Jak uszczelnić metalowy dach?

 Kategoria Publikacje

Nieszczelności metalowego dachu pojawiające się głównie na łączeniach  modułów, zdarzają się bardzo często. Wynika to z trudnych warunków  pogodowych na jakie narażone są dachy w czasie zróżnicowanej pogody  panującej w Europie Środkowej. Skrajne wysokości temperatur, silne działanie  promieni UV, opady deszczu i śniegu, powodują problemy z przeciekaniem  pokrywy dachowej. Elementy znajdujące się na dachu, takie jak kominy czy  okna dachowe, są newralgicznymi miejscami, wyjątkowo podatnymi na  przeciekanie. Samodzielne uszczelnianie metalowego dachu, wiąże się z dużym  wydatkiem i niepewnym rezultatem. Nieprawidłowo wykonane łatanie dachu  metalowego, może dodatkowo obciążyć pokrywę dachu i pogłębić problem  przeciekania.  

Spis treści: 

  • Przyczyny nieszczelności metalowego dachu 
  • Kiedy wykonać uszczelnianie metalowego dachu? 
  • Hydronylon – płynna membrana dachowa na metalowy dach 
  • Jak uszczelnić metalowy dach? 
  • Hydronylon na metalowy dach 

We wpisie dowiesz się, jakie są przyczyny nieszczelności metalowego dachu,  kiedy wykonać uszczelnianie metalowej pokrywy dachowej, w jaki sposób  uszczelnić dach z blachy, oraz dlaczego warto wybrać hydronylon. 

Przyczyny nieszczelności metalowego dachu

Do najczęstszych przyczyn nieszczelności dachu metalowego, zalicza się błędy  montażowe pokrycia, uszkodzenia mechaniczne pokrywy, spowodowane  znajdującą się w pobliżu roślinnością, oraz niską jakość powłok impregnujących  dach. Inną przyczyną powstawania nieszczelności jest nieprawidłowa obróbka  blachy za pomocą piły tarczowej, która powoduje powstanie ubytków i  rozwijanie korozji na łączeniach arkuszy. Niewłaściwy montaż metalowego  dachu, w połączeniu z nieprzyjaznym klimatem, prowadzą do powstawania  nieszczelności. Zlikwidowanie powstałych szczelin wiążę się z drogimi pracami  dekarskimi lub w najgorszym wypadku, wymianą części lub całości pokrycia.  

Kiedy wykonać uszczelnianie metalowego dachu?

Systematyczne przeglądy metalowego dachu, pozwalają na szybkie  zaobserwowanie wszelkich nieprawidłowości w budowie pokrycia powstałych  na przestrzeni użytkowania. Przyczyną nieszczelności metalowego dachu, może być korozja spowodowana przetarciem powłoki zabezpieczającej lub  mechanicznym uszkodzeniem powierzchni dachu. Metalowy dach ulega często  rozszczelnieniu w miejscach łączeń, które powinny podlegać szczególnej  obserwacji. Uszczelnienie metalowego dachu powinno nastąpić natychmiast po  zaobserwowaniu uszkodzenia pokrywy. Przeciekanie metalowego dachu może  być związane z korozją materiału, nieprawidłową obróbką elementów dachu lub  jego wykonaniem. Niezwłoczne podjęcie działań uszczelniających pozwala  uniknąć całkowitej wymiany dachu i zminimalizuje koszty jego naprawy.  Uszczelnianie metalowego dachu najlepiej wykonać w ciepły, bezwietrzny  dzień. 

Hydronylon – płynna membrana dachowa na  metalowy dach 

Blaszane dachy cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją wieloletnią trwałość oraz efektowny wygląd. Z czasem jednak metalowy dach ulega  zarysowaniu, blaknięciu i korozji, które prowadzą do jego przeciekania.  Najlepszym sposobem na uszczelnienie dachu bez jego całkowitej wymiany,  jest zastosowanie płynnej membrany dachowej. Hydronylon może być stosowany na dachach domów jednorodzinnych, na budynkach przemysłowych  czy magazynach wielkopowierzchniowych. Dach wykonany z blachodachówki  czy blachy trapezowej, zyskuje pełną wodoodporność po naniesieniu na jego  powierzchnię płynnej membrany dachowej. Idealnie dobrany preparat oraz jego  prawidłowa aplikacja są gwarancją wieloletniego, bezawaryjnego  funkcjonowania pokrywy dachowej. 

Jak uszczelnić metalowy dach? 

Uszczelnianie metalowego dachu jest szczególnie ważne, w przypadku pokryć o konstrukcji płaskiej. Niewielkie nachylenie powierzchni, powoduje  gromadzenie się wody opadowej na płaszczyźnie dachu. Najbardziej  efektywnym sposobem na zabezpieczenie metalowego dachu, zarówno  płaskiego, jak i stromego, jest zastosowanie płynnej membrany dachowej.  Warto zdecydować się na pełny system uszczelniający z naszej oferty, którego  zastosowanie gwarantuje solidne zabezpieczenie pokrycia. Wysokiej jakości  hydronylon w połączeniu z podkładem przeznaczonym do powierzchni  blaszanych, zapewnia długoletnią ochronę przed uszkodzeniami. Ponadto  zastosowanie hydronylonu, zwiększa ochronę przed powstawaniem odprysków i  zabezpiecza dach przed korozją. W okresie letnim płynna membrana daje efekt  “zimnego dachu”, dzięki czemu jego powierzchnia nie nagrzewa się na słońcu. 

Hydronylon na metalowy dach 

Płynna membrana dachowa to produkt, który idealnie nadaje się do  uszczelniania tych elementów metalowego dachu, które są szczególnie narażone na przeciekanie. Kominy i okna dachowe wymagają szczególnej uwagi  podczas uszczelniania. Płynna membrana dachowa dzięki swojej konsystencji  oraz precyzyjnym możliwościom aplikacji, dociera do każdej trudno dostępnej  szczeliny w zadaszeniu. Wklejana siatka wzmacniająca na łączeniach blachy  dodatkową ją uszczelni. Łatwość nanoszenia na powierzchnię i możliwość zabezpieczenia newralgicznych elementów dachu powoduje, że hydronylon  idealnie nadaje się do uszczelniania wszelkich ubytków w dachu. Co ważne,  hydronylon jest rozwiązaniem ekologicznym, które jest bezpieczne dla  środowiska. To idealne rozwiązanie do dachów wielkopowierzchniowych,  których regularne oględziny i renowacje wiążą się z dużym nakładem czasowym  i finansowym.

 

Polecane wpisy na blogu:

Nasza oferta obejmuje również:

Skip to content