Jakie jest zastosowanie Hydronylonu?

 In Publikacje

Hydronylon to nowoczesny materiał jednoskładnikowy, który służy przede wszystkim do uszczelniania powierzchni, takich jak dachy z różnych pokryć. Dzięki swojej formule jest wodoszczelny i bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych. Jakie jest zastosowanie Hydronylonu? Odpowiadamy! 

Spis treści:

  • Czym jest Hydronylon?
  • Technologia Hydronylonu
  • Jakie ma zastosowanie Hydronylon?
  • Jak przygotować podłoże?
  • Ile kosztuje Hydronylon?

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest Hydronylon, jak działa, jakie ma zastosowanie oraz ile kosztuje. 

 

Czym jest Hydronylon?

Hydronylon to płynna substancja, która powstała z nano-składników oraz żywic akrylowych. Jest w pełni bezpieczny dla środowiska, a sposób użycia jest relatywnie prosty. Aplikowany jest na istniejący dach, a po wyschnięciu hydronylon tworzy lekką, odporną i jednolitą powłokę, która doskonale chroni podłoże. Materiał ten jest bardzo atrakcyjny zarówno pod względem ceny, jak i wydajności. 

 

Technologia Hydronylonu

Hydronylon tworzy lekką powłokę. Jest produktem ekologicznym stworzonym na bazie wody. Wyróżnia się odpornością na działanie UV. Jego aplikacja przebiega w postaci płynnej, dzięki czemu tworzy równą warstwę. Grubość powłoki z pełnym zbrojeniem na całej powierzchni dachu to 2,2 mm. 

 

Jakie ma zastosowanie Hydronylon?

Hydronylon ma wszechstronne zastosowanie. Sprawdza się przede wszystkim, jako rozwiązanie uszczelnienia dachu. Hydronylon może służyć do odnowy pokrycia dachowego i podłoża dachu z papy, poprawia jakość membran dachowych, zapewnia trwałość pokrycia i szczelność w dachach z blachy, poprawia wydajność pokrycia dachów z pianki poliuretanowej. Ponadto Hydronylon uszczelnia i zapewnia konserwację większości pokryć dachowych dostępnych na rynku. Spełnia swoją funkcję w istniejących już budowlach. Renowacja dachów takich miejsc, dzięki zastosowaniu Hydronylonu odchodzi w zapomnienie. Materiał może być używany na całej powierzchni, jak i na poszczególnych jego częściach, które tego wymagają. Można go nakładać pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową.

 

Jak przygotować podłoże?

Podłoże, na którym chcemy zastosować Hydronylon, musi zostać odpowiednio przygotowane. Trzeba je dokładnie oczyścić, pozbyć się wszelkich innych powłok oraz usunąć elementy, które zostały pokryte korozją. Ważne jest również, by przed nałożeniem Hydronylonu zabezpieczyć miejsca, gdzie połączone są różne materiały. Hydronylon charakteryzuje się dobrą przyczepnością, właśnie dzięki temu można używać go do renowacji różnych dachów, a starych pokryć dachowych w większości przypadków nie trzeba zrywać. 

 

Ile kosztuje Hydronylon?

Koszt Hydronylonu zależy do tego, jaki dokładnie rodzaj wybierzemy. Do wyboru jest Hydronylon nawierzchniowy HN, Hydronylon podkład do papy bitumicznej HP, a także Hydronylon podkład na metal HMS(P). Wśród nich należy wybrać odpowiedni, do naszych potrzeb. Hydronylon występują w opakowaniach plastikowych o zawartości od 5 kg do nawet 25 kg materiału. Koszt jest więc zależny do tego, co wybierzemy oraz ile materiału potrzebujemy.

Skip to content