Co zrobić, gdy dach przecieka?

Nie ulega wątpliwości, że przeciekający dach stanowi poważny problem – szczególnie wtedy, gdy nasze finanse są mocno ograniczone i nie możemy sobie pozwolić na wymianę całego dachu. Przybliżony koszt wymiany dachu domu jednorodzinnego wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście do dyspozycji jest kilka opcji, które wydłużą żywotność dachu i wiążą się ze znacznie mniejszym wydatkiem. O czym mowa?

Skuteczny hydronylon

Hydronylon doskonale nadaje się do wykonywania hydroizolacyjnych powłokowych pokryć dachowych. Nanosi się go w płynnej postaci na podłoża mineralne, metalowe lub wykonane z papy bitumicznej. Hydronylon świetnie sprawdzi się w przypadku wielkopowierzchniowych budynków przemysłowo-handlowych, a także mieszkalnych. Hydronylon można zastosować do wykonania nowej powłoki ochronnej, w celu konserwacji dachu, poprawy jego estetyki, schłodzenia poddasza, uszczelnienia miejscowego, uszczelnienia kominów, wpustów, naświetli, wyłazów, dylatacji, koryt. Hydronylon stanowi również zabezpieczenie ścian bocznych, czap czy murów ogniowych. Mówiąc najprościej, jest to płynna masa jednoskładnikowa, która tworzy bezspoinową i elastyczną powłokę dachu. Doskonale chroni dach na długie lata. Niestety, ale bywa tak, że utrzymanie dachu w odpowiedniej kondycji technicznej bywa sporym wyzwaniem. Do tego dochodzi ograniczony budżet. Hydronylon to produkt w bardzo korzystnej cenie, który posiada właściwości pozwalające na wydłużenie żywotności dachów bez konieczności ich wymiany bądź recyklingu starego pokrycia dachowego. Co więcej, hydronylon pozwala na uzyskanie nowoczesnego pokrycia dachowego.

Polimerowy lub nylonowy materiał izolacyjny

Można również zdecydować się na polimerowy bądź nylonowy materiał izolacyjny. Polimery są związkami chemicznymi, które stanowią podstawowy składnik tworzyw sztucznych. Stosuje się je w wielu dziedzinach – także w budownictwie jako materiały uszczelniające czy termoizolacyjne. Popularne są kleje polimerowe, które stosunkowo łatwo się aplikuje. Alternatywą dla nich są masy polimerowe, które nadają się do zabezpieczania pęknięć lub styków na dachach, zabezpieczając tym samym przed przedostaniem się wody do wewnątrz budynku. W przypadku przeciekającego dachu czas odgrywa ogromną rolę, dlatego można szybko wykonać powłokę wodoszczelną na dachu dzięki takim preparatom.

Z kolei nylon jest włóknem syntetycznym, które także jest powszechnie wykorzystywane do uszczelniania dachów. Nylon dekarski ma za zadanie zabezpieczać dach przed wodą oraz wilgocią dzięki powłokom nylonowym, które tworzą zabezpieczenie ochronne. Dach jest wtedy odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo powłoki nylonowe dość szybko schną i są plastyczne. Materiał ten można użyć do samodzielnego uszczelniania każdego pokrycia dachowego bez względu na materiał czy kształt dachówki. Nylon jest również często wykorzystywany do izolacji fundamentów, ścian w pralniach, łazienkach, piwnicach i miejscach, które charakteryzują się dużą wilgotnością.

0
Skip to content