, wybieramy kopolimerową akrylową masę hydroizolacyjną nawierzchniową. Dzięki niej możemy skutecznie stworzyć warstwę wierzchnią na wcześniej przygotowanych podłożach.

Malowanie dachu z blachy aluminiowej

Choć malowanie pokrycia dachowego możemy przeprowadzić samodzielnie, zdecydowanie lepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Przede wszystkim mamy wtedy gwarancję, że wszelkie prace zostaną wykonane na najwyższym poziomie, a nasz dach z blachy będzie odpowiednio zabezpieczony. Co więcej, malowanie może się początkowo wydawać prostym zadaniem, ale w gruncie rzeczy trzeba pamiętać o wielu kwestiach. Pominięcie jakiegokolwiek elementu może wpłynąć na późniejszą trwałość powłoki pokrycia dachowego, dlatego nie warto ryzykować.

Malowanie dachu pokrytego blachą porady

Działające na dach warunki atmosferyczne, powodują utratę jego pierwotnego wyglądu. Blacha, powierzchnia drewniana pod wpływem czasu, deszczu, nasłoneczninia ulegają uskodzeniu, korozji, co znacząco wpływa na jakość mieszkania w takim domu. Jeśli jednak profesjonalna hydroizolacja to dla Ciebie zbyt duży wydatek, wówczas warto skorzystac z tymczasowej alternatywy, czyli malowania dachu. Jak taki proces wygląda?

Malowanie dachu z blachy ocynkowanej

Przed malowaniem dachu warto wykonać przegląd techniczny jego stanu. Jeśli uszkodzenie jest zbyt duże, wówczas proces malowania okaże się bezużyteczną pracą, która nie wpłynie na uszczelnienie dachu, a co najwyżej na jego wygląd estetyczny. Powierzchnia dachu jest narażona na rdzewienie, zabrudzenia, pokrycie mchem, malowanie, więc jest skutecznym zabiegiem, który z pewnością poprawi wygląd dachu, jednak nie wpłynie znacząco na poprawę jego struktury.

Czym pomalować dach z blachy ocynkowanej?

Zabieg renowacyjny malowania to szeroki zakres usług, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Najpierw dach należy dokładnie oczyścić, a następnie dokładnie pomalować wszystkie jego elementy. Dodatkowym zabiegiem po malowaniu jest przeprowadzenie procesu impregnacji, który zwiększa ochronę dachu przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych: deszczu, mrozu, wahań temperatury, promieniowania UV.

Malowanie dachu z blachy aluminiowej

Przed przystąpieniem do prac renowacyjnych dach z blachy aluminiowej należy sprawdzić pod względem technicznym, ważne jest również wykonanie oprysku przeciwko mchom, algom i pleśniom. Warto również uzupełnić ewentualne ubytki w strukturze dachu przed przystąpieniem do malowania. Dołożenie dachówek, montaż fragmentów brakującej blachy, szczelne wypełnienie ubytków to najważniejsze kwestie przed przystąpieniem do etapu malowania. Jeśli proces malowania wykonamy przed uszczelnianiem, wówczas całość prac będzie wymagała powtórzenia w niedługim czasie.

Renowacja dachu z blachy trapezowej

Docelowy proces malowania dachu wykonuje się z użyciem metody natryskowej. To niedrogi, zarazem szybki, efektowny i skuteczny sposób, który zapewnia malowanie dużych powierzchni w ekspresowym tempie. Z użyciem metody natryskowej można pomalować zarówno blache (w tym trapezową) jak i dachówki, a także całościowo pokrycia dachowe. Należy jednak pamiętać, że przy dachówkach należy użyć specjalistycznej farby do pokrycia tej konkretnej struktury, a do malowania blachy farby specjalnie dostosowanej do blachy.

Malowanie dachu z blachy ceny

Nasza firma Proof-Tech Sp. z o. o. z siedzibą w Gliwicach jest producentem systemu do renowacji i uszczelniania dachów – HYDRONYLON®. System ten wykorzystujemy do rekonstrukji posadzek, ścian, dachów. Oferujemy kompleksowe usługi remontowe na terenie całego kraju. W zakres nazych usług wchodzi również malowanie dachów płaskich – zarówno dachówek, jak i blaszaków. Proces uszczelniania i renowacji wykonujemy z użyciem jednej z najszybszych i najbardziej skutecznych metod – hydroizolcji. Chcesz poznać nasze ceny? Zapraszamy do kotaktu telefonicznego lub e mail.

Potrzebujesz czymś pomalować blachę ocynkowaną? Mamy sposób!

