Renowacja dachu z blachy – co trzeba wiedzieć?

Z poniższego tekstu dowiesz się, jak pomalować dach z blachy, jak skutecznie przeprowadzić renowację dachu z blachy oraz co trzeba wiedzieć, decydując się na malowanie dachu pokrytego blachą.

Spis treści:

Farba do renowacji dachu z blachy

Dach z blachy jest stale narażony na działanie promieni UV, zmiennych temperatur, a także deszczu czy innych trudnych warunków atmosferycznych. Nic dziwnego, że od czasu do czasu dach blaszany wymaga renowacji. Nawet najlepiej zabezpieczona blacha będzie potrzebować przeglądu. Największym wrogiem dla dachów z blachy jest rdza. To dlatego, oprócz farby do renowacji dachu z blachy, niezbędna będzie specjalna powłoka, która ochroni pokrycie.

Malowanie dachu blacha ocynkowana

Zanim zdecydujemy się na malowanie dachu z blachy, konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu sprawdzi się antykorozyjna masa podkładowa, która jest elementem zestawu do wykonywania powłokowych pokryć dachowych, nakładanych w płynnej postaci. To właśnie ona odpowiada za ochronę dachu z blachy i sprawia, że pokrycia dachowe dłużej cieszą się trwałością.
Malowanie dachu pokrytego blachą

Aby renowacja dachu z blachy przebiegła pomyślnie, po nałożeniu antykorozyjnej masy podkładowej, wybieramy kopolimerową akrylową masę hydroizolacyjną nawierzchniową. Dzięki niej możemy skutecznie stworzyć warstwę wierzchnią na wcześniej przygotowanych podłożach.

Malowanie dachu z blachy aluminiowej

Choć malowanie dachu z blachy aluminiowej możemy przeprowadzić samodzielnie, zdecydowanie lepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Przede wszystkim mamy wtedy gwarancję, że wszelkie prace zostaną wykonane na najwyższym poziomie, a nasz dach z blachy będzie odpowiednio zabezpieczony. Co więcej, malowanie dachu z blachy może się początkowo wydawać prostym zadaniem, ale w gruncie rzeczy trzeba pamiętać o wielu kwestiach. Pominięcie jakiegokolwiek elementu może wpłynąć na późniejszą trwałość powłoki pokrycia dachowego, dlatego nie warto ryzykować.

Skip to content