Proof-Tech: Nowy dach bez jego wymiany

 Kategoria Publikacje

Polska firma powstała w Gliwicach, jest liderem w renowacji dachów przy pomocy autorskich membran nakładanych na dachy o każdym kształcie i powierzchni. 

Przecieki dachowe to problem stary jak świat. W Polsce od dawna królują papy i blachy, a to właśnie gliwicka firma Proof-Tech wprowadziła na rynek materiał, który nadaje się na te podłoża i nie wymaga ich wcześniejszego zrywania. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy nie chcą ponosić dużych kosztów związanych z wymianą dachu, zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy okazji cieszyć się szczelnym dachem przez długie lata.

Od ponad 12 lat firma pokrywa dachy membraną HYDRONYLON® na terenie całej Polski. Ma za sobą ponad milion metrów kwadratowych uszczelnionych dachów. „Jesteśmy nie tylko firmą produkcyjną, ale też rzetelnym partnerem w wykonywaniu prac” – mówi prezes zarządu, Adam Korycki. „Dla naszych klientów ważne jest to, aby zagwarantować im nawet 20 lat spokoju bez przeciekającego dachu. Pierwsza renowacja została wykonana ponad 12 lat temu w gliwickiej spółdzielni mieszkaniowej Donata, na 11 piętrze! Odwiedzamy ją z zainteresowanymi partnerami, każdego roku pokazując im, jak trwała i ekologiczna jest nasza technologia, gwarantując przy tym brak jakichkolwiek przecieków.”

Od zeszłego roku wprowadziliśmy nowe rozwiązanie. Powłokę refleksyjną, HYDRONYLON® QLR ONE, która nie tylko odbija promienie słoneczne, ale sprawia, że dach nie nagrzewa się. Prowadzi to do obniżenia temperatury w pomieszczeniach pod dachem. Konstrukcje pokryte papą osiągają temperaturę nawet 90 stopni w ciągu lata. Technologia „Zimne dachy”, pomaga ją obniżyć do tej panującej na zewnątrz. Jakie płyną z tego korzyści? 

  • Znaczne wydłużenie żywotności podłoża
  • Zmniejszenie degradującego wpływu słońca, temperatury i deszczu
  • Zmniejszenie temp. pomieszczeń pod dachem nawet o 10oC
  • Mniejsze rachunki za klimatyzację.

Ponadto, powłoka HYDRONYLON® QLR ONE stosowana pod panele fotowoltaiczne zwiększy ich wydajność nawet o 60%, ponieważ czerpią one energię nie tylko z promieni bezpośrednich, ale też tych odbijających od powłoki, co w przypadku dachów papowych lub blaszanych nie jest możliwe. Wszystkie produkty powstające w zakładzie produkcyjnym w Gliwicach są nowoczesne, ekologiczne i posiadają pełną dokumentację oraz atesty. 

Jeżeli więc chcą Państwo zakonserwować, uszczelnić lub naprawić swój dach to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Proof-Tech.

Zobacz również inne wpisy na naszym blogu: ile kosztuje wymiana dachu dwuspadowego?

Skip to content