Jak naprawić przeciekający dach z blachy?

 Kategoria Publikacje

Remont dachu z blachy to wyzwanie, szczególnie gdy naszym problemem staje się przeciekanie. Nieszczelność takiego rodzaju dachu na łączeniach blach to usterka, która dotyka wiele domów. Choć pozornie nie musimy reagować od razu, zaleca się szybką reakcję w celu uniknięcia przeciekania wody do pomieszczeń. Jak naprawić przeciekający dach z blachy? Tego dowiesz się poniżej. 

Spis treści:

  • Czym uszczelnić dach pokryty blachą?
  • Jak uszczelniać różne rodzaje blach dachowych?

Z tego wpisu dowiesz się jak naprawić przeciekający dach, czyli czym uszczelnić dach pokryty blachą. Ponadto znajdziesz informacje, jak uszczelniać różne rodzaje blach dachowych. Sprawdź!

Czym uszczelnić dach pokryty blachą?

Dach, który został pokryty blachą, składa się z wielu elementów i szczegółów. Krawędzie dachu z blachy to części wieloelementowe. Odpowiednie ich ułożenie to przepis na udane uszczelnienie dachowe. Dach z blachy na pozór wydaje się prosty, ale by go uszczelnić, lepiej zatrudnić fachowców, którzy przy pomocy doświadczenia i odpowiednio wybranych preparatów uszczelniają dach. To da nam pewność i gwarancję trwałego i solidnego pokrycia dachowego. 

 

Jak uszczelnić różne rodzaje blach dachowych?

W zależności od rodzaju blachy, jakim pokryty został nasz dach, należy zastosować odpowiednie uszczelnienie dachowe. Jeśli nasz dach jest pokryty blachą aluminiową, doskonałym wyborem będzie płynna powłoka. To ona pozwoli na uzupełnienie ubytków i będzie rozwiązaniem, które nas nie zawiedzie. Kompletny i sprawdzony system, jakim jest podkład do blachy i warstwa nawierzchniowa sprawi, że dach z blachy aluminiowej będzie w pełni uszczelniony. W przypadku blachy ceramicznej uszczelnienie rozkłada się na kilka etapów. Pierwszym etapem uszczelniania takiego dachu jest nałożenie podkładowej masy antykorozyjnej. Masa ta tworzy podkład na podłożu metalowym. Kolejnym etapem jest nałożenie drugiej masy, której zadaniem jest utworzenie warstwy nawierzchniowej. Tutaj też w miejscach łączenia blachy, dla jej wytrzymałości wklejana jest siatka zbrojąca. Masa nawierzchniowa tworzy izolację na przygotowanym wcześniej podłożu z blachy. Wysokiej jakości materiał uszczelniający pozwala na uzupełnienie ubytków, jakie mogą powstawać. Ponadto odpowiednia izolacja zabezpiecza detale, jakie występują na dachu z blachy. Płynna powłoka, z której warto skorzystać w takim przypadku, gwarantuje skuteczną szczelność. Co ważne płynna powłoka to gwarancja bezkosztowego utrzymania dachu w późniejszym czasie. Raz uszczelniony dach nie powinien generować problemów, a co za tym idzie kosztów. Szczelna izolacja pozwala na oszczędność energii, wysoką trwałość i jakość, jaką będziemy mogli cieszyć się przez lata.

 

Polecane wpisy na blogu:

Sprawdź również ofertę:

Skip to content