Panele Fotowoltaiczne

 Kategoria Publikacje

Panele fotowoltaiczne coraz częściej goszczą na dachach budynków mieszkalnych. Oszczędność kosztów energii, troska o środowisko, czy niezależność to tylko kilka z aspektów, które decydują o montażu instalacji fotowoltaicznej.
Niekiedy jednak zapotrzebowanie na energię wytworzoną z paneli znacząco przekracza możliwości zabudowy dachu.
Jednak jest na to sposób: panele dwustronne (bifacialne) gdzie jedna strona absorbuje energię bezpośrednio ze słońca, a druga strona promieniowanie odbite od dachu.


Co zatem zrobić żeby jak najbardziej wykorzystać możliwości fotowoltailki? Co zrobić aby inwestycja w fotowoltaikę była bardziej opłacalna?

Niezbędna jest odpowiednia powłoka dachu, która odbije promienie słoneczne, pozostając jednocześnie trwałą i skuteczną hydroizolacją. Wymagania te spełnia wysoce refleksyjna membrana nakładana na istniejące pokrycia dachowe – QLR ONE.

QLR ONE jest odporny na niszczące działanie promieniowania słonecznego oraz zmienne zewnętrzne warunki atmosferyczne. QLR ONE nie dopuszcza do tworzenia tzw. „miejskich wysp ciepła” i ogranicza negatywny wpływ na środowisko.

Według przeprowadzonych badań QLR ONE naniesiony na powierzchnie dachu pod panelami dwustronnymi zwiększa ich wydajność nawet o 60%.

Współczynnik odbicia SRI określony dla powłoki QLR wynosi 110, wynik dotąd niespotykany. Dla porównania, idealna czerń posiada SRI=0, a idealna biel SRI=100. Jak widać dach pokryty QLR ONE poza wysoką refleksyjnością ogranicza również emisje cieplną z powierzchni do podłoża.

Technologia QLR ONE to przełomowe rozwiązanie w technologii Zimne Dachy. QLR ONE nie tylko zmniejszy temperaturę powierzchni dachu, ale również poprawi komfort termiczny pod dachem i przyczyni się do spadku temperatury pomieszczeń nawet o 10°C. QLR ONE znacząco wpływa na trwałość całego dachu.

Zapewnij odpowiednie warunki cieplne do mieszkania i pracy.
Zwiększ wydajność paneli fotowoltaicznych.
Zaoszczędź na kosztach klimatyzacji.
Wybierz QLR ONE!

Pełna oferta dostępna na biuro@proof-tech.com i pod numerem 662-431-070.

 

Skip to content