Czym uszczelnić dach z blachy?

 Kategoria Publikacje

Z poniższego tekstu dowiesz się, czym uszczelnić dach pokryty blachą, aby na dłużej zachował on swój pierwotny wygląd. Podpowiadamy także, jak uszczelnić dach z blachy aluminiowej, ceramicznej, przedłużając jego trwałość i odpowiednio zabezpieczając na lata.

Spis treści:

 • Czym uszczelnić dach pokryty blachą
 • Czym uszczelnić dach z blachy aluminiowej
 • Czym uszczelnić dach z blachy ceramicznej
 • Czym uszczelnić dach z blachy dachowej
 • Uszczelnienie dachu z blachy – przydatne wskazówki
 • Jak uszczelnić dach z blachy?
 • Jak uszczelnić dach z blachy trapezowej?
 • Czym uszczelnić dach z blachy falistej?
 • Uszczelnianie dachu z blachy falistej – krok po kroku
 • Czym uszczelnić przeciekający dach z blachy?

Czym uszczelnić dach pokryty blachą

Dachy pokryte blachą zawierają wiele złożonych szczegółów. Przez dach oraz krawędzie przechodzą liczne elementy, które bez wątpienia są prawdziwym wyzwaniem podczas wykonywania uszczelnień. To dlatego – choć oczywiście można uszczelnić dach z blachy samodzielnie – nie zaleca się tego robić. Skorzystanie w tym przypadku z pomocy fachowców będzie gwarancją wykonania trwałego, solidnego pokrycia.

Czym uszczelnić dach z blachy aluminiowej

Jeśli chcemy uszczelnić dach z blachy aluminiowej, dobrym wyborem będą płynne powłoki. To niezawodne rozwiązania w tym zakresie, które pozwalają na doskonałe uzupełnienie wszelkich ubytków. Warto zdecydować się na kompletny i sprawdzony system, czyli podkład do blachy, jak i warstwę nawierzchniową, aby kompleksowo wykonać uszczelnienie dachu z blachy.

Czym uszczelnić dach z blachy ceramicznej

Pierwszym etapem uszczelniania dachu z blachy jest nałożenie specjalnej, antykorozyjnej masy podkładowej. Dzięki niej wykonamy podkład antykorozyjny na podłożach metalowych. Drugim krokiem jest nałożenie masy nawierzchniowej, która z kolei jest przeznaczona do wykonywania warstwy wierzchniej na wcześniej przygotowanym podłożu z blachy.

Czym uszczelnić dach z blachy dachowej

Ważne jest to, że wysokiej jakości materiał uszczelniający pozwoli nam na uzupełnienie wszelkich ubytków oraz zabezpieczenie złożonych detali w przypadku dachów z blachy. Płynna powłoka wykazuje doskonałą przyczepność i stanowi szczelne zabezpieczenie przed wodą. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju powłoki, jeśli chodzi o uszczelnienie dachu z blachy? Przede wszystkim mamy zagwarantowane: skuteczne uszczelnienie, bezkosztowe utrzymanie, oszczędność energii, wysoką trwałość i jakość na lata.

Uszczelnienie dachu z blachy – przydatne wskazówki

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które służą do uszczelnienia dachu. Są to m.in. gumy w płynie, dwuskładnikowe żywice, pianki, taśmy dekarskie, kleje i wiele innych. Wybór właściwego rozwiązania do hydroizolacji dachu nie należy do najłatwiejszych, warto w takiej sytuacji powierzyć tę pracę specjalistom. Jeśli jednak chcesz poznać przydatne wskazówki jak uszczelnić zniszczoną powierzchnię, żeby zorientować się w temacie lub zrozumieć jakie czynności będą realizować specjaliści – dobrze trafiłeś.

Jak uszczelnić dach z blachy?

W naszej firmie PROOF -TECH realizujemy uszczelnienia z wykorzystaniem zestawu HYDRONYLON®, prace zawsze poprzedzamy wykonaniem dokładnej inspekcji technicznej. Produkty, jakich używamy to:

 • podkład blacha – HYDRONYLON® HMS(P) – antykorozyjna masa podkładowa, nanoszona w postaci płynnej HYDRONYLON®,
 • siatka techniczna SW-1 – siatka zbrojąca z poliestru,
 • warstwa nawierzchniowa HYDRONYLON® HN – akrylowa, kopolimetowa masa hydrolizacyjna.

Jak uszczelnić dach z blachy trapezowej?

W celu uszczelniania blachy trapezowej warto przyjrzeć się powłokom hydroizolacyjnym HYDRONYLON®. Do ich atutów z pewnością należy trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne – sprawdzą się w warunkach dużych wahań temperatury, wilgotności, nasłonecznienia. Aplikacja odbywa się szybko i sprawnie, dodatkowo oferujemy gwarancję na wykonane usługi.

Czym uszczelnić dach z blachy falistej?

W przypadku blachy falistej również świetnie sprawdzi się powłoka hydroizolacyjna HYDRONYLON®. Skutecznie uszczelnia i konserwuje pokrycia dachu z papy oraz blachy, także falistej.
Są łatwe w użyciu, a przede wszystkim nie wymagają zrywania i co za tym idzie utylizacji aktualnych pokryć, dodatkowo cechują się długoletnią ochroną przed uszkodzeniami.
Powłokę hydroizolacyjną możesz nałożyć pędzlem, wałkiem lub z użyciem szybkiej metody natryskowej. Po wyschnięciu uzyskasz trwałą i jednolitą konstrukcję, odporną na wilgoć, silne słońce.

Uszczelnianie dachu z blachy falistej – krok po kroku

Uszczelnienie dachu falistego nie wiąże się z żadnymi niedogodnościami. Wykorzystujemy nowoczesne techniki, dzięki którym prace przebiegają szybko i sprawnie, a budynek nie musi być wyłączany z eksploatacji na długi czas. W zależności od wyników, wcześniej przeprowadzonej ekspertyzy, uszczelnienie może trwać nawet do kilku godzin, jednak wszystko zależy od stopnia uszkodzeń. Hydroizolacja może być wykonana w każdym, dogodnym dla klienta momencie. Dodatkowo szybki czas realizacji sprawia, że Twoja firma nie będzie narażona na straty spowodowane wyłączeniem budynku z użytku.

Czym uszczelnić przeciekający dach z blachy?

Hydroizolacja, czyli jedna z najbardziej skutecznych z dostępnych na rynku możliwości gwarantuje trwałość i skuteczność na lata. Metoda ta dodatkowo jest bardzo bezpieczna dla środowiska – nie wymaga stosowania otwartego ognia, dodatkowo jej użycie emituje bardzo niską zawartość związków lotnych.
Nasza firma Proof-Tech Sp. z o.o. to gwarancja niezawodności, precyzji i doświadczenia. Zapraszamy.

 

Polecane wpisy na blogu:

 

Sprawdź ofertę:

 

Skip to content