Jak naprawić dach z blachy?

 Kategoria Publikacje

Naprawa dachu z blachy musi zostać przeprowadzona niezwłocznie od momentu, gdy tylko zauważymy uszkodzenie. Oczywiście, im szybciej zauważymy szkodę, tym większe są szanse na to, że pokrycia dachowego nie trzeba będzie wymienić. Istnieją sytuacje, w których wymiana dachu będzie niezbędna, np. pęknięcia związane z utratą elastyczności. Dokonując przeglądu dachu, warto zwrócić uwagę na to, czy konieczna będzie m.in. naprawa kominów, w jakim stanie są wypusty w dachu. Remont pokrycia dachowego zapewnia bezpieczeństwo domownikom czy pracownikom. Z uszkodzonym dachem znacznie trudniej jest funkcjonować. Niestety, wiele osób odkłada wykonanie prac w czasie, gdyż wymiana całego pokrycia generuje wysokie koszty. Warto jednak podkreślić, że usługi tego typu wystarczają na wiele lat. Jak naprawić dach z blachy, aby zachować go w świetnym stanie na długo? Na czym polega naprawa dachu z blachy?

Spis treści:

Z wpisu dowiesz się, jak naprawić dach z blachy oraz jakie jest najskuteczniejsze rozwiązanie, które zapewni szczelność pokrycia dachowego na długie lata.

Uszczelnianie dachu z blachy – naprawa dachu z blachy

Jak uszczelnić dach z blachy? Proces uszczelniania blaszanego pokrycia dachowego przebiega w kilku etapach i jest bardzo podobny do uszczelniania powierzchni bitumicznych. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Bardzo ważne jest pozbycie się wszelkiego brudu, tłuszczu, mchu, porostów itp. Również dokładnie należy wyczyścić wypusty w dachu. Następnie nakłada się specjalny podkład antykorozyjny, który został zaprojektowany do metalowych powierzchni. Kluczowe jest dodatkowe zabezpieczenie newralgicznych miejsc – styków, połączeń różnych materiałów, łączników mechanicznych – przy użyciu siatki technicznej bądź taśmy uszczelniającej. Zatapia się je w warstwie podkładowej. Po jej wyschnięciu można przystąpić do nałożenia właściwego preparatu.

Płynna membrana hydroizolacyjna do naprawy dachu z blachy

Płynne membrany dachowe są coraz częściej wybierane do uszczelniania dachów z blachy. Ich główną zaletą jest ponadprzeciętna trwałość oraz uniwersalny charakter i wielozadaniowość. Produkt idealnie nadaje się do uszczelniania wypustów, dylatacji, świetlików dachowych. Bezspoinowe powłoki można również wykorzystać do innych elementów dachu, które są wysoce narażone na niedoskonałości. Powłoka jest płynna, co przekłada się na łatwość aplikacji oraz możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Płynna membrana dachowa gwarantuje odpowiednią ochronę. Dobrze sprawdzi się również do uszczelniania kominów. Co istotne, powłoka zabezpiecza pokrycie bez względu na jego powierzchnię. Znakomicie sprawdza się w przypadku dachów wielkopowierzchniowych. Warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które na długie lata zabezpieczą dach blaszany.

Oczywiście odpowiedni preparat to jedno – ważna jest również jego prawidłowa aplikacja. To dlatego do naprawy dachów blaszanych należy wynająć profesjonalistów. Fachowcy zadbają o każdy szczegół w zakresie wykonania powłoki, a zleceniodawca może mieć pewność, że zostanie ona zaaplikowana z należytą starannością. Na wykonanie usługi otrzymuje się długoletnią gwarancję.

 

Sprawdź ofertę:

 

Polecane wpisy na blogu:

Skip to content