Jak wygląda remont dachu przemysłowego?

 Kategoria Publikacje

Często odkłada się remont dachu przemysłowego w obawie przed wysokimi kosztami i koniecznością poświęcenia długich godzin. Obecnie istnieje jednak wiele skutecznych rozwiązań, dzięki którym remont dachu przebiega sprawnie, a samo pokrycie jest zabezpieczone na długie lata. Jak wygląda remont dachu przemysłowego? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Od czego zależy cena remontu dachu?
  • Remont dachu przemysłowego z papy
  • Płynne membrany dachowe do remontów dachów przemysłowych

Z wpisu dowiesz się, co wpływa na cenę remontu dachu przemysłowego, na czym polega naprawa dachu z papy oraz jakie rozwiązanie cieszy się obecnie największą skutecznością.

Od czego zależy cena remontu dachu?

Planując remont dachu przemysłowego, należy wziąć pod uwagę kilka dostępnych opcji. Ostateczna cena remontu jest uzależniona przede wszystkim od stanu technicznego dachu, wybranych materiałów oraz wielkości pokrycia. Pod uwagę bierze się m.in. izolację termiczną, uszkodzenia mechaniczne, ryzyko zawilgocenia pomieszczeń. Nie należy jednak zwlekać z naprawą dachów przemysłowych – wszelkie usterki wymagają natychmiastowych działań. Jednocześnie trzeba pamiętać o podjęciu współpracy jedynie ze sprawdzoną, rzetelną ekipą. Niestaranny remont może doprowadzić do wyższych kosztów.

Remont dachu przemysłowego z papy

Papa jest popularnym materiałem budowlanym. Jeśli chodzi o budownictwo starego typu, powszechnie wykorzystywano papę asfaltową, która ma jednak sporo wad. Remont dachu z papy jest wymagający i trudny. Wszystko ze względu na to, że wymaga usunięcia nierówności i dokonania pomiarów spadków połaci. Obecnie coraz częściej stosuje się papę termozgrzewalną, która jednak wypada słabiej niż nowoczesne materiały budowlane. Co więcej, nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi czy promieniowaniem UV.

Trzeba pamiętać, że remont dachu przemysłowego z papy to konieczność przeprowadzania regularnych konserwacji. Papy zgrzewalne modyfikowane SBS są produkowane z użyciem wysokiej jakości asfaltów modyfikowanych na bazie osnów z welonu szklanego, włókniny poliestrowej oraz tkaniny szklanej. Wykazują większą wytrzymałość, jednak nadal nie są wysoce efektywnym rozwiązaniem z uwagi na swoje ograniczenia.

Płynne membrany dachowe do remontów dachów przemysłowych

Do najbardziej polecanych materiałów do remontu dachu należą bezspoinowe powłoki. Sprawdzą się w przypadku naprawy dachów o dużych powierzchniach, zapewniają spokój na długie lata. Dodatkowym atutem jest brak konieczności konserwacji. Bezszwowe membrany dachowe pozwalają na sprawne i skuteczne przeprowadzenie remontu. Co istotne, bezspoinowa powłoka jest w pełni ekologiczna. Można ją aplikować bezpośrednio na dachy wykonane z blachy, papy, folii PCV. Nie trzeba usuwać starego pokrycia, przez co minimalizuje się koszty. Płynna aplikacja jest bezpieczna i pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Koszt naprawy dachu z użyciem płynnych membran dachowych jest podobny do ceny dobrej jakości papy. Skuteczność jest jednak nieporównywalnie lepsza. Planując remont dachu płaskiego, należy starannie przemyśleć dostępne rozwiązania. Stare technologie niekoniecznie będą dobrym wyborem.

Sprawdź ile kosztuje wymiana dachu dwuspadowego.

Przeczytaj inne wpisy na blogu:

 

Nasza oferta obejmuje również:

Skip to content