Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem?

 In Publikacje

Blacha, to pokrycie dachowe które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, stało się częstym wyborem wśród klientów. Szczególnie dotyczy to zadaszenia hal magazynowych oraz dużych powierzchni produkcyjnych. Dachy z blachy stosuje się także w prywatnych inwestycjach, stosując materiały o różnych kształtach i profilach. Niewątpliwą zaletą zadaszenia wykonanego z blachy, jest możliwość szybkiego i taniego w porównaniu do innych materiałów, wykonania tego typu dachu. Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Typy dachów z blachy
  • Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem?

We wpisie przeczytasz jakie wyróżniamy typy dachów blaszanych oraz jak skutecznie zabezpieczyć dach przed rdzewieniem przy pomocy płynnej membrany.

Typy dachów z blachy

Do najważniejszych typów dachów wykonanych z blachy zaliczamy:
– blachodachówkę, która w swojej formie najbardziej przypomina tradycyjną dachówkę. Najczęściej wybierają ją prywatni inwestorzy do budynków mieszkalnych. Każda z blach posiada kilka warstw zabezpieczających, w tym dodatkowe wykończenie specjalną posypką mineralną, Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w błyszczącym i matowym wykończeniu.
– blachę trapezową, której nazwa wzięła się od charakterystycznego przekroju tłoczonej blachy. Najczęściej jest wykorzystywana na dachach budynków gospodarczych, magazynach, budynkach przemysłowych oraz garażach.
– blachy na rąbek stojący, czyli innowacyjny typ prostego dachu z blachy, wykorzystywany do pokrycia nowoczesnych domów prywatnych czy zabytkowych budynków. Minimalistyczny wygląd modułów nadaje budynkowi wysoki standard estetyczny i świetnie nadaje się do pokrycia budynku o skomplikowanym kształcie. Rąbek służy jako mocowanie arkuszy jeden do drugiego, jednocześnie nadając nowatorski wygląd pokryciu budynku.

Jak zabezpieczyć dach z blachy przed rdzewieniem?

Aby skutecznie zabezpieczyć dach pokryty blachą, nie trzeba od razu demontować uszkodzonych elementów i wymieniać na nowe. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku przecieków spowodowanych rdzewieniem powłoki, jest zastosowanie płynnej membrany. Wysoka elastyczność membrany oraz jej bezszwowa powłoka, zapewniają uzyskanie skutecznego uszczelniania struktury dachu, nawet w przypadku jego intensywnej pracy pod wpływem zróżnicowanych temperatur. Powstała membrana silnie przylega do materiału dachu, bez ryzyka przerwania i rozszczelnienia powstałej powłoki. Aby zastosować hydronylon na dach blaszany, należy jedynie oczyścić ogniska korozji, pozbyć się z powierzchni dachu luźnych odpadów i odtłuścić jego powierzchnię. W tym celu zalecane jest przeprowadzenie profesjonalnego mycia dachu, które zapewnia maksymalną przyczepność hydronylonu do powierzchni blachy. Po aplikacji płynnej warstwy substancja zastyga, tworząc elastyczną powłokę i chroniąc całą powierzchnię dachu. Płynna membrana niweluje ryzyko dalszej korozji dachu i przedłuża jego żywotność. Hydronylon skutecznie zabezpiecza blachę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych i mechanicznych, które są najczęstszą przyczyną tworzenia się rdzy na powierzchni dachu.

Polecane wpisy na blogu:

Skip to content