Jak naprawić posadzkę betonową?

 In Publikacje

Wykruszona i nieestetyczna posadzka betonowa to nie tylko problem wizualny, ale przede wszystkim brak komfortu użytkowania powierzchni. Beton z biegiem czasu traci równość i jednolitość, kruszy się tworząc niebezpieczeństwo i zdecydowanie nie wygląda dobrze. W takich chwilach warto pomyśleć o renowacji posadzki betonowej. Jak naprawić powierzchnię posadzki z betonu? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Kiedy zdecydować się na renowację posadzki?
  • Etapy renowacji posadzki betonowej
  • Dlaczego warto poddać renowacji posadzkę?

Z tego wpisu dowiesz się, kiedy należy zdecydować się na renowację posadzki, jakie są etapy naprawy posadzki betonowej oraz dlaczego warto poddać posadzkę betonową renowacji. Więcej informacji znajdzie w poniższym tekście.

Kiedy zdecydować się na renowację posadzki?

Posadzka betonowa zużywa się, jak każda powierzchnia, z której korzystamy trwale. Narażona jest bowiem na intensywną eksploatację. Wierzchnia warstwa posadzki wymaga po czasie renowacji, której nie trzeba się obawiać. Proces zniszczenia i degradacji obserwujemy najczęściej w miejscach, gdzie intensywność użytkowania jest bardzo wysoka.

Takim miejscem są na przykład ciągi komunikacyjne. Wytarcie się wierzchniej warstwy betonowej posadzki to pierwszy etap, kolejnym jest wypłukiwanie spoiwa wiążącego kruszywo w podłożu. Te etapy prowadzą do kruszenia i pylenia posadzki betonowej.

Zniszczona posadzka wymagająca naprawy

Po czasie zaczniemy zauważać na posadzce ziarna betonu (początkowo wyglądają jak niegroźne zabrudzenia), później pęknięcia, ubytki, odpryski i inne uszkodzenia. Ich ilość uzależniona jest od stopnia eksploatacji powierzchni i warunków panujących wewnątrz budynku. Właśnie w takiej chwili konieczne jest przeprowadzenie renowacji posadzki betonowej przy pomocy odpowiedniej zaprawy.

Naprawa posadzki betonowej – etapy renowacji powierzchni

Podczas renowacji powierzchni betonowej w pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować podłoże, które należy oczyścić. Powinno się przeprowadzić szlifowanie betonu, mycie i proces gruntowania, by następnie nałożyć zaprawę w postaci wylewki samopoziomującej – jest ona równomiernie rozprowadzana na podłożu w celu pozbycia się nierówności. W trzecim etapie nakłada się świeżą żywicę, taką jak Hydromat Epoxy Floor 2K Paint, która jest odporna na uszkodzenia, wykwity pleśń, wykwity pleśni, pęknięcia i wilgoć.

Dlaczego warto naprawić zniszczoną posadzkę betonową?

Renowacja posadzki betonowej to przede wszystkim sposób na zahamowanie procesu degradacji. Renowacja nawierzchni sprawi, że posadzka będzie wzmocniona i odświeżona, a co najważniejsze zabezpieczona i pozbawiona szczelin.

Dzięki naprawie posadzki, podłoga posłuży jeszcze długie lata i to bezawaryjnie. Należy pamiętać, że niepodjęcie odpowiednich kroków, może nas kosztować długą naprawę, która będzie wymagać wysokich kosztów.

Naprawa powierzchni z betonu odpowiednią zaprawą – co wybrać?

Renowacja posadzki zapewnia ochronę i wydłuża jej żywotność. W renowacji doskonale sprawdza się dwuskładnikowa farba epoksydowa taka jak Hydromat Epoxy Floor 2K Paint, wykazująca wysoką odporność na uszkodzenia.

Jest to sprawdzony produkt do renowacji betonu, wyróżnia się niską emisją związków chemicznych, brakiem pylenia, łatwością w utrzymaniu, brakiem uciążliwego zapachu podczas aplikacji, a co ważne nie wymaga ona konserwacji. Idealnie sprawdzi się w budynkach mieszkalnych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej.

Zapraszamy do skorzystania z usług PROOF-TECH w celu naprawy podłoża!

Nasza witryna internetowa to miejsce, gdzie znajdziesz sprawdzone rozwiązania do naprawy posadzek betonowych. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możemy się zająć indywidualnie Twoim zleceniem, wykonać niezbędne prace i zniwelować pęknięcia podłoża. Chętnie opowiemy Ci, jak powinna wyglądać skuteczna naprawa powierzchni i w jaki sposób efektywnie korzystać z zaprawy Hydromat Epoxy Floor 2K Paint.

Skip to content