Jak zabezpieczyć dach płaski w okresie jesiennym?

 In Publikacje

W okresie jesiennym dachy budynków, są szczególnie często poddawane intensywnemu działaniu czynników atmosferycznych. Niższe temperatury oraz częste narażenie pokrywy dachowej na opady deszczu, mogą niekorzystnie wpływać na jej stan. Jesienią konieczny jest gruntowny przegląd dachu, ponieważ w tym czasie, obserwuje się najwyższy poziom powstawania przecieków pokryć dachowych. Wszelkie nieszczelności dachu mogą powodować przedostawanie się wody deszczowej do wnętrza budynku, a co za tym idzie, rozwój pleśni i grzybów szkodliwych dla zdrowia mieszkańców. Jak zabezpieczyć dach płaski w okresie jesiennym? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Dach płaski – na co zwrócić uwagę?
  • Hydroizolacja – najlepszy sposób na zabezpieczenie dachu płaskiego

We wpisie dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji dachu płaskiego oraz dlaczego hydroizolacja jest najlepszym sposobem, na zabezpieczenie tego typu dachu.

Dach płaski – na co zwrócić uwagę?

Dachy płaskie, to charakterystyczna forma zadaszenia dla budynków użytku przemysłowego, hal produkcyjnych, magazynów czy budynków mieszkalnych typu bloki. Przeważnie jako pokrycie dachów płaskich stosuje się papę bitumiczną, która jest niezwykle popularnym i tanim rozwiązaniem, oraz blachę trapezową, która cechuje się lepszą wytrzymałością na warunki pogodowe. Dach płaski ze względu na specyfikę swojej budowy, ma tendencję do gorszego odprowadzania wody, niż w przypadku dachów skośnych o większym stopniu nachylenia. Papa wymaga regularnego przeprowadzania prac konserwatorskich i ma większą tendencję do powstawania ubytków, spękań i wybrzuszeń. Mogą być one przyczyną intensywnego działania promieni słonecznych czy intensywnego nagrzewania się wnętrza budynku. Podczas przeglądu warto zwrócić szczególną uwagę na newralgiczne fragmenty pokrywy dachowej takie jak okna dachowe, połączenie dachu z kominem czy wentylacja. To miejsca, w których wyjątkowo często obserwuje się powstawanie nieszczelności.

Hydroizolacja – najlepszy sposób na zabezpieczenie dachu płaskiego

Aby uniknąć całkowitego remontu zadaszenia, który wiążę się niejednokrotnie ze sporym wydatkiem, warto odpowiednio zabezpieczyć dach. Do uszczelniania dachu najlepiej zdecydować się na zastosowanie płynnej membrany, która skutecznie i długotrwale zabezpiecza dach płaski – wykonany zarówno z papy bitumicznej, jak i z blachy trapezowej. Składniki użyte do produkcji płynnych membran dostępnych w naszej ofercie, cechują się pełną odpornością na wilgoć a jednocześnie docierają we wszystkie newralgiczne miejsca na dachu. Powstała na powierzchni dachu bezszwowa membrana, jest wysoce elastyczna , odporna na nagrzewanie oraz działanie szkodliwego promieniowania UV. Hydroizolacja przedłuża żywotność dachu – przy profesjonalnej aplikacji, może zabezpieczać dach przed przeciekaniem na długie lata. Płynna membrana zapobiega także ponownemu narastaniu mchów i porostów, oraz zatrzymuje rozwój bakterii i grzybów na powierzchni dachu. Ze względu na natryskową aplikację, hydroizolacja nie obciążą pokrywy dachowej i nie wymaga zrywania jej starej warstwy. To idealne rozwiązanie do konserwacji dachu płaskiego na okres jesienno-zimowy oraz kolejne lata.

 

Zobacz również inne wpisy na blogu:

Skip to content