Hydronylon przeznaczony na beton i OSB

 In Publikacje

Wybierając materiał na dach, inwestorzy kierują się różnymi przesłankami. Jednymi z coraz częściej spotykanych rozwiązań są beton oraz płyty OSB. Można powiedzieć, że z różnych powodów nawet zyskują na popularności. W Proof Tech budujemy naszą ofertę nie tylko z myślą o nowych budynkach i możliwości doboru dowolnej technologii na etapie projektowania i budowy. Pamiętamy również o tych wszystkich, którzy chcą zadbać o dachy w budynkach już istniejących – naprawić je, uszczelnić, uodpornić na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć i temperatura, poprawić ich wygląd i funkcjonalność. Umożliwiamy efektywną i efektowną renowację z wykorzystaniem nowoczesnej membrany – skutecznej, bezpiecznej dla środowiska, bezkosztowej w utrzymaniu.

Dachy betonowe i dachy z płyt OSB

Dachy betonowe od lat najczęściej spotykane są na południu Polski. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest o wiele częstsze występowanie w tym rejonie silnego wiatru. Ale – z uwagi na zmiany klimatu – gwałtowne zjawiska atmosferyczne dotykają już właściwie cały kraj. Również dlatego betonowe dachy wybierane są coraz częściej – i to do najróżniejszych konstrukcji. To trwały i wytrzymały rodzaj poszycia. A ponieważ możliwe jest także wycięcie w płytach betonowych otworów na okna połaciowe, jeszcze częściej wybiera się ten materiał na dachy także w budownictwie jednorodzinnym.

Z kolei płyty OSB – choć nie tak wytrzymałe jak beton – zdecydowanie usztywniają konstrukcję, a dodatkowo są też materiałem dźwiękoszczelnym. Mają także inne zalety, są wyborem ekonomicznym, zarówno w ujęciu finansowym, jak i czasowym. Montaż pojedynczych desek na konstrukcji zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Oczywiście, płyty OSB należy koniecznie zabezpieczyć, ponieważ są dość chłonne. I – tak jak wszystkie materiały – składają się z kawałków, zatem na ich styku pozostają nieszczelności.

Czym uszczelnić dach z betonu i dach z OSB

Bez względu na wybór materiału, z którego wykonany jest dach, inwestorom zależy na tym, aby finalnie konstrukcja była estetyczna i odporna na warunki atmosferyczne. Również dlatego firma Proof Tech rozszerza swoją ofertę, a kolejny produkt dedykowany jest właśnie nowym rodzajom powierzchni.

Do tej pory nasz produkt HYDRONYLON® można było aplikować na dachy pokryte blachą lub papą, oczywiście bez konieczności uprzedniego usuwania starych warstw. Zarówno na budynkach starszych, jak i podczas stawiania nowych inwestycji. Rozszerzyliśmy ofertę o HYDRONYLON® PLUS – ekologiczny system tworzący szczelną powłokę na podłożach betonowych i płytach OSB. To odpowiedź na potrzeby rynku, czego dowód stanowią kolejne realizacje.

Uszczelnianie dachów z betonu i dachów z OSB

Tak jak w przypadku opcji stosowanej na dachach z papy i blachy, również HYDRONYLON® PLUS przeznaczony na dachy betonowe i dachy z płyt OSB, jest produktem nowoczesnym, odpornym na warunki atmosferyczne. To gwarancja długoletniej ochrony, w dodatku opcja bezpieczna dla środowiska.

Dachy z betonu i dachy z płyt OSB mogą być pokrywane środkiem HYDRONYLON® PLUS na każdym etapie istnienia. Możliwa jest ochrona od momentu ustawienia budynku, ale również naprawa, już po latach funkcjonowania. Proof Tech zapewnia przed aplikacją bardzo dokładną inspekcję techniczną.

Od ponad dekady stosujemy pokrycia płynną membraną, która zapewnia hydroizolację na każdym poziomie, od lekkiej, przeciwwilgociowej, po ciężką, przeciwwodną. HYDRONYLON® PLUS zapewni dachom z betonu oraz dachom z OSB również odporność na promieniowanie UV i duże amplitudy temperatury.

Hydroizolacja dachów z betonu i dachów z OSB

Aplikacja wykonywana jest pod okiem fachowców, którzy w ramach systemu wykorzystują środek stanowiący podkład – HYDRONYLON® PLUS HP, warstwę zbrojeniową w postaci zbrojeniowej siatki technicznej oraz warstwę nawierzchniową, czyli HYDRONYLON® PLUS HN. Znakomicie przygotowana technologia sprawia, że zużycie poszczególnych substancji i materiałów można wyliczyć na podstawie powierzchni, która pozostaje do pokrycia. Wiemy, że dla inwestora możliwość doszacowania takiego wydatku w czasie kosztorysowania budowy lub remontu jest bardzo istotna. Na naszej stronie zamieszczony jest aktualny cennik oraz specyfikacja dotycząca dostępności poszczególnych opcji kolorystycznych. Produkt posiada Krajową Ocenę Techniczną, dokument również dostępny jest na stronie. Cieszymy się także z uwagi na fakt, że aplikacja HYDRONYLON® PLUS jest procedurą ekologiczną – nie wymaga stosowania ognia, a sam produkt ma niską zawartość lotnych związków organicznych.

Naprawa dachu z betonu lub dachu z OSB

W przypadku naprawy dachu z betonu lub dachu z płyt OSB nie są wymagane dodatkowe przygotowania. HYDRONYLON® PLUS może być aplikowany również na dachy o dużym stopniu skomplikowania konstrukcji. Warto dodać, że HYDRONYLON® PLUS to nie tylko wykonanie nowej powłoki. Oprócz oczywistej konserwacji dachu z betonu czy dachu z OSB, poprawia się estetyka, a całość jest uszczelniona. Tak powierzchnia płaska, jak i podstawy kominów, wpusty, naświetla, wyłazy, dylatacje i koryta oraz wsporniki instalacji.

To rozwiązanie dla budynków wielkopowierzchniowych, obiektów handlowych lub przemysłowych, ale także dla niewielkich konstrukcji mieszkalnych.

Renowacja dachu z betonu lub dachu z OSB

Produkt HYDRONYLON® PLUS posiada wszystkie właściwości znane użytkownikom wcześniejszej wersji produktu, przeznaczonego na pokrycia papy i blachy – HYDRONYLON®. Tym razem ofertę kierujemy do inwestorów i właścicieli budynków z dachem wykonanym z betonu i dachu z OSB.

HYDRONYLON® PLUS to dla właścicieli budynków możliwość renowacji dachu – jednoczesnej poprawy jego właściwości ochronnych, jak i wyglądu. Znakomite efekty uzyskaliśmy już na budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Przykładowe realizacje wizualizujemy na naszej stronie. Zdjęcia pokazują wyraźnie, że HYDRONYLON® PLUS może być stosowany nie tylko na idealnie płaskich powierzchniach. Doskonale zachowuje się również na wszelkiego typu krzywiznach, zagłębieniach, a także wszędzie tam, gdzie na dachu występują liczne instalacje. To dlatego, że nasza membrana może być nakładana pędzlem, wałkiem lub natryskowo. Wykazuje pamięć kształtu i stanowi bezspoinową powłokę. Wygląda i działa lepiej, sprawiając, że dach z betonu lub dach z OSB będzie skutecznie chronił budynek i przebywające w nim osoby przez długie lata.

Skip to content