Chłodne poddasze bez klimatyzacji

 In Publikacje

Chłodne poddasze bez klimatyzacji.

Przyszło lato, a z nim upały uciążliwe dla lokatorów, szczególnie tych mieszkających na najwyższych kondygnacjach. Nagrzewanie dachów budynków mieszkalnych to jeden z kluczowych czynników wpływający na temperaturę mieszkań. Te pokryte papą mogą na powierzchni osiągnąć temperaturę nawet ponad 90 stopni. Jakiekolwiek prace wykonywane na powierzchni takiego dachu są utrudnione, często wręcz niemożliwe.

Technologia zimne dachy.

Od wielu lat na zachodzie znana jest technologia Cool Roofs czyli Zimnych Dachów. Technologia ma swoje źródło w Stanach Zjednoczonych, gdzie w miesiącach letnich zapotrzebowanie na klimatyzowanie pomieszczeń znacznie przekraczało możliwości sieci energetycznych. Najtańszą i najprostszą metodą rozwiązania problemu okazało się schłodzenie powierzchni dachu i zmniejszenie zapotrzebowania na energię do klimatyzatorów. Tłumacząc w dużym uproszczeniu celem jest odbicie promieniowania słonecznego i jednocześnie niedopuszczenie do akumulowania ciepła w podłożu.

Dlaczego warto?

To rozwiązanie nieczęsto jest wybierana przez inwestorów w Polsce. Dlaczego? Być może dlatego, że duża część dachów posiada termoizolację i efekt jego schłodzenia nie będzie odczuwalny. Zapominamy jednak o innych niemniej ważnych zaletach tego rozwiązania.
Najważniejszym z nich będzie znaczące wydłużenie żywotności powłoki hydroizolacyjnej i zmniejszenie degradującego wpływu słońca, temperatury i deszczu.
Ponadto, łatwiejsza eksploatacja dachu w dni o dużym nasłonecznieniu.
Coraz częściej też pojawia się połączenie technologii powłok refleksyjnych z „dwustronnymi” panelami fotowoltaicznymi. Dla efektywności paneli dwustronnych istotna okazała się zdolność powłoki do odbicia promieni słonecznych. Im większa refleksyjność tym większa efektywność paneli.
Zimny dach bez kapitalnego remontu.

Wymienione powyżej cechy można uzyskać niskim kosztem. Jeżeli dach nie wymaga remontu, powłoka jest szczelna i nie posiada uszkodzeń, wystarczające jest naniesienie warstwy refleksyjnej HYDRONYLON®.

Jeżeli jednak powłoka wymaga renowacji, należy zastosować pełny system HYDRONYLON® z nawierzchniową warstwą refleksyjną.

 

Polski produkt na Zimne Dachy

Zabezpieczenie dachu membraną HYDRONYLON spowoduje, że nagrzeje się on do 48% mniej niż w przypadku papy. Stanowi to nie tylko idealne rozwiązanie schłodzenia powłoki, ale dodatkowo wydłuży jej żywotność o kolejne lata.

Płynna membrana, produkowana przez polską firmę Proof-Tech, nakładana jest na istniejące pokrycie z papy lub blachy. Znakomicie nadaje się do uszczelniania newralgicznych i trudno dostępnych miejsc, gdyż jest aplikowana w postaci płynnej.

Firma Proof-Tech współpracuje ze spółdzielniami mieszkaniowymi od ponad 10 lat. Z każdym rokiem wykonuje tysiące metrów szczelnej, refleksyjnej powłoki na terenie całej Polski, współpracując w oparciu o autoryzowane firmy wykonawcze.

Jakie są najważniejsze cechy systemu HYDRONYLON?

  • Nakładany na istniejące pokrycia z papy i blachy bez potrzeby ich
  • Tworzy stuprocentową szczelność dachu
  • Odbija promienie słoneczne, przez co nagrzewa się do 48% mniej niż tradycyjna papa
  • Dzięki płynnej postaci dochodzi w najbardziej skomplikowane miejsca
  • Ogranicza koszty energii związane z klimatyzowaniem
  • Łagodzi skutki działania „miejskich wysp ciepła”
  • Produkt ekologiczny produkowany w Polsce.

Jeśli więc borykasz się z problemem mocno nagrzewających się dachów lub przeciekami, skontaktuj się z firmą Proof-Tech w celu znalezienia najlepszej metody renowacji Twoich budynków mieszkalnych.

 

Polecane wpisy na blogu:

Skip to content