Jak naprawić posadzkę betonową?

 In Publikacje

Wykruszona i nieestetyczna posadzka betonowa to nie tylko problem wizualny, ale przede wszystkim brak komfortu użytkowania powierzchni. Posadzka betonowa z biegiem czasu traci równość i jednolitość, kruszy się tworząc niebezpieczeństwo i zdecydowanie nie wygląda dobrze. W takich chwilach warto pomyśleć o renowacji posadzki betonowej. Jak naprawić posadzkę betonową? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Kiedy zdecydować się na renowację posadzki?
  • Etapy renowacji posadzki betonowej
  • Dlaczego warto poddać renowacji posadzkę?

Z tego wpisu dowiesz się, kiedy warto zdecydować się na renowację posadzki, jakie są etapy renowacji posadzki betonowej oraz dlaczego warto poddać posadzkę betonową renowacji. Więcej informacji znajdzie w poniższym tekście. 

 

Kiedy zdecydować się na renowację posadzki?

Posadzka betonowa zużywa się, jak każda powierzchnia, z której korzystamy trwale. Narażona jest ona na intensywną eksploatację. Wierzchnia warstwa posadzki wymaga po czasie renowacji, której nie trzeba się obawiać. Proces zniszczenia i degradacji obserwujemy najczęściej w miejscach, gdzie intensywność użytkowania jest bardzo wysoka. Takim miejscem są na przykład ciągi komunikacyjne. Wytarcie się wierzchniej warstwy betonowej posadzki to pierwszy etap, kolejnym jest wypłukiwanie spoiwa wiążącego kruszywo w podłożu. Te etapy prowadzą do kruszenia i pylenia posadzki betonowej. Po czasie zaczniemy zauważać ziarna betonu, później pęknięcia i odpryski. Właśnie w takiej chwili należy zdecydować się na renowację posadzki betonowej. 

 

Etapy renowacji posadzki betonowej

Pierwszym etapem renowacji posadzki betonowej jest jej odpowiednie przygotowanie. Podłoże należy oczyścić. Warstwę betonu trzeba zeszlifować, następnie umyć i zagruntować. Drugim etapem jest nałożenie wylewki samopoziomującej. Jest ona równomiernie rozprowadzana na podłożu i wyrównana. Trzecim etapem jest nałożenie wysoko odpornej warstwy żywicznej, takiej jak Hydromat Epoxy Floor 2K Paint. 

 

Dlaczego warto poddać renowacji posadzkę?

Renowacja posadzki betonowej to przede wszystkim sposób na zahamowanie procesu degradacji. Renowacja nawierzchni sprawi, że posadzka będzie wzmocniona i odświeżona, a co najważniejsze zabezpieczona. Dzięki naprawie posadzka posłuży jeszcze długie lata i to bezawaryjnie. Niepodjęcie odpowiednich kroków, może nas kosztować długą naprawę, która będzie wymagać wysokich kosztów. Renowacja posadzki zapewnia ochronę i wydłuża jej żywotność. W renowacji doskonale sprawdza się dwuskładnikowa farba epoksydowa taka jak Hydromat Epoxy Floor 2K Paint. Jest to sprawdzony produkt do renowacji betonu, wyróżnia się niską emisją związków chemicznych, brakiem pylenia, łatwością w utrzymaniu, brakiem uciążliwego zapachu podczas aplikacji, a co ważne nie wymaga ona konserwacji. Idealnie sprawdzi się w budynkach mieszkalnych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej.

Skip to content