Co zrobić, gdy dach przecieka?

 Kategoria Publikacje

Nie ulega wątpliwości, że przeciekający dach stanowi poważny problem – szczególnie wtedy, gdy nasze finanse są mocno ograniczone i nie możemy sobie pozwolić na wymianę całego dachu. Przybliżony koszt wymiany dachu domu jednorodzinnego wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście do dyspozycji jest kilka opcji, które wydłużą żywotność dachu i wiążą się ze znacznie mniejszym wydatkiem. O czym mowa?

Skuteczny hydronylon

Hydronylon doskonale nadaje się do wykonywania hydroizolacyjnych powłokowych pokryć dachowych. Nanosi się go w płynnej postaci na podłoża mineralne, metalowe lub wykonane z papy bitumicznej. Hydronylon świetnie sprawdzi się w przypadku wielkopowierzchniowych budynków przemysłowo-handlowych, a także mieszkalnych. Hydronylon można zastosować do wykonania nowej powłoki ochronnej, w celu konserwacji dachu, poprawy jego estetyki, schłodzenia poddasza, uszczelnienia miejscowego, uszczelnienia kominów, wpustów, naświetli, wyłazów, dylatacji, koryt. Hydronylon stanowi również zabezpieczenie ścian bocznych, czap czy murów ogniowych. Mówiąc najprościej, jest to płynna masa jednoskładnikowa, która tworzy bezspoinową i elastyczną powłokę dachu. Doskonale chroni dach na długie lata. Niestety, ale bywa tak, że utrzymanie dachu w odpowiedniej kondycji technicznej bywa sporym wyzwaniem. Do tego dochodzi ograniczony budżet. Hydronylon to produkt w bardzo korzystnej cenie, który posiada właściwości pozwalające na wydłużenie żywotności dachów bez konieczności ich wymiany bądź recyklingu starego pokrycia dachowego. Co więcej, hydronylon pozwala na uzyskanie nowoczesnego pokrycia dachowego.

Polimerowy lub nylonowy materiał izolacyjny

Można również zdecydować się na polimerowy bądź nylonowy materiał izolacyjny. Polimery są związkami chemicznymi, które stanowią podstawowy składnik tworzyw sztucznych. Stosuje się je w wielu dziedzinach – także w budownictwie jako materiały uszczelniające czy termoizolacyjne. Popularne są kleje polimerowe, które stosunkowo łatwo się aplikuje. Alternatywą dla nich są masy polimerowe, które nadają się do zabezpieczania pęknięć lub styków na dachach, zabezpieczając tym samym przed przedostaniem się wody do wewnątrz budynku. W przypadku przeciekającego dachu czas odgrywa ogromną rolę, dlatego można szybko wykonać powłokę wodoszczelną na dachu dzięki takim preparatom.

Z kolei nylon jest włóknem syntetycznym, które także jest powszechnie wykorzystywane do uszczelniania dachów. Nylon dekarski ma za zadanie zabezpieczać dach przed wodą oraz wilgocią dzięki powłokom nylonowym, które tworzą zabezpieczenie ochronne. Dach jest wtedy odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo powłoki nylonowe dość szybko schną i są plastyczne. Materiał ten można użyć do samodzielnego uszczelniania każdego pokrycia dachowego bez względu na materiał czy kształt dachówki. Nylon jest również często wykorzystywany do izolacji fundamentów, ścian w pralniach, łazienkach, piwnicach i miejscach, które charakteryzują się dużą wilgotnością.

Co zaradzić na przeciek dachu?

Przeciek dachu to nic przyjemnego. Źródło większości nieszczelności dachu jest trudne do znalezienia, ponieważ pochodzi z miejsca, w którym pojawia się nieszczelność, która nie jest zawsze widoczna. Aby znaleźć źródło przecieku, postępuj zgodnie z naszą radą i „pomyśl jak woda”. Woda zazwyczaj dostaje się przez zużyte, uszkodzone lub brakujące kawałki dachu, a dalej idzie już z pewnym prądem. Przeciek dachu wbrew pozorom jest dość powszechnym zjawiskiem i trzeba jak najszybciej mu zaradzić, ponieważ może to doprowadzić do powstania grzybów i pleśni.

Przecieki dachu – jak sobie z nimi radzić?

Co zrobić, gdy pojawiają się przecieki dachu? Zwykle widać to na suficie. Jeśli zauważysz, że woda kapie z wybrzuszeń lub przebarwień na suficie, prawdopodobnie woda gromadzi się po drugiej stronie tego wybrzuszenia lub plamy. Chwyć wiadro, kosz na śmieci lub inny pojemnik i umieść go pod miejscem wycieku lub podejrzenia wycieku. Możesz nawet rozważyć podparcie deski wewnątrz pojemnika, aby krople spadały na deskę, a nie na nagromadzoną wodę. Zminimalizuje to powtarzający się dźwięk kapania. To pierwszy krok. Kolejnym jest odnalezienie źródła problemu i próba jak najszybszego zneutralizowania go, ponieważ przecieki dachu mogą popsuć wiele w całym domu – także wprowadzić liczne choroby od pleśni, wilgoci i grzybów.

Nylon dekarski – cennik

W przypadku przecieków dachowych trzeba sobie odpowiednio radzić, aby nie doprowadzić do znacznego pogorszenia się stanu pokrycia. Pomóc w tym może nylon dekarski. Cennik tego materiału zależy od konkretnych właściwości oraz od producenta.

Nylon dekarski ceny

Nylon to nowoczesna technologia powlekania dachów specjalistycznym tworzywem. Charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne, na promieniowanie ultrafioletowe oraz może pochwalić się doskonałą plastycznością. Nylon dostępny jest w formie płynnej i zmienia się w zwartą powłokę. Nylon dekarski ceny ma różne. Najtańsze produkty można kupić już za kilkadziesiąt złotych za puszkę.

Najlepiej wybór pozostawić specjaliście, który będzie uszczelniał nasz dach.

Polecane artykuły:

Nasza oferta obejmuje również:

Skip to content