Jak uszczelnić dach z papy?

 In Publikacje

Z poniższego wpisu dowiesz się, jak odpowiednio uszczelnić dach z papy, jak przeprowadzić renowację dachu z papy bitumicznej oraz, jak naprawić dach z papy krok po kroku.

Jak uszczelnić dach papa

Nieszczelność dachu z papy to stosunkowo często spotykany problem. Bez wątpienia przeciekający dach z papy to szereg problemów. Uciążliwe jest zalewanie pomieszczeń, niszczenie instalacji elektrycznych, a także pleśń i grzyby. Na szczęście renowacja dachu z papy nie jest czasochłonna jeśli zadbamy o to przy użyciu odpowiednich materiałów. Można przeprowadzić ją samodzielnie, choć lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy skutecznie naprawią dach z papy bitumicznej.

Jak uszczelnić dach kryty papą

Papa termozgrzewalna, asfalt czy pozostałe pokrycia bitumiczne są bardzo często wybieranymi pokryciami dachowymi. To rozwiązanie stosunkowo tanie, stąd jego popularność. Niestety, czasem bywa zawodne i wtedy konieczna jest renowacja dachu z papy. Pokrycie dachowe z papy jest mało elastyczne, dlatego niszczy się na skutek działania promieni UV, deszczu czy zmian temperatury. Jeśli nie mamy odpowiednich materiałów, trudno nam będzie zabezpieczyć papą wszelkie zakamarki dachu, np. wokół kominów czy okien.

Jak uszczelnić dach pokryty papą

Aby naprawić dach z papy, wbrew pozorom wcale nie trzeba zrywać starego pokrycia i kłaść nowego. Wymiana dachu z papy wiąże się ze sporym kosztem, a raczej tego każdy chce uniknąć. Skuteczną alternatywą jest zastosowanie specjalistycznej powłoki uszczelniającej do dachu z papy. Na jaką się zdecydować?

Jak uszczelnić dach z papy

Aby uszczelnić dach z papy, konieczna jest specjalistyczna powłoka. Profesjonalny produkt powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być elastyczny, odporny na promieniowanie UV, a także na trudne warunki atmosferyczne. Odpowiednia powłoka uszczelniająca do papy musi być także wodoszczelna. Powłokę stosujemy na odpowiednio przygotowany dach. Nie ma konieczności zrywania starego pokrycia. Co istotne, powłoki uszczelniające nie mają spoin i łączeń. To dlatego tworzą jednolitą, elastyczną powierzchnię, co przekłada się na wysoką skuteczność i szczelność pokryć dachowych.

 

Polecane wpisy na blogu:

Skip to content