Hydronylon – co to jest? Gdzie kupić?

 Kategoria Publikacje

Dach w ciągu roku jest narażony na skrajne temperatury, zmiany wilgotności i niesprzyjające warunki pogodowe. Aby zachował szczelność i nie podlegał uszkodzeniom powierzchniowym, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Jednym z najpopularniejszych sposobów na uszczelnienie dachu, jest zastosowanie hydronylonu. Izolacja płynną membraną to wielofunkcyjna metoda, ekologiczna i łatwa w użyciu. Ekologiczna i wodorozcieńczalna powłoka wzorowo radzi sobie z postępującymi procesami niszczenia dachu. Co to jest hydronylon? Gdzie można go kupić?

Spis treści:

  • Hydronylon – co to jest?
  • Hydronylon – gdzie kupić?

We wpisie dowiesz się czym jest hydronylon, po co się go stosuje oraz gdzie można zakupić tego typu produkt.

 

Hydronylon – co to jest?

Hydronylon, to inaczej izolacja pokrycia dachowego płynna membraną. Ta metoda izolacji zapewnia wysokie zabezpieczenie dachu przed wilgocią. Może być stosowana na różnych typach poszycia dachu: na dachu z papy, z blachy, z pianki poliuretanowej czy innych pokryciach, wymagających zabezpieczenia. Nie wymaga wymiany starej pokrywy dachowej, jednak przed malowaniem należy przeprowadzić niezbędne czynności konserwujące dach. Co charakteryzuje ten sposób uszczelniania, to wytworzona jednolita powłoka, nie posiadająca łączeń. Aplikuje się ją na oczyszczoną powierzchnię dachu, tak aby warstwa hydronylonu dokładniej trzymała się podłoża. Powłokę nakładamy wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. Co istotne, hydronylon chroni powierzchnię dachu przed nagrzewaniem. Powłoka jest odporna na promieniowanie UV. Temperatura na najwyższych kondygnacjach budynku, nie będzie się skrajnie różnić od temperatury w jego niższych partiach. Ważną cechą hydronylonu jest lekkość i elastyczność – zabezpieczenie dachu płynną membraną, nie obciąża konstrukcji dachu i pozwala na jego naturalną pracę. Płynną membranę można zastosować na całej powierzchni dachu jak i na jego wybranych częściach. Po zastygnięciu powłoka trwale zabezpiecza pokrycie dachowe i łatwo opiera się różnych czynnikom zewnętrznym. Zastosowanie płynnej membrany na pokryciu dachowym, wpływa także na ekonomiczny aspekt użytkowania budynku. Dach utrzymując stałą, niską temperaturę powierzchni nie będzie powodował nagrzewania pomieszczeń, a ich schładzanie nie będzie wymagało dużego zużycia mocy.

 

Hydronylon – gdzie kupić?

Płynną membranę możesz kupić wyłącznie u producenta, cennik również dostępny jest na stronie Proof-Tech. Najlepiej sięgać po sprawdzone produkty znanych marek, aby mieć pewność, że gotowa powłoka będzie zabezpieczała pokrywę dachową w prawidłowy sposób. W porównaniu do efektów jakie osiągniemy stosując hydronylon, koszty związane z jego aplikacją są minimalne. Fachowe wykonanie malowania hydronylonem, gwarantuje dotarcie i zabezpieczenie nawet najciężej dostępnych miejsc na dachu. Warto zainwestować w nowoczesny produkt i fachowe wykonanie usługi i cieszyć się szczelnym dachem przez długie lata.

Przeczytaj również inne wpisy na naszym blogu:

Sprawdź ofertę:

Skip to content