Jak przeprowadzić remont dachu wielkopowierzchniowego?

 Kategoria Publikacje

Często na remont dachu wielkopowierzchniowego decydujemy się dopiero wtedy, gdy pojawiają się spore przecieki. Zakres niezbędnych do wykonania robót będzie zależny przede wszystkim od stanu technicznego samej konstrukcji dachowej oraz warstw podkładowych, rodzaju pokrycia. Na szczęście istnieją nowoczesne rozwiązania, dzięki którym pokrycie dachowe może być niezawodne przez długie lata. Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że przeciekający dach to ogromny problem. Co zrobić, aby skutecznie rozprawić się z problemem i zagwarantować sobie spokój na lata?

Spis treści:

  • Polimerowy i nylonowy materiał izolacyjny do naprawy dachu
  • Remont dachu wielkopowierzchniowego za pomocą płynnych membran

Z wpisu dowiesz się, jak przeprowadzić remont dachu wielkopowierzchniowego, aby pokrycie na długo cieszyło bezawaryjnością.

Polimerowy i nylonowy materiał izolacyjny do naprawy dachu

Gdy dach wielkopowierzchniowy przecieka, można zdecydować się na polimerowy lub nylonowy materiał izolacyjny. Polimery są podstawowym składnikiem tworzyw sztucznych i są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach. W budownictwie służą jako materiały uszczelniające lub termoizolacyjne. Masy polimerowe sprawdzają się w przypadku zabezpieczania pęknięć bądź styków na dachach. Dzięki temu woda nie przedostaje się do wewnątrz budynków. Można także zdecydować się na nylon, czyli włókno syntetyczne, które wykorzystuje się powszechnie do uszczelniania dachów. Nylon dekarski zabezpiecza dach przed wilgocią i wodą. Dach staje się wówczas odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Remont dachu wielkopowierzchniowego za pomocą płynnych membran

Nowoczesnym rozwiązaniem, które stale zyskuje na popularności zarówno, jeśli chodzi o dachy wielkopowierzchniowe, jak i dachy domów jednorodzinnych, są płynne membrany dachowe. Bezspoinowe powłoki hydrofobowe doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania hydroizolacyjnych powłokowych pokryć dachowych. Bezszwowa powłoka nanoszona jest w płynnej postaci na podłoża z blachy, papy czy podłoża mineralne.

Chcąc zabezpieczyć dachy wielkopowierzchniowych budynków przemysłowo-handlowych, bez wątpienia należy zdecydować się na płynne membrany dachowe. Można je zastosować do wykonania nowej powłoki ochronnej, ale także w celu poprawy estetyki dachu, schłodzenia poddasza, uszczelnienia miejscowego, konserwacji dachu. Bezspoinowe powłoki nadają się dodatkowo do uszczelniania kominów, naświetli, wpustów, wyłazów, dylatacji, koryt. Bezszwowe powłoki można wykorzystać do zabezpieczenia ścian bocznych, murów ogniowych, czap.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym tak naprawdę są bezszwowe powłoki dachowe i czy naprawdę mogą pochwalić się tak dużą skutecznością. To płynne masy jednoskładnikowe, które tworzą bezspoinową i elastyczną powłokę dachu, skutecznie chroniąc pokrycie na długie lata. Płynne membrany dachowe można nabyć w korzystnej cenie. Posiadają właściwości, które wydłużają żywotność dachu bez konieczności jego wymiany czy recyklingu starego pokrycia dachowego.

Przeczytaj również inne wpisy na naszym blogu:

Sprawdź również ofertę:

Skip to content