Jeśli wiesz już, że potrzebujesz czymś pomalować blachę ocynkowaną, to jest to połowa sukcesu, ponieważ oznacza to, że masz świadomość budowlaną. Warto jednak pamiętać, że zanim postanowisz czymś pomalować blachę ocynkowaną, trzeba będzie ją zabezpieczyć. Użyj w tym celu antykorozyjnej masy podkładowej, która wchodzi w skład zestawu do wykonywania powłokowych pokryć dachowych. Teraz możesz swobodnie przystąpić do malowania odpowiednimi środkami, przeznaczonymi do malowania blachy ocynkowanej. Powodzenia!

Blacha ocynkowana – czym malować takie powierzchnie?

W praktycznie każdym domu znajdują się elementy, na które składa się blacha ocynkowana. Czym malować taką powierzchnię? Tak naprawdę do pomalowania ocynku nie wystarczają zwykłe wyroby przeznaczone do malowania metalu. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w specjalną farbę przeznaczoną do ocynku. Jeżeli mówimy o dachu, na którym położona jest blacha ocynkowana, czym malować nadal może pozostać problemem. Otóż – w takich przypadkach należy wziąć pod uwagę także oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych, które będą miały wpływ na powłokę blachy.

Farba do malowania dachu z blachy ocynkowanej – ceny

Interesuje Cię farba do malowania dachu z blachy ocynkowanej? Ceny takiego rozwiązania są oczywiście różne. Warto mieć na uwadze fakt, że dach jest jedną z najbardziej reprezentatywnych części domu, dlatego powinien być on przyjemny wizualnie – bez nadmiernych rdzewień, dziur czy innych niepożądanych elementów. Musi także znieść zmieniające się stale warunki atmosferyczne. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest akrylowa farba do malowania dachu z blachy ocynkowanej. Ceny takiej farby rozpoczynają się już od czterdziestu złotych za małą puszkę.

Farba na dach z blachy ocynkowanej – czy to dobry wybór?

Farba na dach z blachy ocynkowanej to problem wielu osób. Mamy jednak podpowiedź. Farby akrylowe można bez problemu stosować na dachach z blachy ocynkowanej. Na dachu z blachy ocynkowanej znajduje się warstwa białej rdzy, dlatego należy usunąć ją przed malowaniem. Ważne, by farba na dach z blachy ocynkowanej była odpowiednio rozmieszana i nałożona na dach, by wszystko wyglądało przejrzyście i bez zacieków. Ważne! Zawsze upewnij się, że Twoje powierzchnie są dobrze przygotowane i czyste przed rozpoczęciem projektu.

Czym pomalować blachę ocynkowaną, by prezentowała się odpowiednio?

Ocynkowana blacha jest bardzo dobrym materiałem na dach. Cechuje się wysoką trwałością, a przy okazji prezentuje się bardzo elegancko. Stosunkowo niski koszt sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na tę blachę. Jej renowacja po kilku latach wymaga jednak zadania sobie pytania, czym pomalować blachę ocynkowaną? Świetnie sprawdzi się tutaj dobrej jakości farba, która nie tylko ochroni materiał przed działaniem warunków atmosferycznych i rdzą, ale dodatkowo odnowi kolor i pozwoli spojrzeć na dach z całkiem innej perspektywy.

Farba do blachy ocynkowanej – cena?

Blacha ocynkowana to często wybierana metoda zadaszenia, jednak co jakiś czas wymaga renowacji, odnowienia. Inwestorzy zadają sobie pytanie, jaką farbę wybrać i ile może kosztować taki produkt. Najczęściej stosowane są produkty akrylowe, które fantastycznie odnawiają blachę, sprawiają, że prezentuje się jak nowa, a ponadto gwarantują ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Akrylowa farba do blachy ocynkowanej – cena takiego produktu może się wahać w zależności od marki, koloru i wielu innych czynników.

Farba do malowania blachy ocynkowanej – ceny

Dachy z blachy mają to do siebie, że po pewnym czasie wymagają solidnej renowacji. Przez wzgląd na promieniowanie UV, często blacha traci swój pierwotny kolor, staje się wyblakła i nie zachwyca swoim wyglądem. Nic więc dziwnego, że sporo właścicieli takich dachów szykuje się na odnowienie. Potrzebna jest w takiej sytuacji farba do malowania blachy ocynkowanej. Ceny takich produktów są różnorodne, a wszystko zależy od konkretnego producenta, składu, gwarancji koloru, barwy, jaką wybierzemy oraz od litrażu.
Przeczytaj również inne wpisy na naszym blogu:
Skip to content