Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem?

Blacha, to pokrycie dachowe które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, stało się częstym wyborem wśród klientów. Szczególnie dotyczy to zadaszenia hal magazynowych oraz dużych powierzchni produkcyjnych. Dachy z blachy stosuje się także w prywatnych inwestycjach, stosując materiały o różnych kształtach i profilach. Niewątpliwą zaletą zadaszenia wykonanego z blachy, jest możliwość szybkiego i taniego w porównaniu do innych materiałów, wykonania tego typu dachu. Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Typy dachów z blachy
  • Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem?

We wpisie przeczytasz jakie wyróżniamy typy dachów blaszanych oraz jak skutecznie zabezpieczyć dach przed rdzewieniem przy pomocy płynnej membrany.

Typy dachów z blachy

Do najważniejszych typów dachów wykonanych z blachy zaliczamy:
– blachodachówkę, która w swojej formie najbardziej przypomina tradycyjną dachówkę. Najczęściej wybierają ją prywatni inwestorzy do budynków mieszkalnych. Każda z blach posiada kilka warstw zabezpieczających, w tym dodatkowe wykończenie specjalną posypką mineralną, Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w błyszczącym i matowym wykończeniu.
– blachę trapezową, której nazwa wzięła się od charakterystycznego przekroju tłoczonej blachy. Najczęściej jest wykorzystywana na dachach budynków gospodarczych, magazynach, budynkach przemysłowych oraz garażach.
– blachy na rąbek stojący, czyli innowacyjny typ prostego dachu z blachy, wykorzystywany do pokrycia nowoczesnych domów prywatnych czy zabytkowych budynków. Minimalistyczny wygląd modułów nadaje budynkowi wysoki standard estetyczny i świetnie nadaje się do pokrycia budynku o skomplikowanym kształcie. Rąbek służy jako mocowanie arkuszy jeden do drugiego, jednocześnie nadając nowatorski wygląd pokryciu budynku.

Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem?

Aby skutecznie zabezpieczyć dach pokryty blachą, nie trzeba od razu demontować uszkodzonych elementów i wymieniać na nowe. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku przecieków spowodowanych rdzewieniem powłoki, jest zastosowanie płynnej membrany. Wysoka elastyczność membrany oraz jej bezszwowa powłoka, zapewniają uzyskanie skutecznego uszczelniania struktury dachu, nawet w przypadku jego intensywnej pracy pod wpływem zróżnicowanych temperatur. Powstała membrana silnie przylega do materiału dachu, bez ryzyka przerwania i rozszczelnienia powstałej powłoki. Aby zastosować hydronylon na dach blaszany, należy jedynie oczyścić ogniska korozji, pozbyć się z powierzchni dachu luźnych odpadów i odtłuścić jego powierzchnię. W tym celu zalecane jest przeprowadzenie profesjonalnego mycia dachu, które zapewnia maksymalną przyczepność hydronylonu do powierzchni blachy. Po aplikacji płynnej warstwy substancja zastyga, tworząc elastyczną powłokę i chroniąc całą powierzchnię dachu. Płynna membrana niweluje ryzyko dalszej korozji dachu i przedłuża jego żywotność. Hydronylon skutecznie zabezpiecza blachę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych i mechanicznych, które są najczęstszą przyczyną tworzenia się rdzy na powierzchni dachu.

Polecane wpisy na blogu:

Skip to content